reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja PAPP-a

reklama
Nie da się, musi lekarz, to odnosi się do średniej populacyjnej z uwzględnieniem wieku matki i crl dziecka.
Dla porównania ja mam pappa 6.71iu/l a hcg 27.6iu/l z czwartku i to było 12+0, czekam na wynik od lekarza, ma być po niedzieli, wiem , że się martwisz, ja też, ale trzeba wytrwać.
 
Wyniki poziomów nic nam nie powiedzą, lekarz specjalista wprowadza do systemu dużo więcej czynników i na tej podstawie wyniki są przeliczane na jednostkę MoM. Po przeliczeniu powinnaś otrzymać wyniki. Wtedy najlepiej gdy są one w pobliżu wartości 1.
 
Ja jak dostałam wynik PAPPa to miałam pod wynikami legendę - poszczególne wartości dla danych tygodni ciąży, więc tam można było sobie sprawdzić orientacyjnie czy wynik mieści się w normie.
Twoje laboratorium też powinno dysponować takimi normami dla poszczególnych tygodni ciąży.
 
Ja jak dostałam wynik PAPPa to miałam pod wynikami legendę - poszczególne wartości dla danych tygodni ciąży, więc tam można było sobie sprawdzić orientacyjnie czy wynik mieści się w normie.
Twoje laboratorium też powinno dysponować takimi normami dla poszczególnych tygodni ciąży.
Nie podaje się norm poziomów białka PAPPA ani wolnej jednostki bHCG podczas badań prenatalnych. Za normę uznaje się medianę. Taką interpretację powinno się uzyskać od genetyka podsumowującego wyniki, poziom uzyskany podczas badania przeliczony na jednostkę MoM.
 
Ja sprawdziłam sobie wyniki w tym linku od Mokosza i wyszły mi inne niż u lekarza. Ryzyko skorygowane z testu Pappa trisomii 18 wyszło 1:541, zastanawiamy się nad dalszymi badaniami genetycznymi, nie wiemy co mamy robić
 
Ja sprawdziłam sobie wyniki w tym linku od Mokosza i wyszły mi inne niż u lekarza. Ryzyko skorygowane z testu Pappa trisomii 18 wyszło 1:541, zastanawiamy się nad dalszymi badaniami genetycznymi, nie wiemy co mamy robić

Mi też wyszły inne niż od lekarza, w moim przypadku od lekarza są lepsze.

Rozważ nifty jeśli masz kasę, do amnio się z takim wynikiem chyba nie kwalifikujecie?
 
reklama
Do Amnio się nie kwalifikuje, jedynie nifty, zastanawiam się gdzie je zrobić, trochę jestem przerażona, mój partner uważa, że będzie ok. Pani Doktor powiedziała, że taki wynik wyszedł ze względu na zbyt wolne bicie serduszka - 150 ud/min
 
Do góry