reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych bobasków :)

U nas w przedszkolu jest Tadzio, Helena, Sambor.. Sporo takich starszych i oryginalniejszych.

U mojego w klasie jest Abubakar, DaniQha (cokolwiek to oznacza [emoji23]), Ashtar, Athena, Tylor (jest i dziewczynka i chłopiec o tym samym imieniu) a w klasie obok chłopiec ma tak długie imię bo aż 29 (stan przewiduje imię do 30 liter, drugie podobnie, nazwisko max do 40 [emoji23][emoji23][emoji23]) liter i wołają na niego w skrócie Mal.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie postanowione że chłopczyk będzie Oskar...
Dziewczynka to myślimy że Sara ale różnie ludzie na to patrzą... ze jak pies. A Wy jakie macie odczucie co do takiego Imienia bo mam jeszcze opcje Majka lub coś innego... nerwy mam pomysłu w ogóle na dziewczynkę...

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie się z psem nie kojarzy Sara, ale Saba. może w moich stronach nie nazywali psów Sara :laugh2:. Mnie Sara kojarzy się semicko. A jak imiona semickie - to bardzo lubię imię Estera :blink:. Ale mąż ma jakieś fobie... Nawet Jakuba by mi nie pozwolił nadać, bo żydowskie... A sam ma brata Dawida :laugh2:
 
Mnie się z psem nie kojarzy Sara, ale Saba. może w moich stronach nie nazywali psów Sara :laugh2:. Mnie Sara kojarzy się semicko. A jak imiona semickie - to bardzo lubię imię Estera :blink:. Ale mąż ma jakieś fobie... Nawet Jakuba by mi nie pozwolił nadać, bo żydowskie... A sam ma brata Dawida :laugh2:
To jakie ma mąż propozycje ? [emoji14]

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynkę mamy ustaloną od 6-ciu lat. Maja. Z chłopcem byłoby gorzej, bo już dwa imiona wykorzystaliśmy i juz przy dogadywaniu się przy drugim były zgrzyty :-p. Może Eryk, bo jemu się podobało ostatnio. Ale ja nie jestem do końca przekonana, bo to nie mój typ imion (nie odmienia się). Ja o chłopaku nie myślę. Ma być dziewczynka. Zdrowa oczywiście :-D
 
Jasna sprawa ze zdrowa wszystkie dzieci mają być zdrowe! :)
Mi też Eryk nie przemawia.. tak samo jak Roger. Jak moja mama miała pomysł nazwać tak mojego brata to zaczęłam przekonywać cała rodzine i wszystkich w koło żeby tylko nie to imię.. ze nie odezwę sie do nich jak tak dziecko nazwa [emoji14]
I jest Damian :)
Niech maz da chociaż jeszcze z dwie propozycje żeby było co wybierać :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O nie, ja się boję jego propozycji... Był już Radomir, Jaromir, Mieszko (wiem, że jedna z dziewczyn ma syna Mieszka, przepraszam :sorry:, do mnie to imię nie trafia), inne jeszcze takie.
My za każdym razem siadamy z książeczką z imionami, każde osobno, i po kolei wypisujemy na karteczkę te które się nam podobają i takie "ewentualnie". Jak się jakimiś trafimy to dyskutujemy :-p.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie postanowione że chłopczyk będzie Oskar...
Dziewczynka to myślimy że Sara ale różnie ludzie na to patrzą... ze jak pies. A Wy jakie macie odczucie co do takiego Imienia bo mam jeszcze opcje Majka lub coś innego... nerwy mam pomysłu w ogóle na dziewczynkę...

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz co nie ma co się sugerować że imię dla psa... ludzie durni bo psy nazywają jak ludzi!
I tak latają pieski Kubusie..
Mi do dziś imie Maks kojarzy się z psem!
Jak miałam z 4-5 lat moja babcia miała sukę Dianę chodziłam do przedszkola i kiedyś po koleżankę przyszła starsza siostra Diana.... w mojej.dzieciecej główce było nie do pomyslenia że czlowieka można nazwać jak Psa[emoji13] Do dziś mam przed oczami tą sytuacje! Jaki to musiał być dla mnie szok...
Co do Sarki u nas w żłobku jedna jest:) i jakoś to imię takie normalne się wydaje...
 
Do góry