reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jagódka, 35tc, 1930g

Matylda, myślę, że na świadome uśmiechy i guganie czy gaworzenie musisz poczekać aż osiągnie odpowiedni wiek korygowany. Nie wiem kiedy Moja Tosia zaczęła się uśmiechać. Nie pamiętam. Mam za to takie zdjecia, jak miała 2 mies korygowane, że pierwszy raz zaczęła sie bawić zwisającymi zabawkami.
 
reklama
Tak, moj maly Danielek urodzil sie wydolny oddechowo. Dostal 8/9 w skali Apgar. Przed cc bylam przez 3 tyg w szpitalu i lekarze spodziewali sie ze ta ciaza zakonczy sie znacznie wczwesniej niz powinna i dostalam 2 zastrzyki sterydowe.
Po wyciagnieciu z brzycha Maly zaplakal i ja tez:-D. Na oddziale wczesniakow byl podlaczany okresowo do CPAP, gdyz lekarze mowili ze bardzo sie meczy oddychajac i oni nie chca aby tracil energie na oddychanie. Poczatkowo bylo to 6 godz CPAP 6 bez i tak przez ok 5 dni, pozniej juz bez. W szpitalu przeszedl tez infekcje, ale poza tym wiekszych alarmow nie bylo. Karmiono go sonda wiec tak mu rozepchano zoladek ze wypisujac go do domu wypijal juz 55ml mleka.
Z niecierpliwoscia czekam az moje malenstwo nawiaze ze mna jakis swiadomy kontakt. Wlasnie ten pierwszy usmiech.
 
calzedoniafruczka wystartował z wagą 2620, wiec jak na 33 tydz. całkiem sporo:)

matylda
gratuluję silnego synka, mój zaczął gaworzyć mając 2 miesiące korygowane a uśmieszki pojawiały się troszkę wcześniej, także trzeba dać Twojemu szrabowi jeszcze troszkę czasu, każde maleństwo rozwija się inaczej, a to że śpi bardzo dużo jest prawidłowe. Mój Leon urodzony w 33tyg.5d. przez cału miesiąc od urodzenia tylko jadł i spał, póżniej zaczął być troszkę bvardziej aktywny, ale wciąż długo spał. Teraz robi sobie około 2 godziny drzemki w ciagu dnia, ale jest to podzielone. Acha i na pewno będzie szybko rósł Twój maluch bo bardzo dużo je. Leon teraz mając 4,5 miesiąca ledwo wypija 130. A zaczynał od 15 -20 ml. Jak wyszliśmy ze szpitala po 9 dniach pił 30ml. A czym go karmisz?
 
W przypadku mojego dziecka ilość mleka czy innych posiłków w ogóle nie miała przełożenia na wagę. Piła zawsze dużo mleka, jak nie piła to jadła Sinlac (dość kaloryczny jest), a w okolicach roczku pił mleko dwa razy w nocy po 250 ml (zageszczonego kaszką). Ma 16 mies (13 korygowanych) i wazy 8,5 kg
 
Maly karmiony jest moim mlekiem chociaz nie z piersi gdyz nie zaakceptowal takiej formy karmienia.
Przez caly jego pobyt w szpitalu odciagalam pokarm do karmienia z nadzieja ze po powrocie do domu przystawie go do piersi, niestety nie udalo sie ale ciagle odciagam pokarm. Mialam duze nadwyzki mleka wiec je zamrazalam, teraz przymierzam sie do zasuszania sie gdyz odciaganie jest juz bardzo meczace i bolesne, a Daniel bedzie karmiony tym mlekiem z zamrazarki jeszcze przez ok miesiac

Dzisiaj bylismy z wizyta u okulisty, gdyz obawiano sie ze jako wczesniaczek moze miec anomalie z tylu oka. Jak narazie wszystko jest ok. nastepna wizyta kontrolna za 3 mies.
 
Przełożyłam wizytę u gastro na marzec... Poradnię mamy w szpitalu na Kamieńskiego, a tam teraz wszystko dla odwiedzających zamknięte, bo epidemia grypy i nie chciałam teraz tam jechać. Póki co jesteśmy zdrowi i niech tak zostanie, a aż tak bardzo się nie pali nam... Byliśmy za to u pediatry naszej i Jagódka dostała skierowanie na obecność pokarmu w qpie. Pediatra powiedziała, że inwazyjnych badań nie chce jej robić na razie, ale jak usłyszała, że gastro nie zrobiła jeszcze NIC, to dala chociaż to... A Jagódka waży teraz 8710g, od 5.12 przybrała 300g, zaczęłam prawie skakać z radości, jakoś dużo się wydawało, a na siatkach linia prawie prosta :/ No nic, zrobię te badania, poczekam na gastro. Niech się już skończy ta zima :) zwłaszcza, że jeszcze neurolog, ale na razie nie chce mi się do Wrocławia jechać przez te śniegi :)
A z ogólnych kontroli, to musimy zrobić usg serca, bo Jagódka ma szmery od drożnego otworu owalnego, nic się nie zmieniło od urodzenia i czas to skontrolować. Tyle że wczoraj na wizycie bunt był straszny i nic z tego nie wyszło... Majka, Adaś miał robione usg serca? Jak on to przetrwał?
Kasienka88, a jak Twoja córcia? Bierze już żelazo? Jak wyniki?
 
Właśnie też czekałam aż napiszesz co u Was !!! To teraz bedziemy czekać na wyniki badań Jagódki :) Fajnie że tyle przybrała.Może spróbuj iśc do innej lekarza gastro.???
a co do epidemi grypy to masakra jest...jak byłam na szczepieniu to lekarz do mi powiedział żebym w domu siedziała z córeczka i nie chodziła po sklepach, itp..
Wyniki z nerkami wyszły ok, córcia miała robione usg i wszystko dobrze :D ! żelazo mamy brać 2 x dziennie po 7 kropli a po miesiącu zrobić kontrolne badania . Więc zobaczymy.
jeszcze raz dzięki za kropelki!
 
Te badania muszę zdążyć zrobić przed wizytą u gastro... Technicznie muszę to ogarnąć, bo tutaj w przychodni pobieranie materiału jest tylko między 8 a 9, a baaaardzo rzadko się zdarza qpa w takich godzinach u Jagódki :) no ale nic to, trza będzie polować :)
Dziewczyny, pytanie z innej beczki, ile śpią wasze dzieci w ciągu doby? Śpią w dzień? Moja sypia ok 11h w nocy i czasem jej się uda zasnąć w ciągu dnia, jak zaśnie to mogłaby spać do oporu, więc przerywam jej po 2h :) przy czym dobrowolnie bardzo ciężko jej zasnąć, dziś np usypiała 1,5 godziny... ale w końcu padła :D
 
reklama
Moja mała śpi w nocy jakieś 9 h<pobudka ok 7 rano na mleko<póżniej jeszcze z 2 godz< następnie ok 13 śpi z godz i czasami się zdarza że usypia ok 17/18 ale też nie na długo . Myślę że twoja córka śpi dobrze . Czy ty czymś się martwisz, że pytasz???
 
Do góry