reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników beta HCG

Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
4
Witam.Beta HCG 665,4 jaki to tydzień? Ktoś pomoże odczytać?Dziękuje:)
 

Załączniki

  • ACBC4CBC-3451-4B6C-873B-F5B7A2D74A10.jpeg
    ACBC4CBC-3451-4B6C-873B-F5B7A2D74A10.jpeg
    21,7 KB · Wyświetleń: 217
reklama
Sam pojedynczy wynik HCG nic nie powie. Nie okresli tygodnia ciąży. Ważny jest przyrost, w ciągu 48h powinien wzrosnąć minimum 66% :) faktem jest że na pewno jesteś w ciąży :)
 
A kiedy miałaś ostatni okres ?
Mozesz powtórzyć badanie za 48h lub umówić się na spokojnie do lekarza :)
Powodzenia :)
Miałam ostatni okres 22.12.2020.Owulacja była 4.01.2021-5.01.2021 i wtedy właśnie miałam dni płodne,dlatego wyliczyłam sobie,że to prawie 3 tygodnie.Zrobiłam tez test elektorniczny który pokazał wynik dodatni i ze mam 2 lub 3 tydzień ciąży:)
 
Miałam ostatni okres 22.12.2020.Owulacja była 4.01.2021-5.01.2021 i wtedy właśnie miałam dni płodne,dlatego wyliczyłam sobie,że to prawie 3 tygodnie.Zrobiłam tez test elektorniczny który pokazał wynik dodatni i ze mam 2 lub 3 tydzień ciąży:)
To się tak nie liczy. Masz datę ostatniej miesiączki od tego liczysz ciążę, ewentualnie potem koryguje się wiek ciąży na usg. W 2 lub 3 TC to dochodzi do zapłodnienia i zagnieżdżenia
 
Miałam ostatni okres 22.12.2020.Owulacja była 4.01.2021-5.01.2021 i wtedy właśnie miałam dni płodne,dlatego wyliczyłam sobie,że to prawie 3 tygodnie.Zrobiłam tez test elektorniczny który pokazał wynik dodatni i ze mam 2 lub 3 tydzień ciąży:)
Czyli według Om masz 4+5 tc ,powtorz badanie po 48 h ,potem wiek ciazy bedzie lekarz korygowal
 
To się tak nie liczy. Masz datę ostatniej miesiączki od tego liczysz ciążę, ewentualnie potem koryguje się wiek ciąży na usg. W 2 lub 3 TC to dochodzi do zapłodnienia i zagnieżdżenia
Trochę nie rozumiem dlaczego trzeba liczyć ciąże od daty ostatniej misiaczki jeśli wtedy napewno nie byłam w ciąży ponieważ miałam okres.To już się stało po okresie(czyli kiedy była owulacja i to napewno pamietam) Będę wdzięczna jeśli wytłumaczysz:)
 
Trochę nie rozumiem dlaczego trzeba liczyć ciąże od daty ostatniej misiaczki jeśli wtedy napewno nie byłam w ciąży ponieważ miałam okres.To już się stało po okresie(czyli kiedy była owulacja i to napewno pamietam) Będę wdzięczna jeśli wytłumaczysz:)
Nie wiem dlaczego, tak się przyjęło po prostu od zawsze, że ciążę liczy się od początku cyklu, a nie od dni płodnych. Tak sobie medycy ustalili, kobieta jest w ciąży faktycznie 38 tygodni.
 
reklama
Trochę nie rozumiem dlaczego trzeba liczyć ciąże od daty ostatniej misiaczki jeśli wtedy napewno nie byłam w ciąży ponieważ miałam okres.To już się stało po okresie(czyli kiedy była owulacja i to napewno pamietam) Będę wdzięczna jeśli wytłumaczysz:)
Ponieważ kobiety zazwyczaj nie wiedzą kiedy faktycznie dochodzi do zapłodnienia więc wiek ciąży liczy się od dnia ostatniej miesiączki :) tak jak piszą dziewczyny, wiek ciąży potem koryguje lekarz
 
Do góry