reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona w UK

co do tej wymowy to naprawde masakra! więc zastanówcie się 2 razy nad imieniem, np moje imię wymawiają ajłona :szok: chyba żadna nie chce tego dla swojego dziecka!
 
reklama
hej
no wlasnie ...dlatego ze nie wiem czy moje dziecko zawsze bedzie zylo w Uk czy w Polsce...zdecydowalam dac imie ktore bedzie brzmialo tak samo w Pl i UK
wiem po sobie...moje imie Grazyna-ktore lubie-jest koszmarem tu dla nich do wymowienia a dla mnie do literowania stale :wściekła/y:
 
moj synek ma na imie Ian (wym. Ijan) Czeslaw. w Polsce sa klopoty z Ian, a tutaj z Czeslaw. trudno, ale tak zostanie. :-p takie nam sie podobaly i mam kolo nosa glupie komentarze odnosnie Czesia:tak:
 
Co do wymawiania Imion itp... Ciśnijcie i upierajcie się przy poprawnej wymowie tak długo jak się nauczą.
Ja co prawda jeszcze na macierzyńśkim jestem, ale... w zeszłym tyg. zajżałam do pracy, żeby zobaczyć co tam słychać i oni mi mówią, że tam pracuje nowa polka "Dżolanata", więc krótko mówiąc opierdzieliłam ich trochę i wytłumaczyłam, że Jolanta. Podeszłam do tej dziewczyny i powiedziałam, że ma ich poprawiać aż się nauczą. Wczoraj dzwonię i już wszyscy pięknie mówią "Jolanta".

Mój synek to Filip, więc w obu krajach wymawia się tak samo, tylko, ze pisownia inna, ale w przychodni itp. jak dzwonię, zeby nas umówić, to się juz pani nauczyła, że on jest przez "F".
 
Moj synek ma na imie Jesse Jasmeet. A to dlatego, ze jest pol europejczykiem, pol azjata. Dla dziewczynki z polskich podobaja mi sie Wiktoria, Oliwia, Nadia, czy Klaudia. Duzo by wymieniac. A z angielskich podobnie Jessica (te wybralam dla swojej cory w razie czego :)), Victoria, Olivia, ale tez tak troche z francuskiego Marissa czy Michelle (te bym dala na drugie).

Pozdrawiam.
 
A my mamy Joanne:)Na szczescie tak samo sie pisze:)Mamy cyrki z nazwiskiem wiec imie wybralismy latwe:)Mala bedzie mogla wybrac czy chce byc Joanna czy "Dzoana":D
 
taa, jasne.. ja mam na imie Joanna i bardzo nie lubie jak wymawiaja przez "dz", ale ten narod inaczej nie wymowi. nawet jak w pracy wszystkich poprawiam to zaraz przyjdzie ktos nowy i znowu sie zaczyna dzoana. :/

Trochę demonizujesz! Moja 13 letnia siostrzenica bardzo szybko nauczyła swoich rówieśników i nauczycieli, ze ona jest Aśka i koniec.
 
reklama
Imie...moj syn ma na imie Jacek i pamietam ze w przedszkolu Panie wolaly do niego Jack i mimo ze prosilam zeby mowily JAcek to nie uszanowaly mojej prosby. JAcek mial trudnosci z odnalezieniem sie w przedszkolu.
Zmienila, szkole a tam juz lepiej mowia do niego Jazek bo trudno im wymowic to imie.
Teraz czekam na coraczke i oz zawsze mowilam ze bedzie IGA ale ich IJGA do mnie nie przemawia i choc to imie takkk bardzo mi sie podoba to raczej nie nazwe jej tak. Ciagle poprawianie ....juz to przechodzilam. Pozatym nie chce zeby do dziecka wolali w Polsce inaczej a w Anglii inaczej bo w koncu ma sie jedno imie.
Na razie mysle o Maya ( Maja tylko ze wlasnie pisane przez Y bo MEDZE tak czytaja nasza Maja hmmmmmm NIGDY!!!)
Powodzenia zycze kochane
 
Do góry