reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko "wiszenia" na cycu?

Dziewczyny dzis dowiedziałam sie ciekawostki że podobno lek na gazy SAB SIMPLEX ale tylko sprowadzany z NIEMIEC jest super skuteczny lepszy od Espumisanu Infacolu i Sab simplex z czech, Jesli ktoras z was wie jak go dostac to niech koniecznie napisze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Olivia74 jesli malutka boli brzuszek to napewno ten lek pomoze!
Juz czytalam wiele opini na ten temat a dzis spotkalam osobe ktora zachwalala wlasnie ten z Niemiec.
 
reklama
A u nas maly juz nie chce pic mleka o 23:00 i dzis mu nie dalismy. O dziwo spal od 20:00 do 6 rano choc mial standardowa pobutke po smoczka o 4:30 ale i tak super. Troche sie dziwie bo na moje zabki mu chyba ida dalej ale jak narazie jest spokojny.
 
Hej dziewczyny nie kupilam sab simplex narazie bo uznalam ze nie chce juz faszerowac dziecka lekami mam dosc! a przynajmniej sprobuje innych sposobow. Dzis malego wieczorem bolal brzuszek, nie mam pojecia od czego ciezko powiedziec, owszem z desperacji dalimy infacol ale po jakiejs godzinie znowu bylo zle noi maly nie chcial jesc wieczorem wiec pomyslalam ze moze sprobuje zastosowac stary domowy sposob siemie lniane i ugotowalam jablko do tego dodalam lyzeczke zmielonego siemienia lnianego i mam nadzieje ze pomoze:D jestem dobrej mysli poniewaz zaczelam zastanawiac sie doglebniej na temat bolow brzuszka i doszlam do wniosku ze moze maly sie poprostu przejada lubi jesc a potem cierpi a do tego chyba za malo pije bo on nie chce nic procz cycka do picia (tzn wogole z butelki nie umie pic) i w zasadzie dopiero uczy sie picia herbatek wiec narazie lyzeczka troche daje noi mam zamiar kupic kubek niekapek. Mysle ze jestesmy w blednym kole. A co do usypiania hmmm moje dzieciatko to trudny przypadek znowu jest roznie, staramy sie rytual utrzymywac z odkladaniem do lozeczka ale niestety czasem jest taka histeria...ze biore go do cycka uspokajam i dopiero znowu probujemy lub odkladam polsnietego-ale raczej zawsze orientuje sie ze trafil do lozeczka jeknie i zasypia. Takze chyba ja nie umiem byc rygorystyczna i placz czy nie postepowac identyczne musze dzialac instynktownie choc czesto sie waham co robic,nie chce zepsuc tego co jest i wrocic do punktu wyjscia...w nocy daje cycka bo jestsmy z mezem tak zmeczeni ze nie mamy sily znowu usypiac bo im blizej rana tym trudniej a dzis o 4rano jak wstal dalam cyca jadl i zasnelismy oboje do 6 Takze ciezko jest nie wiem jak bedzie dalejmam nadzieje ze nie gorzej...!!!!!! och oby. Doveinred ciekawa jestem jak by bylo gdybys nie uzywala smoczka...? czy ta metoda by sie sprawdzila...odpisz jak myslisz o tym wszystkim.:) Oliwia74 a u Ciebie jak???
Buziaki:* pozdrawiam wszystkie mamy zmagajace sie z takimi problemami jak ja:)
 
anulka sorki ze nie pisalam ale ostatnio zalatana jestem i wrocilam do pracy po macierzynskim wiec jestem rozbita.
Wiesz pewnie trudniej by bylo go przyzwyczaic do spania bez smoczka i byl by wiecej placzu ale sadze ze po czasie by sie przyzwyczail. Na noc on juz od dawna zasypia bez smoczka wie ze nie dostanie i daje rade zasypiac tylko w dzien potrzebuje chyba ze sam wypluje.

A moze z tymi bolami jest tak jak piszesz a jak kupki, robi i jakie ? moze tam go cos boli.
Jest juz wiekszy a po 4 mies dziecko potrzebuje innych plynow rowniez niz tylko cycus szczegolnie jak sie juz je stale posilki.
Barnim duzo pije wody czy herbatki, zawsze mam ja w okolicy ( by byla ciepla mam ja na kaloryferze) wiec go nic nie boli.
Moze przejdz sie do lekarza i zapytaj o te bole brzuszka.

U nas maly wypija ok 120 ml wody na dzien.
 
anulka sorki ze nie pisalam ale ostatnio zalatana jestem i wrocilam do pracy po macierzynskim wiec jestem rozbita.
Wiesz pewnie trudniej by bylo go przyzwyczaic do spania bez smoczka i byl by wiecej placzu ale sadze ze po czasie by sie przyzwyczail. Na noc on juz od dawna zasypia bez smoczka wie ze nie dostanie i daje rade zasypiac tylko w dzien potrzebuje chyba ze sam wypluje.

A moze z tymi bolami jest tak jak piszesz a jak kupki, robi i jakie ? moze tam go cos boli.
Jest juz wiekszy a po 4 mies dziecko potrzebuje innych plynow rowniez niz tylko cycus szczegolnie jak sie juz je stale posilki.
Barnim duzo pije wody czy herbatki, zawsze mam ja w okolicy ( by byla ciepla mam ja na kaloryferze) wiec go nic nie boli.
Moze przejdz sie do lekarza i zapytaj o te bole brzuszka.

