reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pięknie się rozwijają listopadowe Maluszki

reklama
dziewczyny, czy zauważyłyście u swoich maluchów wiiększą aktywnośc? Mój jak skończył 2 tyg to zauważyłam, że przerwy między snem się wydłużają. Wła snie mam go na rękach i już ponad godzinę wodzi oczkami za telewizorem,obserwuje okno, bawi się rączkami.
 
Obawiam się o pępuszek, bo odkąd odpadł to codziennie jak przewijam pieluszkę to widze na nim zaschniętą krew.

Nie ma się czym martwić. To się często zdarza i jest normalne. Przemywaj dalej pracowicie, za kilka dni pępek się całkowicie wygoi i będzie wszystko w porządku. Poza krwią może się też pojawiać wydzielina jakby ropna. I to też będzie normalne.
O ile rzecz jasna skóra wokół nie jest zaczerwieniona, opuchnięta i nie czuć nieprzyjemnego zapachu.
 
Wow, to w takim razie Julek malo ma kupek, wczoraj mial jedna w nocy, jedna w dzien i jedna wieczorem.. ale to chyba dzieki masazom jakie D uskutecznial jak maly nie spal.
 
U mnie Adrianek też malo kupek robi-ok 2-3 dziennie-czasem więcej mu się zdarzy...Tylko,że u mnie pewnie dlatego,że karmię go tylko modyfikowanym bo nie mam pokarmu prawie w ogóle ;(
 
agrafka- mój też tak miał jak jescze był w szpitalu i jak pielęgniarka to zauważyła to dostał domięśniowo witaminę K, bo podkrwawianie pępka jest właśnie od jej niedoboru. Mój miał tej krwi bardzo malutko, dosłownie zaschniętą kropelkę. Podajesz witaminę K ?
 
U nas jest około 8-10 kupek dziennie mimo iż karmię mieszanie, tzn. raz czy dwa podaję modyfikowane w zależności czy odciągnę na karmienie czy nie....
 
efinka moja jest na mieszanym a kupki wali bez przerwy ;) ale musze przyznac ze po modyfikowanym sa bardziej smierdzace..
agrafka Amanda wczoraj dwa razy w dzien czuwala po 3 godz.. NAsze dziecko jest niezmordowane, a w nocy i tak tak srednio spala ;)
 
reklama
Co do kupek, to u nas też jest sporo. Ale Michaś bardzo lubi robić jak już jest przebierany:-) Nóżki gołe, swobodne i wtedy jest mu dobrze. Poza tym sika pod ciśnieniem i nie raz się zasika, albo w trakcie przewijania robi fontannę. Dlatego przykrywamy go takim dużym wacikiem, ale nie zawsze to skutkuje.

Co do spania to u nas też jest różnie. Mały ma dłuższe okresy czuwania. Dzisiaj w nocy nie spał 2,5 godziny jak już chcieliśmy się spać położyć. Myślałam że za to pośpi trochę dłużej, ale obudził się przed 5 i znowu 2,5 godz czuwania, koło południa znowu. W okresach czuwania co chwilę chce cyca i wtedy potrafi sobie porządnie podjeść.
 
Do góry