reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
wątek strasznie długi może podejmie się któraś z siedzących w tym od początku na jakiś skrót?
bardzo proszę, mój mały ma 15 mies. i chciałabym zacząć podchody pod nocnik. nie mam musu ale zauważyłam iż mały jak chce kupke to się chowa. czyli robi ją świadomie i wydaje mi sie że to dobry pomysł żeby zacząć działać.
 
reklama
ada600
u mnie nocnik się nie sprawdził.Więc przeszłam na deskę sedesową. Na początku sadzałam go w ubraniu. Potem bez. Dalej kiedy zsikał się na podłogę mimo wszystko szliśmy do ubikacji i mu tłumaczyłam że tam nie wolno sikać a tu tak. Ja go informowałam (chociaż dla niektórych może zły pomysł) że teraz mama idzie zrobić siusiu i on sam mi otwierał drzwi i mówił sisi. Później gdy sikał dalej na podłogę to przychodził do mnie mówił ŁE i wskazywał palcem. Teraz bierze mnie za rękę i woła si. Czasami zdarza mu się popuścić ale zaraz po tym przychodzi i mówi si więc resztę dokańcza w wc. Na dworze ma pampersa bo wiem że tam nie będzie wołać. Ale postanowiłam sobie że do 2 lat będzie chodzić w majteczkach a o pampersach zapomnimy, do grudnia jeszcze trochę czasu jest wię mam nadzieję że mi sie uda. Tylko nie wiem jak bedzie z tymi kupkami bo o tym nie chce nic mówić. I jeszcze jedna rzecz uczę go jak narazie bez matjtek bo majtki bardziej szkodziły. Nie przeszkadzało mu to że ma mokre czy zrobił w nich kupe. Lata tak jakby nigd nic. Oby to przeszło.
 
wątek strasznie długi może podejmie się któraś z siedzących w tym od początku na jakiś skrót?
bardzo proszę, mój mały ma 15 mies. i chciałabym zacząć podchody pod nocnik. nie mam musu ale zauważyłam iż mały jak chce kupke to się chowa. czyli robi ją świadomie i wydaje mi sie że to dobry pomysł żeby zacząć działać.

mialam to samo:-D wylapywalam "ten" moment i sadzalam na nocnik.:happy2:
od kilku dni sam go przynosi jak chce kupe!!!:tak:
gorzej nam siusianie wychodzi:cool:


picture9020.jpg
 
Ostatnia edycja:
mamaczarusia no własnie tylko mój okropnie krzyczy jak go sadzam. jak go zachęcić?
hihihi i tu mi sie udalo takim sposobem jak samemu siadac na nocniczek:-D, najpierw siadalam ja potem on zaciekawiony mnie "sciagal" z niego a za chwile spowrotem mnie sadzal az w koncu raz zeszlam i usiadl on;-)nastepnego dnia obylo sie bez "wysadzania" mnie i bez pampersa na jego tylku a jak nie chce juz baardzo siadac to wtedy go sama sadzam i nad nim stojac puszczam banki mydlane
picture9020.jpg
 
Ostatnia edycja:
witam ja właśnie jestem po wielkej batalii z pieluchami. Filip w lipcu skończył 2 lata i ani myślał wołać siku a nocnik to najgorszy wróg. w końcu poprostu zdjęłam pieluchę i jak poczuł ze ma mokre majtki to nauczył sie wołać w przeciągu 4 dni. terz robi na nasadkę i jest super nawet na spacerach. Poprosty stajemy pod krzaczkiem i "po męsku| sikamy, muszę mu pomagać ale jest ok. Próbowałam tego samego z Ritą ale bez powodzenia, ona jeszcze zupełnie nie kuma o co chodzi...
 
Zmuszanie do nocniczka nic nie da. Zachęta w postaci przeczytanej książeczki podczas siusiania lub zabawy paluszkowe czy wspólne śpiewanie bardziej mogą pomóc. Ważna jest też jest pochwała, nawet jak nie ma efektu posiedzenia. Noi jeszcze jedno, trzeba próbować wysadzać dziecko w miarę regularnie.
 
reklama
mój pierwszy sukces mały już siada, nie wie jeszcze do czego to służy ale nie ucieka od nocnika. a nie uważacie ze nakłądki są lepsze? Szkoda mi go bo nawet po chwili sziedzenia ma odgniecione mocno ślady a taka nakładka jest miekka i wygodna
 
Do góry