reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wykresu temperatur

Dołączył(a)
19 Luty 2021
Postów
1
20210219_084611.jpg


Proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Temperatura pnie się w górę czy mogę być w ciąży? Wczoraj test negatywny ale może jeszcze za wcześnie? Bo wychodzi że dopiero 8 dzien po owu. Za 2-3 dni zrobię znowu jeśli ciągle będzie wyższa temp.. Ale czy to może być ciąża?
 
reklama
Zobacz załącznik 1240001

Proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Temperatura pnie się w górę czy mogę być w ciąży? Wczoraj test negatywny ale może jeszcze za wcześnie? Bo wychodzi że dopiero 8 dzien po owu. Za 2-3 dni zrobię znowu jeśli ciągle będzie wyższa temp.. Ale czy to może być ciąża?
Na podstawie wykresu ciążę można podejrzewać dopiero po 16 wyższych. Standardowa faza lutealna (wyższych temperatur) trwa 10-16. 8 dni po owulacji to za wcześnie. Skąd wiesz kiedy była owulacja? Byłaś na monitoringu? Jeżeli nie to tylko podejrzewasz kiedy była. Ja bym test zrobiła dopiero w 14 dniu wyższych temperatur.
 
Zobacz załącznik 1240001

Proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Temperatura pnie się w górę czy mogę być w ciąży? Wczoraj test negatywny ale może jeszcze za wcześnie? Bo wychodzi że dopiero 8 dzien po owu. Za 2-3 dni zrobię znowu jeśli ciągle będzie wyższa temp.. Ale czy to może być ciąża?

Jeśli jesteś w 100% pewna kiedy dokładnie miała miejsce owulacja (czyli byłaś na monitoringu u ginekologa, tylko to jest w stanie potwierdzić to w 100%) to zagnieżdżenie następuje w ciągu 6-12 dni po owulacji. Więc 8 dzień to zdecydowanie za wcześnie na zrobienie testu, najbardziej wiarygodny będzie ten wykonany w terminie @.
 
Może być ciąża a nie musi. Przed okresem też temperatura jest wyższa a w dniu miesiączki spada. Tak jak piszą poprzedniczki, bez stwierdzenia owulacji i pęknięcia pęcherzyka to ciężkie do określenia.
 
Mi ten wykres raczej wygląda na cykl bezowulacyjny. Jak długie masz cykle, skoro uważasz, że owulacja miała miejsce 30dc? Z tym trzeba iść do lekarza.
 
Hej dziewczyny mam taki problem . Nie wiem jak interpretować mój wykres temperatury . Testuję ja od niedawna i jakiś czas temu zauważyłam zmianę . Od kilku dni temperatura trzyma się na poziomie 37°C - 37,3° C . Dodam że jestem 8 dni po owulacji . Okres mam mieć za 7 dni
 

Załączniki

  • Screenshot_20210228-152335.png
    Screenshot_20210228-152335.png
    119 KB · Wyświetleń: 183
Hej dziewczyny mam taki problem . Nie wiem jak interpretować mój wykres temperatury . Testuję ja od niedawna i jakiś czas temu zauważyłam zmianę . Od kilku dni temperatura trzyma się na poziomie 37°C - 37,3° C . Dodam że jestem 8 dni po owulacji . Okres mam mieć za 7 dni
Z tego wykresu to nie za wiele idzie wywnioskować. Masz tylko 7 pomiarów. Od kilku dni to znaczy od ilu? Skąd wiesz kiedy była owulacja?
 
A jakie jest pytanie?
Czasem milczenie jest złotem, ale umiejetność powstrzymywania się w odpowiednim momencie jest cenniejszą umiejęnością 😉
Domyślam się, że koleżanka potrzebuje wsparcia w interpretacji (w szczególnosci niedawnej zmiany) swojego wykresu temp., osobę jak mniemam, która się w temacie orientuje.
 
reklama
Byłoby cudnie jakbyś sama zastosowała sie do tej złotej rady [emoji57]
Koleżanka to wstawiła zdjęcie wykresu raptem kilku temperatur, nie od początku cyklu, nie zapytała co chce żeby z niego wyczytać ani jakie ma wątpliwości.
Znając jej poprzednie posty dobrze byłoby jeszcze zeby dodała jak, gdzie i kiedy mierzy te temperaturę.
A i zakładam ze zapytała bo liczy na potwierdzenie, że jest w ciąży kolejny zresztą miesiąc z rzędu, a z tego wykresu nie da się odczytać absolutnie nic miarodajnego.
Zatem moje pytanie było bardzo słuszne bo jak widzisz moje domysły i Twoje mocno się rozbiegają, a w przypadku jej posta konkretne pytanie jest po prostu niezbędne żeby cokolwiek móc odpowiedzieć. No chyba, że planujesz bawić się we wróżenie z fusów
Czasem milczenie jest złotem, ale umiejetność powstrzymywania się w odpowiednim momencie jest cenniejszą umiejęnością [emoji6]
Domyślam się, że koleżanka potrzebuje wsparcia w interpretacji (w szczególnosci niedawnej zmiany) swojego wykresu temp., osobę jak mniemam, która się w temacie orientuje.
 
Do góry