reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak najlepiej zabezpieczać sie karmiąc piersią???

M

monia123456

Gość
Witam.Mam pytanie dotyczące antykoncepcji przy karmieniu piersią??? Przed zajściem w ciążę przez 6 lat stosowałam pigułki wiem z doświadczenia że ta metoda jest najskuteczniejsza,ale słyszałam tez przeróżne opinie brania pigułek przy karmieniu.Może spirala??Czy któraś z was może na ten temat coś napisać??

reklama

irfinka

psotnisia
Miasto
Nowy Targ
Rozwiązania
0
jesli karmisz piersia to w tabletkach nie masz duzego wyboru Cerazzete tylko lub spirala

aneta456

kocham i jestem kochana
Rozwiązania
0
Ja stosuję cerazette i jestem zadowolona.Jedyny minus to to że trzeba brać o stałej porze.

Kyniol_73

Aktywna w BB
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Słyszałem jeszcze o zastrzyku, który działa 2 miesiące (zapomniałem chwilowo nazwy). Mojej zonie taka metodę poleciła ginekolog, oczywiście wiedząc ze zona karmi.Pozostaje tez gumka...

mari

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
zastrzyk to depo-provera dziala przez 12 tyg (koszt ok 40 zl/3 m-ce), efekt jak cerazette, choc jakims sposobem wskaznik pearla ma wyzszy :/ znam w teorii ;)
tez sie zastanawiam, ale chyba jednak wezme cerazette (ktore juz bralam przy poprzednim ssaku) bo jak dolegliwosci uboczne (spadek libido - dla mnie najgorszy, sklonnosc do infekcji, brak miesiaczki, mozliwosc plamien i in) dadza sie we znaki to zawsze mozna odstawic w przeciwienstwie do zastrzyku, ktory raz dany dziala i juz...
moze znajdzie sie ktos kto poleci jednak ten zastrzyk....?

Ostatnia edycja:
M

monia123456

Gość
Dołączam sie do prośby jeśli chodzi o informacje na temat takiego zastrzyku.....

Rozwiązania
0
Witam.Mam pytanie dotyczące antykoncepcji przy karmieniu piersią??? Przed zajściem w ciążę przez 6 lat stosowałam pigułki wiem z doświadczenia że ta metoda jest najskuteczniejsza,ale słyszałam tez przeróżne opinie brania pigułek przy karmieniu.Może spirala??Czy któraś z was może na ten temat coś napisać??
Podobny problem miałam w maju zeszłego roku.Nie chciałam brać hormonów w żadnej postaci,karmiłam piersią i nie chciałam TRUĆ ani dziecka ani siebie(bo nie ma środków,bez efektów ubocznych wbrew temu co się mówi) .Długo szukałam,sprawdzałam..i kupiłam LadyComp.Jest to dla mnie inwestycja na całe życie i działa w 99,3%.Ja jestem przekonana,że w 100%!!!Można o nim poczytać na stronie LadyComp-ja jestem bardzo zadowolona

Ostatnia edycja:

Kyniol_73

Aktywna w BB
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
zastrzyk to depo-provera dziala przez 12 tyg (koszt ok 40 zl/3 m-ce), efekt jak cerazette, choc jakims sposobem wskaznik pearla ma wyzszy :/ znam w teorii ;)
tez sie zastanawiam, ale chyba jednak wezme cerazette (ktore juz bralam przy poprzednim ssaku) bo jak dolegliwosci uboczne (spadek libido - dla mnie najgorszy, sklonnosc do infekcji, brak miesiaczki, mozliwosc plamien i in) dadza sie we znaki to zawsze mozna odstawic w przeciwienstwie do zastrzyku, ktory raz dany dziala i juz...
moze znajdzie sie ktos kto poleci jednak ten zastrzyk....?
Chyba oczywiste ze wskaznik perla ma wyższy ponieważ odchodzi problem zapominania o pigułce...Ja czytałem rózne opinie czesc kobiet sie swietnie po nim czuła cześć zle...choć pare sie wypowiadalo ze jezeli ktoś dobrze reagował na cerazette to na zastrzyk tez powinien dobrze zareagować

mari

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
no wlasnie nie oczywiste, bo wyzszy wskaznik perla to mniejsza skutecznosc ...wiec tez bym sie spodziewala ze tabletki moga byc mniej skuteczne z racji zapominania, ale czemu zastrzyk ma nizsza skutecznosc...??
pocieszajaco brzmi ta info o podobnym reagowaniu na tabletki i zastrzyk, wiec moze warto troche pobrac tabletki przekonac sie jak na danym etpaie dzialaja i wtedy dac sie skluc...
och ze tez nikt nie wymysli czegos dla panow, bo gumka to niesamowity wybor ;) chociaz czytalam cos o hormonach dla mezczyzn, to obawiam sie czy sie to w polsce pojawi przed moja menopauza :|

