reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

Jezuuu, ale wyszperalas mojego posta chyba z poczatku watku. A w twoim linku nic na ten temat nie ma... I czemu uwazasz, ze jakies imie jest pretensjonalne??? Imie to imie, jak dla mnie opinia, ze jakies imie jest pretensjonalne jest bez sensu...
Przepraszam, faktycznie coś ten link nie wchodzi. Ale wystarczy wpisać na wikipedii 'Stella' i wyskakuje :-). Tego, że nadawane jest głównie krajach amerykańskich nie wiem bo nie mieszkam ;) może masz rację. Ale nie znaczy to , że jest imieniem 'typowo amerykańskim'.
Mi sie te imiona kojarza bardziej z Ameryka, niz Sara. Stad moj post...
Oczywiście mają prawo Ci się kojarzyć. Tak ja mam prawo twierdzić, że dla mnie osobiście imię Sandra jest imieniem pretensjonalnym i jak Tobie kojarzy się bardziej z Ameryką(za granicą generalnie) niż z Polską ;-)

Nie chciałam Cię urazić ani obrazić:-)
 
reklama
Chcialam tylko dodac, ze piszac Ameryka mialam na mysli USA, a nie np. Brazylie. I Ameryka to nie wszystko co jest poza granicami polski, bo np. we Francji, gdzie mieszkam od wielu lat te imiona sa niespotykane lub bardzo rzadko spotykane. A Agnieszka, to imie pochodzenia greckiego, co nie wyklucza tego, ze jest to imie polskie. A Céline, to imie francuskie, mimo tego, ze pochodzenie ma lacinskie. I tak wiele imion, bo pochodza od takiego, czy takiego slowa w jezyku grackim, czy lacinskim, co nie wyklucza tego, ze sa to imiona polskie, czy francuskie. Takze pochodzenie nic tu nie znaczy.

Co do terminu "pretensjonalne imie", takie jest twoje zdanie i ja ci tego nie bronie, nie wiem, czemu zostalo to tak przez ciebie odebrane... A moje zdanie jest takie, ze nazywanie jakiegos imienia pretensjonalnym jest bez sensu, bo niby czemu pretensjonalnalne ma byc te kilka liter, jedno slowo... Wazne, czy sie imie podoba rodzicom i tyle.
 
Rozumiem już o co Ci chodzi z pochodzeniem imienia ;).
Ale mnie niekoniecznie o pochodzenie chodziło. Raczej o długą historię nadawania danego imienia w Polsce :).

Ale to nie 'ma być', tak jest ale w MOIM odczuciu. A, że każdy jest inny to już chyba sama wiesz ;). Nie wiem może dla kogoś określenie lubianago przez niego imienia pretensjonalnym jest obraźliwe, ale ja za każdym razem powtarzam, że to moje osobiste wrażenie, z resztą samej byłby mi chyba bardziej przykro gdyby ktoś uważał, że imię przeze mnie nadane dziecku jest krzywdzące, obciachowe, albo, że przez to imię zniszczyłam życie swojego dziecka :).

Pozdrawiam :)
 
Dziewczyny, dziewczyny... spokój tylko może Was uratować :-D;-) kiwii i Agate, to do Was :tak: Niezła dyskusja.
Pisałam już, że imiona to śliski temat :happy2:

lenka**, a wiesz że nawet nie przyszło mi do głowy, że obie mają krótkie imiona, tzn nie zwróciłam na to uwagi. Na Alę często wołam Alusi, Alicja, a na Olę - Oleńka. Rzadko po skórcie, bo bardziej mi się podobają Ich imiona w wersji wydłużonej. Tak samo jak Ula - krótkie nie za bardzo, ale Uleńka, Urszula, to tak.

