reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona w UK

Trochę demonizujesz! Moja 13 letnia siostrzenica bardzo szybko nauczyła swoich rówieśników i nauczycieli, ze ona jest Aśka i koniec.

tyle, ze Joanna, Aska czy Asia to dla nich nie to samo imie. Probowalam z Aska, ale tak mowili Ci, ktorzy ze mna pracowali. gdy przychodzil ktos z zewnatrz szukal Dzoany i niektorzy nie wiedzieli, ze to ja. a z kolei kiedy znajomi mowili Aska poza naszym dzialem, to reszta nie wiedziala, ze to ta sama osoba.
uwierz mi, nie demonizuje, nie jest to latwe. w klasie, gdzie ciagle sa te same osoby moze to sie udac, ale przy takim przeplywie ludzi jak u mnie juz nie tak latwo.
 
reklama
dlatego do mojej koleżanki również Joanny wszyscy mówimy Dżoana :-) żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi.
Ale z nią to łatwo a jak ja dzwonie żeby zapytać o grafik to muszę przeliterować moje imię jak tylko odbiera ktoś nowy, a ona powie dżoana i już!
 
W mojej pierwszej pracy tu też wszyscy mówili na mnie Dżoana i tez mi się to nie podobało,ale nie udało mi się ich oduczyć. W kolejnej pracy na rozmowę z menagerką umawiał mnie kolega,który powiedział,że przyjdzie Asia i tak już zostało. Wszyscy mówili Asia,pisali Asha a na pay slipach i w umowie miałam normalnie Joanna. Teraz od 2 lat pracuje w innej firmie i jest to samo-wszyscy znają mnie jako Asia,tyle,że jak dla mnie korespondencja idzie to jest Asia na kopertach i innych papierach bo ich oduczyłam pisania przez "h" ale między sobą i tak piszą Asha ;-) A w papierach formalnych Joanna z tym,że tylko w biurze wiedzą,że tak mam na imie.Zawsze pojawia się pytanie- Dlaczego Asia jest short name od Joanny ,bo to zupełnie inaczej brzmi-odpowiadam,bo tak w Polsce na mnie i inne moje imienniczki mówią i już :)
 
pandorka gratuluje corci! bedziesz miala parke ;) co do imienia to zalezy czy chcecie dac typowo 'brytyjskie' czy takie ktore da sie 'spolszczyc' ;)
 
Chcielibyśmy imię, które będzie brzmiało tak samo lub bardzo podobnie za równo po angielsku jak i po polsku.
Tak jak Filip-pomimo innej pisowni brzmi identycznie.
 
Pandorka gratuluję córci. Z tym imieniem my kierowalismy się dokładnie tym samym,aby brzmiało w obu językach tak samo-dla chłopca mielismy przygotowane imię Adam (po moim śp tatcie) a że u nas też córcia to było gorzej ale w końcu zdecydowalismy się na Natasha.
 
my to samo chcielismy zeby tak samo brzmialo ale zeby tez pisownia byla taka sama, dlatego wybralismy Amanda :) dla mnie jeszcze wazne bylo zeby nie mozna bylo imiena 'spolszczyc' bo nie lubie takich akcji ;)
 
reklama
Pandorka gratuluję córci. Z tym imieniem my kierowalismy się dokładnie tym samym,aby brzmiało w obu językach tak samo-dla chłopca mielismy przygotowane imię Adam (po moim śp tatcie) a że u nas też córcia to było gorzej ale w końcu zdecydowalismy się na Natasha.

Też mi się bardziej podoba Natasha niż Natalia, ale nie wiem...

my to samo chcielismy zeby tak samo brzmialo ale zeby tez pisownia byla taka sama, dlatego wybralismy Amanda :) dla mnie jeszcze wazne bylo zeby nie mozna bylo imiena 'spolszczyc' bo nie lubie takich akcji ;)

hmm.... o gustach się nie decyduje ale wkurza mnie np. jak nasza rodzina spolszcza imię mojej siostrzenicy z Angelika na Andżelika lub jak powiedziałam mojej siostrze, że myślę nad Lily, to ona oczywiście, że "Lila".

Osobiście podoba mi się Zuzia, ale angole niestety nie są w stanie tego wymóić i wychodzą "cuda-wianki".
 
Do góry