reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla bliźniaków

Przemuś i Milenka jeśli będzie parka... a jak nie będzie to będziemy mysleć jeszcze bo muszą to być imiona słowiańskie :)
 
reklama
Witam bliźniacze mamy. :)
My choć od paru dobrych lat mieszkamy z mężem za granicą postanowiliśmy naszym chłopcom dać czysto polskie imiona. Jaś (Jan Paweł) i Staś (Stanisław Karol). Pierwsze imiona dzieci mają po swoich dziadkach, a drugie po pradziadkach. Postawiliśmy na tradycje. Pozdrawiam.
 
Jakbym miała kiedyś bliźniaczki to poważnie bym się zastanowiła nad doborem im sympatycznie i podobnie w temacie imion. :) Podobają mi się kombinacje Jagoda i Malinka oraz Róża i Lilianna :) A tak po za kombinacjami to moje faworyty jeśli chodzi o imiona to Amadeusz i Ludwika.
 
hej Dziewczyny,
prawie jestem pewna imion dla swoich dzieci.Więc o ile Leonard/Leon na pewno zostaje,o tyle Joachim nie podoba się kompletnie nikomu (mówie o Rodzinie) oprócz mnie.
no i sama juz nie wiem czy to imie nie jest cudaczne za bardzo.chciałam dac imiona oryginalne,nietuzinkowe ale jednoczesnie nie za bardzo udziwnione.
Skrót od Joachima,to wg.mnie Misio :) , Jochaś,Jachimek,Achim,Jasiu od biedy:)
Ale jakby co mam alternatywe:Eryk,Max,Antoni,sama juz nie wiem...

no i w sumie mam jeszcze córkę o imieniu Julia
więc

Julia,Joachim i Leonard chyba brzmi dosc dumnie ;)
 
hej Dziewczyny,
prawie jestem pewna imion dla swoich dzieci.Więc o ile Leonard/Leon na pewno zostaje,o tyle Joachim nie podoba się kompletnie nikomu (mówie o Rodzinie) oprócz mnie.
no i sama juz nie wiem czy to imie nie jest cudaczne za bardzo.chciałam dac imiona oryginalne,nietuzinkowe ale jednoczesnie nie za bardzo udziwnione.
Skrót od Joachima,to wg.mnie Misio :) , Jochaś,Jachimek,Achim,Jasiu od biedy:)
Ale jakby co mam alternatywe:Eryk,Max,Antoni,sama juz nie wiem...

no i w sumie mam jeszcze córkę o imieniu Julia
więc

Julia,Joachim i Leonard chyba brzmi dosc dumnie ;)

ten Joachim brzmi naprawdę - oryginalnie:-D Ja chybabym tak nie dała dziecku na imię - wydaje mi się że dzieci by się z niego śmiały i miały problem ze zdrobnieniem, bo ty możesz go nazywać Misio ale w szkole chłopaki raczej nie...
Z tych co zaproponowalaś Antoś i Maksio są super!! Antoni i Leonard, Maksymilian i Leonard:tak:
 
reklama
ja sie zdecydowac nie moge
z reszta cala moja familia burzliwie debatuje na ten temat :-D
bedzie parka i dla dziweczynki Izabela albo Julita , a dla chlopczyka Hubert , Wojciech albo Maciej ..... no i nie wim :baffled:
 
Do góry