U nas maly wypija ok 120 ml wody na dzien.

wiesz mój dopiero sie uczy picia z kubka niekapka ale jak widze to on sie nim bawi a nie pje:( takze ciezko wiec do cycka przystawiam i przez to pory karmienia sa rozne, mniej wiecej tylko ustalilam sobie co okolo ktorej godziny podaje. Ja tez juz jestem rozbita(coprawda do pracy nie wracam na szczescie)ale z innych powodow: po 1 nie umiem juz dalej ciagnac tej metody bo gdy widzialam postepy to potem znowu jakby sie one cofaly i sama nie wiem juz bo moze on nie jest dojrzaly a moze ja poprostu za malo konsekwenta ale ja chce elastycznie postepowac a nie rygorystycznie odmierzac minuty szczegolnie jak widze ze jest ostra histeria...ach jakie to trudne!!!!! Probuje robic tak ze w dzien go usypiam 1raz potem spi na spacerze lub jak nie wychodze to go usypiam(niestety niespal mi na spacerach a dopiero gdy zmienilam na spacerolwke to zaczal i tu np. nie bede tego zmieniac bo niby jak? a w tej metodzie mowia zeby dziecko nie spalo na spacerze...) noi potem wieczorem rytual (który sie modyfikuje bo zawsze bylo tak ze odrazu po kapieli piosenka i sen, a teraz jest tak ze on nie zawsze odrazu po kapieli chce spac-choc wiem ze jest bardzo zmeczony, to on bryka i sie bawi, takze troche sie bawi czytam mu ksiazeczke a potem klade do lozeczka, jak udaje sie uspic i nie ma histerii ogromnej to luz ale jak jest histeria(moim zdaniem on sam nie potrafi sie wyciszyc...probuje go przetrzymac ale poddaje sie po20minutach albo mniej biore do cycka i uspokajam-tylko to go uspokaja nawet na rekach u mnie histeryzuje na maksa! ACH... chwilke go cyckuje i on zasypia a ja odrazu przenosze go do lozeczka. Po obudzeniu sie np po 2h biore go do cycka i powiem szczerze ze czesto rzeczywiscie je, choc mial kaszke (na mleku modyfikowanym) przed snem...i znowu odkladam do lozeczka on czasem jeknie ale przewaznie spi dalej. W tym momencie tez nie postepuje tak jak wg tej met. bo wiem ze maly jest panikarz i uspokaja sie tylko przy cycku...moze jakbym sie uparla i wytrzymala ale nie wiem czy to dla niego takiego dobre ten stres...i padanie z wykonczenia, przeciez to nie o to chodzi chyba zeby mi z wymeczenia padal...no a najgorsze jest to ze nad ranem ja juz na nic nie mam sily ani moj maz noi biore go do cycka o 3-4 i spi ze mna do 6 o ile to mozna snem nazwac:) tak wygladaja ostatnie dni...
 
wyzalilam sie i zapomnialam napisac cos pozytywnego:) przynajmniej brzuszek go o wiele mniej boli! czemu? nie pytajcie... nie wiem!!! a doveinred kupki robi raz twarde a raz takie rzadsze jak te poczatkowe przy samym karmieniu tylko cyckiem, mysle ze chyba sa okey.
 
Witam dziewczyny u nas Anulka86 tez tak sobie pobudki w nocy praktycznie co 2 godziny tylko ze dostaje cyca i spi dalej nie wybudzajac sie ,nie ma opcji zeby jej nie dac ,glodna to ona zbytnio nie jest bo je pare minut,w sumie to ona zaczela sie budzic czesciej odkad wrocilam do pracy moze tak to odreagowuje ze mnie w dzien te 6,5 godziny nie widzi nie wiem bo innego pomyslu nie mam,bo jak wracam jak mnie w drzwiach zobaczy to nawet obiadu nie da mi zjesc tylko musze ja miec na recach bo inaczej to ryk jest taki ze z domu uciekac, i tez czasami zasypia przy cycu ,czasami sama tylko jak zasypia sama to w sumie tylko troche pomarudzi ,takze z tymi pobudkami to nie wesolo tylko ja w sumie juz sie nawet przyzwyczailam no bo co zrobic,moj organizm chyba sie przestawil ze mniej snu mi potrzeba bo nawet wmiare wyspana chodze
 
reklama
Witam dziewczyny u nas Anulka86 tez tak sobie pobudki w nocy praktycznie co 2 godziny tylko ze dostaje cyca i spi dalej nie wybudzajac sie ,nie ma opcji zeby jej nie dac ,glodna to ona zbytnio nie jest bo je pare minut,w sumie to ona zaczela sie budzic czesciej odkad wrocilam do pracy moze tak to odreagowuje ze mnie w dzien te 6,5 godziny nie widzi nie wiem bo innego pomyslu nie mam,bo jak wracam jak mnie w drzwiach zobaczy to nawet obiadu nie da mi zjesc tylko musze ja miec na recach bo inaczej to ryk jest taki ze z domu uciekac, i tez czasami zasypia przy cycu ,czasami sama tylko jak zasypia sama to w sumie tylko troche pomarudzi ,takze z tymi pobudkami to nie wesolo tylko ja w sumie juz sie nawet przyzwyczailam no bo co zrobic,moj organizm chyba sie przestawil ze mniej snu mi potrzeba bo nawet wmiare wyspana chodze

No właśnie mam podobnie...dzis to juz odpuscilam i spal z nami inawet wyspalam sie bardziej niz jak go odkladalam co 2h, choc wiadomo ze juz pozycji snu wygodniejszej nie przyjme ale Przemek spokojniej spal i dluzej!vmam problem bo od odkladania i podnoszenia Przemcia kregoslup mi siada i boli bardzo takze ciezko...Olivia74 a jak ty masz w dzien????????
 
Do góry