reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

betina - my szczepimy normalnymi - tymi refundowanymi. jedynie na wzw kupujemy eugenixa (45 zł). Na pneumokoki nie szczepimy, bo dziecko nie będzie chodziło do żłobka i nie ma rodzeństwa, które mogłoby coś przynieść z przedszkola. Na rotawirusy też nie szczepimy - dzieci chorują mimo szczepionki.
Lekarze polecają szczepić na wszystko, ale to już jak kto woli.
 
reklama
Kiniusia jak masz kogoś znajomego w UK, to poproś o zakup i wysłanie tej wody. Z tego co wiem w Polsce trudno dostępna, a nawet nie wiem czy nie wycofana.
Betina79 my starszą córkę szczepiliśmy skojarzonymi, i generalnie było wszystko dobrze, więc Gabrysię pewnie też tak szczepić będziemy. Mamy darmową szczepionkę na pneumokoki, więc pewnie skorzystamy. Na rota nie szczepię, starszej też nie szczepiłam, miała jakieś 3,4 razy i tragedii nie było.
 
betina ja szczepie obowiazkowymi czyli 5w1. tam sa pneumo. bo tu inaczej niz w polsce, oprocz tego rota i gruzlica, w polsce chyba gruzlica obowiazkowa?
 
betina - ja będę szczepić 5w1... w naszych tych 5w1 w PL nie ma pneumo - trzeba dodatkowo... koszt pani dr mówiła jakies 150 zł....
ja będe pneumo robic dodatkowo - rozmawiałam już z nasza pediatrą - ze względu na starszaki, chociaż oni oboje zaszczepieni...
pierwsza dawka jak skończy pół roku - akurat przed kolejnym sezonem chorobowym :cool:
a jak nie ma ryzyka to pewnie pneumo polecają po skonczonym roku - bo wtedy tylko 1 dawka...


Herbata - tak - w PL gruźlica obowiązkowa - podaja zaraz po urodzeniu....

co do brzuszka to ja piję codziennie ziółka, które zawierają koper wloski, melisę, anyż, kminek, pokrzywe i rumianek i z brzuszkiem mamy tylko sporadyczne problemy, a ja nie mam problemu z niedoborem pokarmu...
Kania - Ty tez znasz ten przepis - pijesz też??
a co do butli - to na opakowaniu mm jest napisane, żeby wprowadzać stopniowo mieszając ze swoim - ale rozumiem, że Ty podajesz od razu takie, nie mieszane??
 
A teraz mam pytanie: dziewczyny czy wasze małżeństwa śpią razem w wami w łóżku? Bo ja mam dla Leo osobny pokój, jeszcze w dzien tam śpi, ale noc...w nocy wole mieć go przy sobie. Łatwiej mi jest. Brzuch jeszcze po cesarce nie doszedł, a ciagle wstawanie nie jest ulga. I jakos pewniej sie czuje. Daje mu cycka i zasypiamy razem. Budzi sie tylko 3 razy w nocy na karmienie. Boje sie jedynie, ze sie przyzwyczai i juz nigdy nie bedzie chciał spać sam :D
 
anka tu tez wszystko darmowe, oprocz rota i gruzlicy wlasnie...

mikowata to go odzwyczaisz jak np zakonczysz karmienie. spokojnie, to jeszcze noworodek. nie mysl tyle;-) ja spalam z mala baaaardzo dlugo, a pozniej z dnia na dzien wyladowala w swoim lozeczku i tyle. moze pocierpi tydzien lub dwa, ale wszystko sie da zrobic. jesli Ty czujesz sie lepiej , jest ci wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej, bo kontrolujesz sytuacje to narazie niech spi z Toba. a moze lozeczko daj do sypialni?
 
mikowata u Nas raczej w dzien lezakujemy i drzemiemy w salonie, noc za to traktujemy naprawde jak czas odpoczynku i mała jest karmiona ( jesli robimy z mezem zmiany czuwania to przynosi mi ja do sypialni), potem odkladana taka na wpółsnieta. Pokreci sie troche, poskrzeczy i zasypia....i tak 3 razy w ciagu nocy
 
Agula piję herbatki z kopru, kminku, anyżu i melisy.
Z Oliwią piłam taką mieszankę jak napisałaś, tylko teraz za chiny nie mogłam sobie przypomnieć tych wszystkich ziół ale dzięki Tobie już wiem :-) Mieszasz to wszystko razem i ile razy dziennie pijesz taki napar i z ilu łyżeczek/łyżek?
A co do mm to ja tą mieszankę od wielkiego dzwonu podam, jak już nie będzie wyjścia, czyli ja nie zdążę na czas do domu to mąż się poratuje. Nie mam na tyle mleka by odciągnąć na jedno karmienie bo moja cudowna córcia już potrafi dwie piersi na raz opróżnić.
Mikowata jeśli to dla Ciebie wygodniejsze, to niczym się nie przejmuj. Dziecko można od wszystkiego odzwyczaić, od spania razem też. Choć sama nie praktykuję zwłaszcza na bezpieczeństwo małej (w nocy ja się rozkładam na całym łóżku) bałabym się, że jej coś zrobię, i w ten sposób spałabym płytko i dzięki temu na pewno bym się nie wyspała. Gabrysia budzi się 2-3 razy w nocy więc tragedii nie ma by wstać, nakarmić, przebrać. W dzień śpi na tapczanie, albo w koszyku a w nocy raczej w koszyku. Dziś zasnęła ze mną w nocy o 1 ale ją przeniosłam jak twardo zasnęła, obudziła się ok 4, pojadła i zasnąć nie mogła więc położyłam ją obok siebie ok 5 zasnęła i spałyśmy do 7.30.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kania dziękuję za rady. A tę wodę faktycznie trudno dostać 5 aptek zaliczonych i nigdzie nie ma, ale jest na allegro więc jak nie znajdę jej nigdzie to po świętach zamówię.
Agula ja też pijam taką mieszankę, a niestety problemy brzuszkowe są. No ale reguły nie ma. Mam nadzieję, że to przejściowe.

Co do szczepień to ja mam zamiar szczepić skojarzonymi 5w1, a na pneumo jeżeli pediatra nie zaleci inaczej to dopiero po roku.
 
Do góry