No i będe miała zagwostkę, aauuu

A wiecie, że imię Oleńki wybraliśmy zaraz po moim porodzie, bo Natalka odpadła na sali przedporodowej ;))? Wybudziłam się z narkozy (uśpili mnie, bo nie mogłam urodzić łożyska i "ręcznie" wydobywali), a tu MM stoi z karteczką i długopisem i każe pisać imię + nazwisko. Niezły, co :-D:szok:

estragon, masz rację oklepane. Obym nikogo nie uraziła :sorry2:
 
Nie wiem może dla kogoś określenie lubianago przez niego imienia pretensjonalnym jest obraźliwe,

z resztą samej byłby mi chyba bardziej przykro gdyby ktoś uważał, że imię przeze mnie nadane dziecku jest krzywdzące, obciachowe, albo, że przez to imię zniszczyłam życie swojego dziecka :).

:)

A skad wiesz, ze to lubiane przeze mnie imie? Moim typem dla dziewczynki, byla np. Elina, a nie Stella, czy Samanta. Dla mnie zwyczajnie okreslanie jakiegokolwiek imienia pretensjonalnym jest bez sensu. I takie okreslenia jak "pretensjonalne imie" i problemy z krzywdzacymi imionami, czy obciachowymi, niszczacymi zycie dziecka, to macie chyba tylko w Polsce. Tu kazdy moze nazwac dziecko jak chce, sa rozne najprzerozniejsze imiona z calego swiata i kazdy ma za przeproszeniem gdzies jak ktos ma na imie i nikt niczemu sie nie dziwi, ani nie krytykuje.

A skoro juz jestes w tym temacie, to moze podzielisz sie z nami imieniem jakie wybralas dla swojego dziecka? Tak jak zrobila to reszta dziewczyn. Zamiast prowadzic na ten temat jakies dziwne wywody... Bo chyba glownie po to jest ten temat. A nie do jakis jalowych dyskusji, czy krytykowania wyboru innych. Bo przez to, to dojdzie do tego, ze dziewczyny beda baly sie tu cokolwiek napisac, ze strachu przed krytyka typu pretensjonalne, czy obciachowe.

Proponuje powrot do tematu tego watku. Nasze wybory dla naszych dzieci.

Tiger, mi najbardziej z twoich imion podoba sie wybor twoich corek, Izabella i tez krotko fajnie Iza.
 
A my mamy nadal problem z imieniem dla dziewczynki mojemu co chwile podoba się inne imię i jest bardzo niezdecydowany:/Dla chłopca miał być IGOR a dla dziewczynki nie mamy nawet typu:/Raczej będzie to proste imię ale to wszystko co wiemy na temat wyboru imienia:/
 
Przepraszam, znów zostałam źle zrozumiana. Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie.
Raczej brałam pod uwagę ogól. Byłam na wielu forach i z takimi opiniami właśnie się spotkałam.
Co faktycznie miłe nie było.
Co do mich typów mam dłuugą listę ;-), która niestety co chwilę się powiększa ;-).
W tym momencie gdybym musiała wybierać byłyby to:
Michalina/Aniela i Kajetan/Teodor :).

@Ola1506 - skoro myślicie o Igorze to może Iga? :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Podoba mi sie Igor. Nawet tu wczesniej wspominalam o tym imieniu.

Kiwi, a z twoich typow podoba mi sie Teodor i Aniela, ale dwa pozostale tez sa fajne. Jak ciezko ci sie zdecydowac to daj dwa, tylko wybierz, ktore na pierwsze, a ktore na drugie. Ja tez bede dawala dwa lub trzy, bo tu najwiecej trzy mozna. Bo potem niewiadomo co sie dziecku bardziej bedzie podobac, to z kilku imion ma jakis wybor. Na pierwsze bedzie Eryk, a nad reszta jeszcze zastanawiamy sie. Moj pierworodny ma trzy na pierwsze Adrian. Ale tak to jest, ze wola sie i tak tym pierwszym. Ale jak doroslemu, bardziej bedzie podobac sie drugie lub trzecie, to zawsze moze zmienic, wtedy jest jakis wybor.
 
reklama
Jak wcześniej pisałam mój synek wymyślił dla swojej siostrzyczki imię Elena. Powiem Wam szczerze, że ja się do niego przekonałam, a i Mojemu się też podoba. I chyba jednak zostanie Elena.
 
Do góry