reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych bobasków :)

U nas też nie ma porozumienia. .
Tatuś chce Borysa, dzieci Remika ( Remigiusz)- mi podobają się oba .
Dla dziewczynki podoba mi się Aniela, Róża, dzieciom Lena, Daria, Hanka☺.
Będzie ciężko
 
reklama
U nas juz wiadomo, ze jesli bedzie chłopczyk to bedzie sie nazywał Ludwik :) .
Z dziewczynka juz nie jestesmy tacy zgodni. Podoba mi sie imie Klara, ale mojemu P. zupełnie nie, dodatkowo rymuje sie z nazwiskiem, wiec szanse małe, ze tak nazwiemy. Biore jeszcze pod uwage Stefanie, Klementyne, Karolinę...
 
U nas juz wiadomo, ze jesli bedzie chłopczyk to bedzie sie nazywał Ludwik :) .
Z dziewczynka juz nie jestesmy tacy zgodni. Podoba mi sie imie Klara, ale mojemu P. zupełnie nie, dodatkowo rymuje sie z nazwiskiem, wiec szanse małe, ze tak nazwiemy. Biore jeszcze pod uwage Stefanie, Klementyne, Karolinę...

U nas dziewczynka :) imię które obu nam się podoba to Karolina.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do dziewczynki to jesteśmy zgodni - Alicja albo Aleksandra, oba nam się podobają, bardziej skłaniamy się ku Alicji, ale ja, jak to kobieta,w dodatku ciężarna, co chwilę zmieniam zdanie. Podejżewam, że decyzja zostanie podjęta jak już dzidziulec pojawi się na świecie - o ile to będzie dziewczynka.
Z chłopcem będzie problem bo ja uparłam się na Ignasia, a narzeczony mówi zdecydowane NIE. Jemu podoba się Borys, a do mnie jakoś to imię nie przemawia
Podoba mi się jeszcze imię Marcel, ale tu też spotkałam się z odmową. W domu mamy już Ksawerego.
Chętnie poczytam wasze propozycje imion dla chłopca
 
U nas imię dla dziewczynki juz od kilku lat wybrane. Wtedy jeszcze nie było takie popularne. Ale my naszą Maję juz mamy tak bardzo w głowach, że nie zmienimy imienia. Takie nasze wirtualne dziecko :-p. Ja się tylko nad drugim zastanawiam. Róża, Aniela, Helena. Ale że synowie mają drugie imiona trzysylabowe to pewnie między Anielą i Heleną będziemy wybierać. Jakoś tak mi pasuje sylabowo z pierwszym imieniem i nazwiskiem 2-3-2.
Dla chłopców imiona juz wykorzystaliśmy :rofl2:. Przy Witku chciałam jeszcze Marcela lub Jakuba. Ale mężowi się nie podobają :dry: Może by był Eryk. Choć to nie "mój typ" imienia, nie odmienia się "po mojemu". W ogóle się nie odmienia... Ale mężowi się podobało. Ale nie myślimy nad tym, zaklinamy, że będzie dziewczynka.

A jeszcze co do popularnych imion to szczerze mówiąc tej Mai tak bardzo nawet nie odczuwam. Patrząc po imionach w przedszkolu dałabym sobie rękę uciąć, że w rankingach najwyżej jest Alicja. U Tymka w grupie 9 czy 10 dziewczynek jest, w tej grupie 2 Natalki, 2 Zuzie, 2 Julki, Maja tylko jedna :-) A w młodszej grupie 4 Alicje się trafiły :laugh2:.
 
Ostatnia edycja:
U nas imię dla dziewczynki juz od kilku lat wybrane. Wtedy jeszcze nie było takie popularne. Ale my naszą Maję juz mamy tak bardzo w głowach, że nie zmienimy imienia. Takie nasze wirtualne dziecko :-p. Ja się tylko nad drugim zastanawiam. Róża, Aniela, Helena. Ale że synowie mają drugie imiona trzysylabowe to pewnie między Anielą i Heleną będziemy wybierać. Jakoś tak mi pasuje sylabowo z pierwszym imieniem i nazwiskiem 2-3-2.
Dla chłopców imiona juz wykorzystaliśmy :rofl2:. Przy Witku chciałam jeszcze Marcela lub Jakuba. Ale mężowi się nie podobają :dry: Może by był Eryk. Choć to nie "mój typ" imienia, nie odmienia się "po mojemu". W ogóle się nie odmienia... Ale mężowi się podobało. Ale nie myślimy nad tym, zaklinamy, że będzie dziewczynka.

