reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

Karmelowa, nie miałam pojęcia. Sprawdzałam kiedyś statystyki i wynikało z nich że co roku w PL kilka, maksymalnie kilkanaście dziewczynek dostaje to imię. Może faktycznie od rejonu to zależy.
 
reklama
u nas ostatnio też pojawiły się rozmowy na temat imion:-p

dziewczynka: Michasia (Michalina znaczy się), Laura, Rozalka, Alicja
chłopczyk: Mikołaj długo długo nic i Norbert

Ale nie przewertowałam jeszcze dogłębnie tematu, pewnie jeszcze kilka by się znalazło;-)
 
A my z Mężem od dawna wiemy, że jeżeli dziewczynka to będziemy wołać na nią Masza (tu w Rosji to zdrobnienie od Maria)
a wszystko zaczęło się od bajki o Maszy i Niedźwiedziu którą polecam (zdecydowanie nie jest potrzebna znajomość j. rosyjskiego :)

images.jpg

z chłopcem będą problemy ale obowiązkowo w imieniu musi znaleźć się literka R :)
 

Załączniki

  • images.jpg
    images.jpg
    5 KB · Wyświetleń: 139
witajcie majóweczki :)

jeżeli nie znacie strony to polecam ranking imion nadawanych w warszawie
Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki
sa to statystyki od 2004 roku z dodatku GW
niektórzy rodzice mieli fantazje trzeba przyznać :eek:
Gauntanamena, Calineczka, Niunia czy Żyraf przyznacie same są dość oryginalne...
oczywiście nie oceniam ich ale dzieci w dalszym życiu mogą mieć przykrości, niestety...
 
A my z Mężem od dawna wiemy, że jeżeli dziewczynka to będziemy wołać na nią Masza (tu w Rosji to zdrobnienie od Maria)
a wszystko zaczęło się od bajki o Maszy i Niedźwiedziu którą polecam (zdecydowanie nie jest potrzebna znajomość j. rosyjskiego :)

Zobacz załącznik 582794

z chłopcem będą problemy ale obowiązkowo w imieniu musi znaleźć się literka R :)
znamy Maszę i Niedziwedzia :tak: Mrówek ogląda u stryjenki ;-) rusycystki ;-)
 
Gabrysia : ) Poźniej może Maria... Imię Hania jest urocze ale mamy już w bliskiej rodzinie. Z chłopięcych narazie nic mi się nie podoba :)
 
A my z Mężem od dawna wiemy, że jeżeli dziewczynka to będziemy wołać na nią Masza (tu w Rosji to zdrobnienie od Maria)
a wszystko zaczęło się od bajki o Maszy i Niedźwiedziu którą polecam (zdecydowanie nie jest potrzebna znajomość j. rosyjskiego :)

Zobacz załącznik 582794

z chłopcem będą problemy ale obowiązkowo w imieniu musi znaleźć się literka R :)

A ja te bajkę znam z opowiadan męża, bo urodził sie w Kazachstanie i na takich bajkach wychował ;-)
 
ponoć od kilku lat na pierwszym miejscu w popularności imion są Lena i Szymon :D co druga moja koleżanka teraz córkę nazywa Lena i mimo, że imię mi się podoba to ja już bym tak córki nie nazwała :)

My dla syna Tymon lub Tymoteusz.
Dla córki mamy problem. Mamy dwie opcje, jedna podoba się mi, druga mężowi i jest problem :p ale i tak czuję, że syn będzie :p

Ja na razie nie mam wśród znajomych tego imienia. Kiedyś Maja mi sie podobała, ale teraz u nas pełno Mai. Wśród znajomych królują Zosia, Zuzia, Alicja, Maria, Faustyna, Maja.
 
imiona wybrane jeszcze przed zafasolkowaniem ;-)

Julian Maciej :tak: Janina Joanna :tak:

ja chcę Julka, ślubny Janeczkę ;-)
 
reklama
A my z racji trójpaka musieliśmy po jeszcze jednym imieniu wymyslić :D jeśli parka, to Zoja i Tymon. Dwóch chłopców to Tymon i Borys, a dwie dziewuszki Zoja i Nadia :)
 
Do góry