reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak i ile śpią Wasze Pociechy?

LizabetA

Wrześniowe mamy'07
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2007
Postów
123
Miasto
Szczecin
Witajcie,
dzisiaj chciałabym sie od Was dowiedzieć czy Wasze Maleństwa (chociaż z dnia na dzień rosną) śpią w dzień oraz ile godzina i w jakiej pozycji najczęściej śpią w nocy.
Nasz Oluś w dzień nie śpi prawie wcale, no chyba, że jesteśmy na spacerze ale ostatnio aura nie sprzyjała wyjściom... tak więc w dzień śpi tyle co kot napłakał i więcej tego usypiania niż jego snu... ale za to wieczorem po kąpaniu zasypia ok21-21:30 i śpi do rana czyli do ok.7. Przynajmniej daje się wyspać rodzicom :-) Ale rano jak wstaje jest taki głodny, że szok :-):-) zjadłby wlasne ręce ;-);-);-)
 
reklama
Macius za dnia spi od 3 do 5 godzin po 30 minut do 1,5 godzin. W nocy spi mniej wiecej od 21:30 do 7 z 2-3 pobudkami na jedzenie. Zasypia glownie za moich rekach w pozycji pionowej. Na ogol musi zjesc choc troszke by zasnac. Zeby usnac (jak jest naprawde spiacy) potrzebuje kilku minut. Strasznie sie ostatnio wierci, wiec spi w spiworku i ma na szczebelkach ochraniacz.
 
Tymi śpi bardzo różnie... Generalnie sen przeplata się z godzinną czasem dłuższą fazą aktywności. Np. budzi się ok. 7:30, zje o 8:00, do 9:00 "szaleje" po czym zasypia na 1,5-2 godziny, budzi się, je, znowu z godzina aktywności, przysypia... No chyba, że ma gorszy dzień albo Kuba szaleje, wtedy w grę wchodzi więcej wycia niż spania, maksymalnie 15 minutowe, półgodzinne drzemki, może się ze dwie, trzy godziny na cały dzień uzbiera. Wieczorem zasypia ok. 18:00-19:00 i śpi do 3:00-4:00, potem zaczyna się już zwyczajowa przeplatanka snu, czuwania, jedzenia.
 
U mnie podobnie jak u majandr w nocy hanifka budzi sie na jedzonko 2 lub 3 razy probowalam jej tego oduczyc i troszke oszukac zamiast mleczka podac jej wody czy herbatki ale za chiny ludowe nie usnie dopiero jak sie napije mleczka to zasypia najczesciej trzymajac butle w buzi w dzien spi ladnie w sumie nawet nie wiem ile ale jutro policze to dokladnie napisze a zasypia najczesciej z raczkami w gorze albo rozlozonymi na boki
 
U mnie mala nie ma problemow z kimaniem..zasypia kolo 23 po kapieli i 'kolacji' budzi si ena jedzenie kolo 5 potem 8 i 11...zaczyna sie okres aktywnosci czyli opowiadanie czytanie bajek przez dziadka:-D itd itd...zasypia kolo 14 na godzinke potem kolo 18 do 20 o 21 kapiel (wiec zaraz lece) i znow od poczatku.
 
Mój Aniołek w dzień śpi dwa razy od 11-13 i 16-18.Wieczorkiem zasypia o 20 po kąpieli i kolacji.O 4 mleczko i spanie do 7 potem czuwanie do 11 i tak w kółko.
 
a ile Wasze pociechy zjadaja przed snem tym nocnym?
Bo mój Olek generalnie jest uregulowany z jedzeniem tzn w dzień je ok.120-180ml ale za to na ostatnie karmienia przed snem potrafi zjeść nawet i 300ml... chociaż i tak ostatnio zjada mniej ogólnie rzecz biorąc bo sumarycznie wychodzi ok. 900 ml na dobę :-) to już coś! Wcześniej potrafił zjeść 1100ml...
 
reklama
Omek zasypia około 22 śpi do 8-9 rano z 3 przerwami na posiłek. W dzień zasypia po 11 a ostatnio około 12. Spi tak 2 godzinki, robi przerwę na niamu i jeśli jest zmęczony to śpi a jak nie to sie bawi z godzinkę a później drzemie godzinkę. Przed kąpielą około 18 ostatnio też ucina sobie godzinną drzemkę. Po 20 kąpiel, niamu, odbicie i sen o około 22 godzinie.
 
Do góry