A jeszcze co do popularnych imion to szczerze mówiąc tej Mai tak bardzo nawet nie odczuwam. Patrząc po imionach w przedszkolu dałabym sobie rękę uciąć, że w rankingach najwyżej jest Alicja. U Tymka w grupie 9 czy 10 dziewczynek jest, w tej grupie 2 Natalki, 2 Zuzie, 2 Julki, Maja tylko jedna :-) A w młodszej grupie 4 Alicje się trafiły :laugh2:.
U nas w żłobku tak jest z imieniem Aleksander w najmłodszej grupie 4! Plus w śreniakacha jeden...ale temu rodzice się uparli że mamy mowić Alek bo według Nich podobno Olek jest "staromodnie"... trochę się zdziwiłyśmy taką argumentacją bo do tej pory na wszystkich Aleksandrów jakich spotkałam mówiono Olek, ale jak tak chcą to tak będzie:)
Alicje są tylko 2
Mamy też 2 Lilki 2 Zuzie
O dziwo niema zadnej Julki:)
Ogólnie to jakoś tak mało imion się powtarza...:)
Lenkę nazwałam nie mając świadomości że zaraz to imię stanie się jednym z najpopularniejszych... Ogólnie kilka Lenek już poznałam, ale np w przedszkolu jest chyba na całe przedszkole tylko jedna... a np w grupie ma z kolei koleżankę o takim samym nazwisku
Także nawet jeżeli Ala miałabyć najpopularniejsza, to ta moja będzie wyjątkowa bo moja[emoji8]
 
Kurektyna pisze:
Lenkę nazwałam nie mając świadomości że zaraz to imię stanie się jednym z najpopularniejszych...
To ja tak samo miałam z Tymonem :laugh2: Te 5 lat temu jeszcze ich tak wielu nie było. Śmieje się, że zapoczątkowaliśmy większy trend :laugh2: Tymek w grupie tez ma akurat jednego Tymona. Ale już na całe przedszkole tylko trzech, więc w sumie przecietne imię :-p. Ale tak na ulicy, na placach zabaw, czy w sklepach to często słyszę "Tymon". A miało być tak "niepopularnie". No z Witkiem trafiliśmy idealnie, tylko jednego Witka, kilkuletniego, udało mi się na mojej drodze spotkać.
Ah no tak to jest z imionami. Trzeba się trzymać głosu serca, dopasować do własnego nazwiska, bo jak się będzie wsłuchiwało w wołanie rodziców wokół, to niewiele tych żadkich imion do wyboru zostanie :-p.
A jeszcze myślał o dziewczęcych imionach podoba mi się Dobrochna. Stare, ale wg mnie urocze i wdzięczne. Dobrusia. Ale nie odwazylabym się jednak dać córce. Pewnie miałaby kiedyś do mnie żal...

Kurektyna, a skąd Ty jesteś? Gdzie mieszkasz? Pytam w kontekście tego Aleksandra. Bo ja pochodzę z górnego śląska i tam zawsze każdy Aleksander to był właśnie Olek. I dopiero tu w Krakowie spotkałam się z Aleksandrem - Alkiem. Dziwne to dla mnie było. A jak spytałam wśród znajomych, czemu go nie nazywają Olkiem tylko Alkiem, to się zdziwili, że to chyba inne imię? :-) Wiec tak sobie myślę, że to kwestia regionu.
 
Ja jestem z pod Warszawy, a może rzeczywiście rodzice Alka przyjezdni:)
My Witusia też w żlobku mamy jednego. Mamy też Zbyszka też teraz rzadkie, a Zbynio ma starszą siostrę Gretę... Ogolnie to jest sporo klasycznych imion przynajmniej u nas:) Zośki, Zuzki, Staśki,
Ale mam na przykład w grupie Fryderyka i na poczatku byłam trochę zdziwiona, ale już się do naszego Frycka przyzwycziłam i nawet muszę powiedzieć ze to imię mi się podoba[emoji2]
 
Nie mieszkam w Polsce wiec nasz wybór jest nieco inny. W domu jest już Nicholas. Teraz mężowi podoba się Dominic, a mi Benjamin.
Dla dziewczynki Arianna. Bez D. [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas w przedszkolu jest Tadzio, Helena, Sambor, Bruno.. Sporo takich starszych i oryginalniejszych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry