reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

inhalator-nebulizator na katarek ?? czy warto kupic ????

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witajcie
biggrin.gif

moja coreczka Nicolka urodziła sie 28 grudnia 2009 przez CC

a teraz Nicolka złapała jakies paskudztwo
unhappy.gif

ma zapalenie oskrzeli i bierze zastrzyki
unhappy.gif

a dzis doszły nam inhalacje
dobrze ze mozna wypozyczyc w przychodni inhalator i robic małej w domku inhalacje (chociaz tez jest koszmar
unhappy.gif


a powiedzcie mi bo słyszałam ze najlepszym sposobem na katar jest

inhalacja sola fizjologiczna
confused.gif

i powiedzcie czy opłaca sie kupic inhalator do takich inchalacji (ponoc jest zrdowiej i dzieci szynko zdrowieja )


my jestemy po 2 inhalacjach ( ale nie sola fizjologiczna a mamy leki przepisane )
i powiem wam ze jestem w szoku
shocked.gif



mała czuje sie rewelacyjnie spi ładnie nie dusi jej kaszel złagodniał
normalnie inne dziecko
shocked.gif


a bylismy z mezem przekonani ze te inhalacje przepisano nam aby tylko wyciagnac kase

juz wydalismy od poniedziałku 420 zł
na leki
szok
shocked.gif
shocked.gif
baffled5wh.gif






ale te inalacje naprawde pomagaja

a jezeli mozna by było jeszcze robic w domku np jak ma katar ( bo wtedy przychodnia nie wypozycza inhalatora )

to poprostu trzeba by kupic

kiszt niemały ok 200 zł
ale jestem ciekawa czy ta sol fizjologiczna rzeczywiscie tak pomaga
confused.gif
confused.gif
 
reklama
Mój synek jak się pożądnie rozchorował i miał przepisane zastrzyki i inhalacje to postanowiliśmy kupi inhalator bo pożycza z przychodni nie można było a i szwagierka która ma akurat miała chore dzieciaki i od razu kupiliśmy bo codziennie do prychodni małego 2razy ciąga nie mogłam. Od tamtej pory jak dostaje kaszlu lub katarku od razu inhalator w ruch i po 2 dniach choróbsko mamy z głowy bez wizytu u lekarza. I owsem robimy tylko z soli fizjologicznej chyba że mocniej coś załapie to wtedy lekarstwa od pani doktor. Zapłaciliśmy za nasz ok 160zł i mogę poleci firme MICROLIFE bo po obejrzeniu kilku widziałam jak powoli działa potrafią a dieci jak wiadomo sybko się nudzą. POLECAM
 
a powiedz mi kasiu :-)

ile tej soli fizjologiznej dajecie??
i ile razy dziennie tym inhalatorem pewnie 2 ??/
i pewnie przez ok 2-4 dni

i te inhalatory to sa takie " na długo" ? czy na "chwilke "
 
a powiedz mi kasiu :-)

ile tej soli fizjologiznej dajecie??
i ile razy dziennie tym inhalatorem pewnie 2 ??/
i pewnie przez ok 2-4 dni

i te inhalatory to sa takie " na długo" ? czy na "chwilke "


na długo :-D ja też mam i podobnie jak Kasia jestem bardzo zadowolona :tak:
jak Kuba bardziej się rozchoruje to lekarz zapisuje mu Mucoslovan do nebulizatora :-)
 
Witaj ;-)

ja mam taki infalator - Inhalator MEDEL Family Soft Touch + TERMOMETR 24h (1546476933) - Aukcje internetowe Allegro - daje rade juz 2 rok ;-) a infalujemy sie ostro bo mam w domu 2 astmatyków :-(

jak robisz inhalacje z powodu kataru to 2 razy dziennie i bierzesz 2 ml soli :tak:
mam nadzieje ze powiedzieli Ci ze po inhalacjach trzeba KONIECZNIE oklepac dziecko (z gołu do góry - plecki, boczki i klate z przodu tez mozna) a jak masz sterydy wziewne to tez KONIECZNIE trzeba dziecku umyć ząbki!!!!

pozdrawiam i zycze powodzenia ;-)

PS. te inhalatory ktore pokazalam sa czesto w promocji w aprekach SuperPharm - kosztuja wtedy ok. 120zł :tak:

PS. teraz do 20.04. jest promocja na ciut inne - ale jeszcze tansze ;-) http://www.superpharm.pl/promocje/index
 
Ostatnia edycja:
ja polecam inhalacje :-) tym bardziej, że u nas w domku jest okropnie sucho i to sie sprawdza lepiej niż sól w spreju do noska :-)
jak kupować to w miarę cichy aparat żeby dziecka nie straszył :-) z ustnikami i maseczkami.
420 zł?? za same leki ? My dostaliśmy ostatnio pulmicort ale on jest refundowany i wychodzi bardzo tanio. żeby nie skłamać to parę groszy za ampułkę.
 
Felidae - pulmicort masz tanio jesli na recepcie lekarz zaznaczy "P" - choroba przewlekla... jak nie ma znaczka to cena jest juz wyzsza...
np. singulair na astme - ja kupuje za 1 grosz (ostatnio dostalam Montelak za darmo ;-)) bo moje dzieci to astmatycy a kolezanka ma przepisany ten lek bez znaczka "P" i płaci za niego...80zł :szok:
 
reklama
witajcie
no i dzis sie okazało ze nasze dziecie ma prawdopodobnie astme oskrzelowa :-(

dostałam skierowanie do poradni pulmologicznej dla dzieci :baffled:

w skierowaniu napisano ze rozpoznano astme oskrzelowa prosze o sprawdzenie i potwierdzenie :-(

wiec inhalator kupujemy narazie mamy wypozyczony z przychodni ( bo w tym miesiacu krucho z kasa )

ale w przyszłym miesiacu kupujemy

przepisano nam Flixotide i Berodual

poprzednio mielismy Pulmicort i berodual (były na zwykła recepte)

i za ten lek Flixotide zapaciłam całe 3,20 :szok: dostałam juz recepte dla przewlekle chorych

a powiedzcie mi co ile nalezy wymieniac nebulizator???
i jak rozpoznac kiedy dziecko ma " atak astmy " zeby podac inhalacje ??

narazie mamy uzywac przez 1,5 tyg
0,5 opakowania Flixotide i 15 kropelek berodual (zostały powiekszone bo mała na poczatku miałą tylko 10 )ale pani dr osłuchała mała i powiedziała ze nie najlepiej jest i dala skierowanie


a kupujac inhalator-nebulizator czym sie kierowac ????
 
Do góry