reklama

jak 1 raz podać kaszę mannę?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez justynka1, 30 Październik 2007.

 1. justynka1

  justynka1 Mamusia Antoniusia

  napiszcie jak wiecie jak mam podać kaszę mannę?czy do zupki?i jak ją się gotuje?
   
 2. pysia25

  pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

  Zgodnie z nowym schematem żywienia, dzieci powinny jeść mannę od 6 m-ca. No i jak sie do tego ustosunkować???:baffled: Ja się trochę obawiam, bo skąd mogę wiedzieć, że to, co do tej pory było dobre, nagle już nie jest??? Czy to, że dam kaszkę manne teraz, gdy Natalka ma 6,5 m-ca, nie zaszkodzi jej później,:-:)dry: jak znowu wejdzie nowy schemat, gdzie będzie się dodawać do jadłospisu kaszkę znowu tak jak kiedyś...:shocked2::dry: Szczerze mówiąc, nie wiem, co robić. No i jak dodawać do mleka, jeśli dziecko ma alergię, bo Nata pije bebilon pepti i nie mogę jej dawać kaszek mleczno - jakichś tam...:dry::sorry2::baffled::confused: U mnie treba na mleko a nie na wodę... Co robić...
   
 3. reklama
 4. Annie

  Annie Mama Bartka i Tomka

  Od 6 miesiąca jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym. Jeśli piersią to od 5 miesiąca.
  Ja podaję od 5 miesiąca 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki mannej Bobovita, tej co GOSIA_23 (co odpowiada zalecanym 2-3g kaszki mannej) na 100 ml zupki. Dokładnie taką proporcję podaje Poradnik żywienia małego dziecka wydany przez fimę NUTRICIA producenta Bebiko i Bobovita (rozdział Rady żywieniowe).
  Istotne jest podawanie takiej dawki glutenu przez pełne 2 miesiące (tzw. ekspozycja na gluten). Potem wg poradnika niemowlętom karmionym piersią można podawać zamiennie posiłki glutenowe i bezglutenowe bez ograniczeń, zaś karmione mlekiem modyfikowanym zwiększa się do 6 g w proporcji na 100 ml produktu i dopiero po 9 miesiącu można posiłki glutenowe podawać bez ograniczeń.
   
 5. kajenka

  kajenka Fanka BB :)

  Nam nasza alergolog kazala wprowadzic gluten po ukonczeniu roczku. Mimo nowego schematu zywienia.
   
 6. FutureMummy

  FutureMummy Nieogarnięta mama dwójki!  mleczna kasza manna do zupki? to się robi na wodzie przecież.

  j apodaje z bobovity normalnie rano 4 łyżeczki na 150ml wody. wciąga aż się uszy trzęsą ;)
   
 7. bombelq

  bombelq Fanka BB :)

  A wie może któraś z Was jak jest z dziećmi które mają nietolerancje laktozy,można im podawać wtedy gluten albo te właśnie kaszki??
   
 8. FutureMummy

  FutureMummy Nieogarnięta mama dwójki!

  ja nie wiem niestety, moze na wodzie kaszke wtedy. nie wiem, ale najlepiej zapytać lekarza, po co ryzykować ;) pozdrawiam
   
 9. anannas

  anannas Zaciekawiona BB

  Moja córeczka jest alergikiem. Karmię piersią. Nam pediatra zaleciła ekspozycję na gluten po skończeniu 5 mies. Przygotowuję kaszkę manną na bazie wody, a potem dodaję zalecaną ilość do ściągniętego mojego mleka. Podaję z butelki. Tak to wygląda u nas, ale wiadomo najlepiej poradzić się pewnie jeszcze lekarza;)
   
 10. reklama
 11. FutureMummy

  FutureMummy Nieogarnięta mama dwójki!

  anannas nasze dzieci są z tego samego dnia ;)
   
 12. anannas

  anannas Zaciekawiona BB

  Super!:) Buziaki dla Helenki;-)
   

Poleć forum