reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

reklama
My dla chłopca niezmiennie mamy Tymoteusz.
Dla córki kiedyś wybraliśmy Adela, ale nie byłam do końca przekonana. Chyba udało mi się przekonać męża, żeby była Pola :happy:
on mówi że i tak on pójdzie imię nadawać, ale zagroziłam, że jak nada imię, które mi się nie podoba, to się wyprowadzam z dzieckiem :-p jakoś nie wyobrażam sobie zwracać się do dziecka imieniem, które mi się nie podoba :eek:
 
Mieszam w Anglii i szukam imion, które po polsku i po angielsku są takie same, bo chciałabym, zeby dziecko miało polską tożsamosc, ale ponieważ mieszkamy tutaj nie chcialabym, zeby ludzie łamali sobie języki...
Póki co mam:
Dla chłopca:
Adam, Robert, Albert, Sebastian, Daniel, Edward (inna wymowa, ale o pisownię mi chodzi), ....

Dla dziewczynki:
Anna, Barbara, Joanna (dżoana;-)), Nina i nic innego mi się już nie przypomina...

Póki co tylko Robert mi się podoba. Jak będę miała dziewczynkę to chyba chciałabym mieć Zosię, ale tutaj to Sophie... Choć to nie tak ciężko odczytać Zofia, prawda?

Podoba mi się też Kasia, no ale weź przeliteruj Katarzyna co jakiś czas ... Brrr.

Jeśli macie jakieś imiona, ktore po polsku i po angielsku pisze się tak samo to, będę bardzo wdzięczna. :-)
 
Ostatnia edycja:
Mieszam w Anglii i szukam imion, które po polsku i po angielsku są takie same, bo chciałabym, zeby dziecko miało polską tożsamosc, ale ponieważ mieszkamy tutaj nie chcialabym, zeby ludzie łamali sobie języki...
Póki co mam:
Dla chłopca:
Adam, Robert, Albert, Sebastian, Daniel, Edward (inna wymowa, ale o pisownię mi chodzi), ....

Dla dziewczynki:
Anna, Barbara, Joanna (dżoana;-)), Nina i nic innego mi się już nie przypomina...

Póki co tylko Robert mi się podoba. Jak będę miała dziewczynkę to chyba chciałabym mieć Zosię, ale tutaj to Sophie... Choć to nie tak ciężko odczytać Zofia, prawda?

Podoba mi się też Kasia, no ale weź przeliteruj Katarzyna co jakiś czas ... Brrr.

Jeśli macie jakieś imiona, ktore po polsku i po angielsku pisze się tak samo to, będę bardzo wdzięczna. :-)

Dla dziewczynek polecam Hanna i Olivia bo takie mam dwie corki... a dla chlopca na razie jakby byl to opcja Leon;-), gdyby jednak trafila sie trzecia dziewczynka to jestesmy w kropce bo pomyslow brak :-D

 
mum_to_be - jest wiele takich imion :)

Weronika - Veronika / Veronica
Klaudia - Claudia
Ewa- Eva
Monika - Monica
Sandra - Sandra
Amelia - Amelia
Laura - Laura
Wiktoria - Victoria

Oskar - Oscar
Oliwier- Oliver
Natan - Nathan
Dominik - Dominic
 
Szuszunia - o tak, same Agi! U mnie w klasie w szkole podstawowej było 5 Agnieszek! I wcale nie byłam zadowolona z tego imienia.
A teraz, powiedzmy że mi się podoba.:tak:
 
u mnie jak bedzie parka to Karol i Karolina:-) a jak dwoch chlopakow to chyba Karol i Stas,chociaz to jeszcze nie wiem,maz chcialby Stasia,a ja nieszczegolnie:-) a jak dwie dziewczyny to nie mam pojecia...
 
reklama
my jak na razie mamy dla chłopca Gabriel dla dziewczynki nie mam pojęcia ale pewnie się to zmieni zanim minie te 40tygodni moja majka miała być frankiem później zuzia w końcu została maja
 
Do góry