reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona w UK

Z pisownią identyczną ciężko nam było wybrać imię dla dziewczynki. My zdecydowaliśmy się na pisownię angielską z tego względu,że w Polsce Natasha każdy przeczyta jak należy,a tutaj Natasza nie przeczyta poprawnie nikt. A nie chciałabym aby mi tubylcy imię dziecka kaleczyli...
 
reklama
Ja mam corcie NATALIE a teraz ma byc synus-bedzie mial na imie ERIC:happy2:.Pisownie wybralismy angielska ,ze wzgledu jak ktoras z kolez napisala wyzej,aby imie dziecka nie bylo tu potem kaleczone na kazdym kroku,jak to jest w moim przypadku.Drugich imion nie dajemy ,bo ja mam drugie i w wiekszosci urzedach itp .tutaj jestem wolana podwojnie(pol biedy)albo czesto nawet drugim imieniem..a to bez sensu.pozdrawiam wszystkie
 
Moja najstarsza ma olivia na cale szczescie bylam uparta ze chce przez "v", co prawda w Pl ciagle musialam chodzic zeby poprawiali imie ale za to teraz tu wymawiaja poprawnie. 2 to Zuzanna i tu mamy problem w szkole mowia do niej "suzana" bo Zuzia im nie wychodzi. 3 jest Olga i tu obecnie bez problemow wymawiaja podobnie. 4 urodzila sie tu i ma typowo angielskie imie Phoebe (czyt. Fibi) ale takie mi sie podobalo i mam w nosie co mysla o tym w PL.
 
Moja córcia ma na imię Aleksandra,dlugo zastanawialismy sie czy pisac przez x czy ks wkoncu zdecydowalismy ze bedzie ks. W sumie nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby ktos zle przeczytal.Ale jak pisza to przez x :). W drodze jest drugie,mamy juz kilka pomyslow ale najpierw musimy znac plec :):):):)
 
Mój synek z kolei ma na imię Samuel a drugi który jest w drodze będzie się nazywał Jamie. Dla dziewczynki mieliśmy wybrane Octavia
 
reklama
Moja mała ma na imię Maya :)
powody te same
w Polsce przeczytają dobrze, domyślą się, a i teraz tutaj nie mamy problemu
Maja zawsze mogła zostać madzą, a tego nie chciałam :)
 
Do góry