reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak golić się w ciazy

reklama
A jak radzicie sobie z podrażnieniami ?Ja jak się ogolę, jeszcze dosięgam ( 30 tydzień) to wysypuje mnie czerwonymi krostkami tak mocno że aż źle mi się chodzi potem.
Czasem paski nawilżające uczulają, może być kwestia za długo używanej maszynki(powinna być faktycznie jednorazowa). Myślę, że najrozsądniej odpuścić na kilka dni golenie, niech się wygoi.
 
Ciąża jest przeciwwskazaniem do depilacji woskiem
Nigdy o tym nie słyszałam, jeśli robi się to regularnie, robiło przed i w początkowej ciąży to słyszałam, że nie ma przeciwwskazań.
Jeśli rzeczywiście są przeciwskazania to chętnie o tym poczytam.
Swoją drogą polecam wosk lycon- ostatnio go robiłam i jest rewelacyjny, bezbolesny, zero podrażnień.
Z ciekawości weszłam na ich stronę i jeśli ktoś robi to regularnie to nie ma przeciwwskazań, o ile oczywiście ciąża przebiega prawidłowo.
 
Nigdy o tym nie słyszałam, jeśli robi się to regularnie, robiło przed i w początkowej ciąży to słyszałam, że nie ma przeciwwskazań.
Jeśli rzeczywiście są przeciwskazania to chętnie o tym poczytam.
Swoją drogą polecam wosk lycon- ostatnio go robiłam i jest rewelacyjny, bezbolesny, zero podrażnień.
Z ciekawości weszłam na ich stronę i jeśli ktoś robi to regularnie to nie ma przeciwwskazań, o ile oczywiście ciąża przebiega prawidłowo.
Kończyłam szkołę kosmetyczną i tam uczyli nas, że ciąża jest przeciwwskazaniem, bo może dojść do przedwczesnych skurczy aczkolwiek tak, jeżeli wcześniej regularnie była robiona depilacja woskiem to można ją kontynuować. Chodziło mi o to, że jeżeli wcześniej kobieta tego nie robiła i nagle w drugim trymestrze pójdzie na taką depilację, to nie wie jakiego nasilenia bólu ma się spodziewać i zapewne będzie się stresować. Tak samo podczas ciąży, po depilacji woskiem skóra jest bardziej narażona na bardzo silne podrażnienia skóry, zapalenie mieszków włosowych i mogą popękać naczynka
 
reklama
Kończyłam szkołę kosmetyczną i tam uczyli nas, że ciąża jest przeciwwskazaniem, bo może dojść do przedwczesnych skurczy aczkolwiek tak, jeżeli wcześniej regularnie była robiona depilacja woskiem to można ją kontynuować. Chodziło mi o to, że jeżeli wcześniej kobieta tego nie robiła i nagle w drugim trymestrze pójdzie na taką depilację, to nie wie jakiego nasilenia bólu ma się spodziewać i zapewne będzie się stresować. Tak samo podczas ciąży, po depilacji woskiem skóra jest bardziej narażona na bardzo silne podrażnienia skóry, zapalenie mieszków włosowych i mogą popękać naczynka
Tu się z Tobą zgodzę, rzeczywiście jeśli wcześniej się tego nie robiło to w sumie nie wiadomo czego się spodziewać, jak zareaguje skóra itd.
 
Do góry