reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla maluszków :)

Ja jakoś o imieniu nie myślałam jeszcze. Dla chłopca jest trudniej coś wybrać. ....w sumie to mam jednego typa,,,,,,i znając życie pozostanę na nim. Muszę kiedyś przysiąść z wykazem imion i z M:-D i powybierać.
Hmmm tylko ja jeszcze nie myślałam o tym?
 
reklama
Wiosna mi lekarz ostatnio "zalecil" wybranie imienia :) no ale od poczatku o tym myslalam no bo jak myslec o dziecku? Tak bezosobowo?
 
My na nasze maleństwo mówimy Kulek, zwłaszcza, że chcemy mieć niespodziankę "płciową" :p

A teraz muszę Wam się trochę pożalić :p Wybraliśmy w końcu imię dla dziewczynki, nawet udało nam się dobrać drugie w miarę szybko, a teraz teściowa bardzo się oburza, bo jej zdaniem robimy krzywdę dziecku :( Niby staramy się to ignorować i trzymamy się naszej decyzji, ale jednak niesmak pozostaje. Wybraliśmy na pierwsze Łucja, a na drugie Anna po mojej babci. Najgorsze jest to, że teściowa często teraz dzwoni i proponuje różne imiona typu: Julka, Oliwka, Maja, Lena i ciężko jej wytłumaczyć, że już podjęliśmy decyzję. Większość imion, które proponuje są ładne, ale są już "wykorzystane" w mojej licznej rodzinie i to też ciężko jest teściowej zrozumieć... Musimy raz a porządnie oznajmić, że imiona są wybrane i kropka!
 
Mijaka imie Lucja jest piekne:) jak tak czytalam to spodziewalam sie jakiejs kunekundy czy czegos takiego ;) a tesciowa potrafi wytlumaczyc racjonalnie dlaczego Lucja ma byc taka krzywda??
 
"Mamusia" twierdzi, że inne dzieci będą się śmiały i że nie ma jak zdrabniać. Nie przemawia do niej nic, a przecież pierwsze zdrobnienie, które mi przychodzi do głowy, Lusia, jest tak przesłodkie, że normalnie aż mnie skręca :p
 
Mijaka nie sluchaj tesciowej! Lusia brzmi cudownie:) nie daj sie przekonac bo to naprawde piekne imie:) pozatym dzis jest tyle roznorodnosci w imionach ze dzieci juz nic nie dziwi chyba i nie znam sytuacji zeby ktos sie smial...
 
U mnie będzie wymuszona przez męża Natalia () chociaż ja wolałam Karolinke , a tak najbardziej to Kacpra ;) moja mama to by chciała Karinę , chociaż pewnie cos sie zmieni jeszcze do porodu ;)
 
Łucja to rzeczywiście piękne imię. Było na liście proponowanych przeze mnie mojemu mężowi. Wraz z Anielą i Heleną oraz imieniem które marzyło mi się dla córki od co najmniej pięciu lat i które w końcu zwyciężyło czyli Hanią ;)
 
reklama
Hubert to piękne imię. Bardzo lubię stare, poważne imiona, które jednocześnie można zdrabniać.

A lekarz jeszcze nie może na 100% rozpoznać płci czy nie chcecie wiedzieć?
 
Do góry