reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pięknie się rozwijają listopadowe Maluszki

Moja Marika jak trzymana jest do odbicia to podnosi podnosi głowke trzyma chwile i tez jej opada wiec asekuracja non stop musi byc :)
Na brzuszku lubi lezec i tez podnosi głowke ale za chwile ja kladzie.
Amerie moja niunka tez bardzo czesto ma oczka otwarte. Przy cycu nie zasypia wiec cale karmienie wpatruje sie we mnie, jak P bierze ja na raczki to tez sie patrzy i blogo usmiecha :)
Jak jest najedzona przebrana i jej dobrze to w lozeczku potrafi nie spac nawet i godzinie i sie rozglada.
A pepuszek zaczyna odpadac
 
reklama
Ostatnia edycja:
my dopiero wczoraj odwazyliśmy sie położyć Damianka na brzuszku, trzesłam sie jak galareta, ale poradził sobie mój chłopczyk i tak fajnie mruczał jak go głaskałam po pleckach, dzis zrobiło mi się goraco bo zobaczyłam, że pępek wis na nitce. Posmarowałam roztworem spirytusu i nie eksperymentowałam jeszcze, moze przy dzisiejszej kapieli odpadnie, ale mam stresa ;-)
 
A odginałaś kikut i wycierasz może "skrzepy" ze środka.

odgina się kikut i dokładnie patyczkiem przeciera, bo jak dokładnie nie wytrzesz to jak powąchasz pępek to będzie nieciekawy zapach.ja się wystraszyłam że zabrudziłam itp i dlatego śmierdzi a położna powiedziała że niedokładnie czyściłam :(
 
agrafka Naszej odpadl jednego wieczoru, ubieralam jej body a tu plamka krwi, tez mi sie goraco zrobilo :) szybciutko zaczelam osuszac ta krew a kikut trzymal sie tylko na jednej niteczce i tak sie zastanawialam co z tym zrobic i nagle odpadl, wiec super jednego dnia wszystko i z glowy :)

strupki w srodku troche dlugo jej sie goily, obsuszalismy patyczkiem i troche wychodzilo czegos zoltego i odpadaly strupki, ale teraz juz jest czysty :)

jedyne co to zostal jej dlugi pepuszek.. polozna mowila ze jak bedzie rosla to troche jej sie rozejdzie, ale jesli jej tak zostanie to operacyjnie dzialaja dopiero jak dziekco skonczy 2 latka. czy ktores z Waszych dzieciaczkow tez ma dlugi pepuszek?
 
kikut znów przyległ bardziej, ale za to Mały miał plamke krwi na ubranku, chyba zbytnio panikuję, dziś wezmę 3 głebokie wdechy i dokładnie go wyzyszczę :-D
 
m3onika, nas ostrzegali juz w szkole rodzenia (i pozniej w szpitalu po narodzinach), ze kikuty smierdza nawet jak sie je dobrze czysci.. ale nie kazali nic robic procz delikatnego wymycia woda i potem na sucho. U nas odpadl po tygodniu, a do tej pory jeszcze troszke "brudku" siedzi w srodku.
 
reklama
Nasz Igorek główkę zacząl podnosić jeszcze w szpitalu, w drugiej dobie życia, wprawiając tym w osłupienie panie położne :-D. Osobiście nie widziałam nigdy takiego niemowlaka, więc nawet nie wiedziałam, że to coś zaskakującego. Teraz w trzecim tygodniu już potrafi sam długo utrzymywać główkę, a położony na brzuszku w zasadzie trzyma ją stale uniesioną. Do tego w tej samej pozycji próbuje się podnosić na rękach i strasznie się złości, że jeszcze mu to nie wychodzi.
Kikut pępowiny odpadł mu 7 dnia życia, a potem wpadliśmy w panikę jak zobaczyliśmy w dziurce takie białe (resztka pępowiny), trochę "ropki" oraz krew. Dopiero jakiś wynaleziony w sieci pediatra nam wyjaśnił telefonicznie, ze to normalne i mamy dalej tylko czyścić pępuszek i wszystko się samo wygoi. Teraz już jest ładnie wygojone, ale jeszcze się nie schowało całkowicie do środka.
 
Do góry