reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo brać kwas foliowy

Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
1
Witam,

Jak długo w trakcie ciąży powinno się brać kwas foliowy? Skoro zapobiega on wadom cewy nerwowej a ukłąd nerwowy kształtuje się w 1. miesiącu to dlaczego wszyscy polecają suplementować go przez 3 misiące w trakcie ciąży lub nawet całą ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
kwas foliowy powinno się brać przez cały czas trwania ciąży bo stymuluje układ nerwowy nie tylko noworodka ale i mamy, mało tego niektóre składniki które poleca PTG powinno brać sie nawet podczas karmienia piersią. Ja stosuje u siebie mama dha premium+, ten suplement był ze mną jak się starałam o dziecko, podczas całej ciaży i jak teraz karmie piersią to też ze mną jest. nie miałam żadnych problemów ani zdrowotnych, ani z zajściem w ciąże
reklama
Drugie podejscie :) ze tak powiem, korzytamy z okazji, bo mąż zjechal z zagranicy i poprzednim razem sie nie udało. Ale teraz jestesmy bardzo dobrej myśli. Jutro lub we wtorek robię test :)

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam,

Jak długo w trakcie ciąży powinno się brać kwas foliowy? Skoro zapobiega on wadom cewy nerwowej a ukłąd nerwowy kształtuje się w 1. miesiącu to dlaczego wszyscy polecają suplementować go przez 3 misiące w trakcie ciąży lub nawet całą ciążę?
Dowiedziałam się o ciąży dość szybko, to jest w 3-4tygodniu. Jak się dowiedziałam to zaczęłam brać folik mama trymestr 1. Od drugiego trymestru biorę Prenatal :).
Prawda jest taka, że jeśli cos mialoby być nie tak to będzie mimo przyjmowania tych rzeczy. Zależy od płodu i organizmu matki. Ja zaczęłam brać w tym 3-4tygodniu i wszystko do tej pory w porządku, a jestem w 21 tygodniu ciąży.
Siostra z kolei brała przed zajściem w ciążę kwas foliowy cały czas i w 7tyg miala plamienie krwią. Teraz jest w 14 i wszystko gra póki co, ale to tylko taki przykład, że kwas foliowy nie jest zapewnieniem prawidłowego przebiegu ciąży :p.
Warto brać, bo to na pewno wspomaga dzidzię, ale nie jest gwarantem [emoji14]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam,

Jak długo w trakcie ciąży powinno się brać kwas foliowy? Skoro zapobiega on wadom cewy nerwowej a ukłąd nerwowy kształtuje się w 1. miesiącu to dlaczego wszyscy polecają suplementować go przez 3 misiące w trakcie ciąży lub nawet całą ciążę?

Kwas foliowy zalecany jest przed ciążą dlatego aby uzupelnic jego zapasy w organizmie. Profilaktyka zwykla. W czasie ciąży potrzebujemny witamin podwójnie - dla siebie i dziecka. Dlatego zaleca się suplementacje kwasu foliowego gdyż na początku ciąży dziecko czerpie z naszych zapasów witamin dlatego też należy uzupełniać kwas foliowy ale szczególnie regularnie w ciąży niekoniecznie przed. Na co dzień przecież kwas foliowy suplemenujemy tez z jedzenia. A i tak witaminy nie są gwarantem udanej ciąży, na większość wad zarodków we wczesnej ciąży nie mamy wpływu gdyż tworzą się same a nie dlatego czy brałysmy witaminy przed ciążą czy tez nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry