reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak 1 raz podać kaszę mannę?

reklama
Zgodnie z nowym schematem żywienia, dzieci powinny jeść mannę od 6 m-ca. No i jak sie do tego ustosunkować???:baffled: Ja się trochę obawiam, bo skąd mogę wiedzieć, że to, co do tej pory było dobre, nagle już nie jest??? Czy to, że dam kaszkę manne teraz, gdy Natalka ma 6,5 m-ca, nie zaszkodzi jej później,:-:)dry: jak znowu wejdzie nowy schemat, gdzie będzie się dodawać do jadłospisu kaszkę znowu tak jak kiedyś...:shocked2::dry: Szczerze mówiąc, nie wiem, co robić. No i jak dodawać do mleka, jeśli dziecko ma alergię, bo Nata pije bebilon pepti i nie mogę jej dawać kaszek mleczno - jakichś tam...:dry::sorry2::baffled::confused: U mnie treba na mleko a nie na wodę... Co robić...
 
Zgodnie z nowym schematem żywienia, dzieci powinny jeść mannę od 6 m-ca. .
Od 6 miesiąca jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym. Jeśli piersią to od 5 miesiąca.
Ja podaję od 5 miesiąca 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki mannej Bobovita, tej co GOSIA_23 (co odpowiada zalecanym 2-3g kaszki mannej) na 100 ml zupki. Dokładnie taką proporcję podaje Poradnik żywienia małego dziecka wydany przez fimę NUTRICIA producenta Bebiko i Bobovita (rozdział Rady żywieniowe).
Istotne jest podawanie takiej dawki glutenu przez pełne 2 miesiące (tzw. ekspozycja na gluten). Potem wg poradnika niemowlętom karmionym piersią można podawać zamiennie posiłki glutenowe i bezglutenowe bez ograniczeń, zaś karmione mlekiem modyfikowanym zwiększa się do 6 g w proporcji na 100 ml produktu i dopiero po 9 miesiącu można posiłki glutenowe podawać bez ograniczeń.
 
Od 6 miesiąca jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym. Jeśli piersią to od 5 miesiąca.
Ja podaję od 5 miesiąca 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki mannej Bobovita, tej co GOSIA_23 (co odpowiada zalecanym 2-3g kaszki mannej) na 100 ml zupki. Dokładnie taką proporcję podaje Poradnik żywienia małego dziecka wydany przez fimę NUTRICIA producenta Bebiko i Bobovita (rozdział Rady żywieniowe).
Istotne jest podawanie takiej dawki glutenu przez pełne 2 miesiące (tzw. ekspozycja na gluten). Potem wg poradnika niemowlętom karmionym piersią można podawać zamiennie posiłki glutenowe i bezglutenowe bez ograniczeń, zaś karmione mlekiem modyfikowanym zwiększa się do 6 g w proporcji na 100 ml produktu i dopiero po 9 miesiącu można posiłki glutenowe podawać bez ograniczeń.



mleczna kasza manna do zupki? to się robi na wodzie przecież.

j apodaje z bobovity normalnie rano 4 łyżeczki na 150ml wody. wciąga aż się uszy trzęsą ;)
 
A wie może któraś z Was jak jest z dziećmi które mają nietolerancje laktozy,można im podawać wtedy gluten albo te właśnie kaszki??
 
A wie może któraś z Was jak jest z dziećmi które mają nietolerancje laktozy,można im podawać wtedy gluten albo te właśnie kaszki??

Moja córeczka jest alergikiem. Karmię piersią. Nam pediatra zaleciła ekspozycję na gluten po skończeniu 5 mies. Przygotowuję kaszkę manną na bazie wody, a potem dodaję zalecaną ilość do ściągniętego mojego mleka. Podaję z butelki. Tak to wygląda u nas, ale wiadomo najlepiej poradzić się pewnie jeszcze lekarza;)
 
reklama
Do góry