reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja w ciąży

Weronikaaxx143

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2021
Postów
36
Hej wszystkim.
Jestem w 23tc i mam dość mocne zapalenie, infekcje pochwy. Ogolnie boli mnie bardzo podbrzusze cały czas, rwie jak ja okres boli pochwa i pachwiny. Oczywiste byłam u lekarza i nawet w szpitalu, ponieważ w piątek i sobotę było dość złe. W piątek byłam u ginekologa przypisała leki i mowila ze z dzieckiem wszystko okej ale infekcja jest niebezpieczna. W szpitalu powiedzieli ze mam brać leki i one pomaga.
To tak w skrócie moje pytanie czy jak wy miałyście dość silne zapalenie czy infekcje miałyście takie objawy? Cały czas bóle podbrzusze, pachwiny i pochwy.
Stresuje mnie to wszystko.
 
reklama
Witaj,
infekcje są bardzo niebezpieczne w ciąży. Największe ryzyko jest w pierwszym trymestrze, w późniejszych grozi porodem przedwczesnym.
Jeżeli infekcja jest stosunkowo świeża i prawidłowo zdiagnozowana to dobrze dobrane leki powinny pomóc + odpoczynek i nawadnianie. Infekcje mają to do siebie że źle wpływają źle na łożysko które jest domkiem dla malucha do czasu rozwiązania.
Ja przechodziłam ostrą infekcję, właściwie od samego początku ciąży, od jakiegoś 10 tygodnia było źle i organizm się poddał w 23. Ale to trwało i trwało, infekcja była źle zdiagnozowana a leczenie trwało jeszcze rok po porodzie. Leżałam w domu, w szpitalu, potem znowu w domu i znowu w szpitalu.
Bierz leki, nie stresuj się, zajmij czymś myśli.
Maluszek z dnia na dzień jest silniejszy.
 
Do góry