Ostatnia edycja:
reklama

Kyniol_73

Aktywna w BB
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Masz racje pomyliłem, bo faktycznie im nizszy wskaznik tym wyzsza skuteczność. Sprawdziłem te zastrzyki, rzeczywiscie ma nizszy wskaznik o 0.2 i wynosi 0.3 choć jest jedno ale:

Przy skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania metody wskaznik perla dla pigułek wynosi 0.1 dla zstrzyku 0.3
natomiast
Przy niepełnym stosowaniu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania metody (czytaj o zlej godz zabranie pigułki lub wogóle nie zabranie) wskaznik perla dla zastrzyku nadal wynosi 0.3 ale dla tabletki rosnie do...6,0 – 8,0

Ostatnia edycja:
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Kiedy najlepiej się kochać z mężczyzna by zajść w ciążę? Potrzebuję porady 41
L Kiedy najlepiej wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy? Potrzebuję porady 2
A Kiedy najlepiej spakować torbę do szpitala? Potrzebuję porady 4
olcia154 Kiedy najlepiej iść do ginekologa? Potrzebuję porady 6
M Kiedy najlepiej zacząć kupować wyprawkę? Potrzebuję porady 15
L Kiedy najlepiej iść do lekarza? Potrzebuję porady 9
A Jak najlepiej potwierdzic ciążę Potrzebuję porady 18
karolinne Gdzie na depilację laserową (najlepiej Gdynia) Trójmiasto 15
S Szukam towarzyszki, najlepiej mamy do biegania lub innego sportu. Wrocław 1
M Kiedy najlepiej jest udać się z dzieckiem na odczulanie? Mały alergik 2
F Gdzie najlepiej na wakacje z 4 latkiem? Przedszkolaki 12
mamowyswiat. kiedy najlepiej zwiększyć menu? Żywienie 11
karolina_g27 Czy ktoś z Dublina mógłby poradzić w jakiej dzielnicy najlepiej szukać mieszkania?? Mamy z Irlandii 13
L Kiedy najlepiej zrobic test ciążowy???? Ciąża, poród, połóg 177
M Jak ktos chce nie mi odp. najlepiej teraz Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 2
D Piersi zrobily sie miekkie! Wczesna ciaza.. Przyszłe mamy 6
Czekooolada Chyba sie udało Staramy się 6
V Ciąża latem jak sie czujecie? Ciąża, poród, połóg 10
A Chyba sie udalo:) Gratulacje 31
P Staramy sie Staramy się 25
K Boje sie, że zaszkodzilam dziecku... Ciąża, poród, połóg 2
Magdaa..K123 Coś sie swieci ? Potrzebuję porady 11
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
A Kupka, noworodek, prężenie sie Potrzebuję porady 8
E Czyn różni sie plamienie implantacyjne od okresu Staramy się 23
C Niemowle uderzyło sie w głowe jestem przerażona Potrzebuję porady 6
M Macierzyński i l4 ,kiedy ? Czy sie nalezy ? Październikowe mamy 2020 4
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
Patrycja35 Rozejscie sie blizny na macicy po starym cc 34 tc Potrzebuję porady 1
L W którym dniu cyklu po staraniach uwazacie, że udało sie Wam zajść w ciążę? Staramy się 9
N Dziecko nagle stalo sie niejadkiem Potrzebuję porady 17
Michalowicze2 4 i pół miesieczne dziecko wybudza sie z placzem. Spanie 7
K Staramy sie Potrzebuję porady 6
Onika6 Nie nadajesz sie.. Staramy się 18
olcia154 Objawy zbliżającego sie porodu:) Potrzebuję porady 8
kasiach86 badania prenatalne czy mam sie martwic? Potrzebuję porady 2
Aleksandra1112 Wlaciwa Stimulacia Invitro, kjedy sie zaczyna? Ciąża po in vitro 1
N Boje sie porodu Potrzebuję porady 22
Eveliii 25 Razem raźniej , sa tu starajace sie ? Staramy się 5
M Co to moga byc za krostki , nie mozemy sie tego pozbyc ... Potrzebuję porady 7
Natalka92 Czuje sie beznadziejnie. Potrzebuję porady 14
R nie wiem co sie dzieje Potrzebuję porady 75
K Staranie sie, wczesne objawy Staramy się 673
A Nie potrafię przekonać sie do tabletek antykoncepcyjnych Potrzebuję porady 20
M Dziecko 3 lata "drgawki, dreszcze, otrzasanie sie + zawieszki" glownie przy jedzeniu Potrzebuję porady 3
A Jedno jaderko wyzej i ruszajace sie jaderka Potrzebuję porady 8
anieok Przedstawmy sie! Grudniowe mamy 2019 64
K Staramy sie o dzidziusia Staramy się 11
C Porod przez cc podziel sie historią Mój poród 20
F Zerknijcie na zdjęcie, czy w tym miesiącu sie uda ? Potrzebuję porady 7