reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię?????

Dla chłopca Szymon dla dziewczynki Wiktoria.
Bardzo mi się podobają te imiona.
Pozdrowionka.

 
reklama
nij jestem zwolenniczką nadawania dzieciom imion typu: Karol, Tadeusz, Kazimierz, Janusz, chodzi mi o imiona niestandardowe albo takie jak nosili nasi dziadkowie.. takie imiona krzywdzą dziecko... zastanówcie się nad tym, jak wasze malenstwo będzie się czuło w śród kolegów kak go tak nazwiecie......... :laugh:
 
Aniu.... zgadzam sie z Tobą tylko po części. Ja tez specjalnie nie jestem zwolenniczka wielkich udziwnien. Ale....
Ja sama mam imie niezwykle popularne w moim roczniku. I co ??? i JE NIEZBYT LUBIE... Wlasnie przez to, ze jest nas tak duzo. Moj brat dostal z kolei imie niezbyt popularne w tamtych czasach (uwierzcie mi, ze Witorow kilkanascie lat temu nie bylo). Imie wtedy wydawalo sie udziwnione i staroswieckie.... My jednak dostrzegamy same plusy. Zawsze byl tylko jeden (w przedszkolu, w szkole, na koloniach etc.) Jest w naszym odczuciu bardzo meskie i dostoje....
Zawsze trzeba umiec wyposrodkowac...
Z imion, ktore Ty wymienilas absolutnie nie zgadzam sie z jednym, ze jest jakies nie bardzo (ale to moje odczucie). Dla mnie imie Karol nie jest ani "dziadkowe", ani niestandartowe. W kazdym pokoleniu sa Karole.... I konotacje ma niezwykle dobre (Papiez, krolowe etc.)
Tak wiec jest to zawsze indywidualne podejscie.
Przejrzyj watek o nietypowych imionach. Tam dopiero zobaczysz, jaka mozna krzywde zrobic dziecku. Twoje przyklady sa przy tamtych po prostu pospolite.
 
może i masz rację, każdy nadaje dziecku imię jakie się mu podoba ale moja znajoma dała swojemu synkowi na imię Kazimierz i jak ten poszedł do szkoły to wszystkie dzieci się z niego wyśmiewały... więc musiala zmienić mu imię przez sąd, bo wszelkie próby tłumaczenia dziecku, że ma ładne nietypowe imię nie dawały efektu, mały histerycznie reagował na swoje imię więc nie miała wyjścia, teraz mały nazywa się Dawid i nie ma już prodlemu, dlatego tak napisałam
ania.antoś pisze:
nie jestem zwolenniczką nadawania dzieciom imion typu: Karol, Tadeusz, Kazimierz, Janusz, chodzi mi o imiona niestandardowe albo takie jak nosili nasi dziadkowie.. takie imiona krzywdzą dziecko... zastanówcie się nad tym, jak wasze malenstwo będzie się czuło w śród kolegów jak go tak nazwiecie......... :laugh:
 
Jak ja bylam mała to Karolin tez nigdzie nie było - i to mi sie podobało. Dlatego chcieliśmy tez naszego niunia niestandardowo, ale nie dziwacznie. Ale to nam nie wyszło bo sie okazało, że Mateuszów obrodziło. A teraz mam wenę na Julkę - tak jakby było ich mało ;) Ale jeszcze zobaczymy, co mężuś wymyśli - tylko on zacznie myśleć w okolicach grudnia, stycznia. Ale może zdążymy.
A opcji dla chłopaka nie mam. Szymek ładnie, ale za dużo mamy znajomych z Szymkami, więc odpada
 
Dokładnie imiona bardzo sie powtarzają typu Wiktoria , Julka itp.... Ja natomiast wybrałam dla Dziewczynki razem z mężem Agnieszka a dla chłopczyka Pawełek
 
:)
A u mnie jestesmy na etapie przpychanek o imie męskie.Mojemu mężowi w głowie zawrócił Antek , wczoraj myslelismy o Stasiu (tak sie składa,że nasi dziadkowie mieli tak na imię).A i to pewnie sie zmieni.A co do dziewczynki to będzie Maja Katarzyna (chyba ;) )
 
Mój mężuś mówi, żeby córci na drugie Olcia dać na imię, zamiast Kornelci. Ja za to obstawiam teraz Otylię, niestandardowe i dzięki temu będzie mało takich dzieci. A więc nasze typy, według 'podobania' - malejąco.
1.Asia
2.Ola
3.Otylia
4.Alicja
5.Lea
6.Laura
7.Marta.
I dla chłopców:
1.Michał
2.Filip
3.Kamil
4.Oskar
5.Oliwier
6.Maksymilian
 
reklama
o tak, teraz Katarzynek będzie mało, nie to co w moim roczniku, kurcze miałam 5 Kasiek w klasie razem ze mną...

co do Otylii to nie wiem czy nie będzie ich mało :) ale śliczne imię...

Ja bym chciała jak na teraz mieć synka Macieja i córcię Irenkę :)

 
Do góry