reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przygotowac 5 latka na rodzenstwo

ewa2500

mama pauli i seby
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2006
Postów
2 056
Miasto
wroclaw
witam :) tak sie zastanawiam nad tym zagadnieniem w listopadzie zostane mama po raz drugi i nie wim czy od razu mowic starszej corce o rodzenstwie jak ja przygotowac i jak wdrazac do opieki nad mlodszym rodzenstwem moze macie jakies doswiadczenia jesli tak podzielcie sie nimi pozdrawiam serdecznie :D
 
reklama
Ewa zajrzyj tutaj https://www.babyboom.pl/forum/index.php/topic,2255.0.html

no i gratulacje. :laugh:
a co do opieki nad młodszym rodzeństwem to wedłyg mnie samo się unormuje. Przede wszystkim to nie można dziecka zmuszczać, bo przecież to my jesteśmy rodzicami a 5 latek mimo wszystko jeszcze sam potrzebuje opieki. Ale u nas powoli syn sam oferowal swoją pomoc - wynosi pampersy, podaje ubranka, nosi z tatą wanienkę.
 
dzieki serdeczne :laugh: widze ze masz podobna roznice miedzy dzieciaczkami jaka ja bede miala miedzy swoimi ;D
 
Cześć dziewczyny przyłącze się chętnie, bo jest to akurat temat dla mnie na czasie :). Właśnie, nasz Kuba ma 5 lat, jak się urodzi mała to będzie miał, bez paru dni 6 lat. Powiemy mu dopiero jak zacznie być widać brzuch i to dość sporo, aby biedny nie stresował sie zbytnio. Czytałam gdzieś, że nie powinno się zmuszać dziecka, aby zachwycał się przyjściem maleństwa na świat tak jak my. Zastanawiam się właśnie jak Kuba odniesie się do nowej sytuacji. Na bank w naszym pokoju nie dość, że będzie stało łóżeczko, to na bank będzie równiez spał z nami Kuba. Jednak jak zaaraguje i jak to będzie wyglądało, to nie mam pojęcia ???. Pozdrawiam




 
Mój Igorek miał 5 lat jak urodził sie Miłoszek.
Ja zaczęłam przygotowania do rodzeństawa prawie od początku ciązy.
Czytaliśmy taką specjalna ksiązkę o dzidziusi w brzuszku(książka o ciązy napisana dla dzieci , za zdjeciami)
duzo opowiadałam Igorowi o tym co robi Miłoszek w brzuszku.

A jak sie urodził -to mieliśmy juz taki plan wcześnie-zabrała Igorka babcia , na czas mojego pobytu w szpistalu(Igor uwielbia jeździc do babci).
To mu troszeczkę złagodziło ten szok....
Potem przez miesiąc nie chodził do przedszkola ,tak żeby mógł przywyknąć do nowej sytuajci w domu.
Miałam 2 dzieci i miesiąc leżałam :mad: ale -szczęście w nieszczęsciu ,męża zwolnili z pracy(bo śmiał sobie iść na L4 jak ja nie wróciłam-a u nich w pracy nie korzystało się z takich przywilejów jak zwolnienie)

Potem wszystko się ułożyło.

I tak w zasadzie to wszystkie problemy zaczęły się jak Miłosz miał już 8 miesięcy-wtedy Igor zrobiłsię zazdrosny, nie chciał chodzić do przedszkola.
Dalej jest ten problem(Igor bardzo się zmienił, wydoroślał, bardzo mi pomaga)
Niedługo wakacje , więc znowu będziemy razem :D
 
loli mam pytanko, nie orientuje się zbytnio, ale czy w każdej księgrni można kupić taką książkę. A jeżelibym nie znalazłabym, czy istniałaby możliwość odkupienia?? Pozdrawiam




 
ruda oj! przykro mi ale ostatnio podarowałam książeczkę koleżance która tez ma w domku 6 latka i spodziewa się we wrześniu drugiej pociechy.....
ale zadzwonie do niej i wezmę dokładny tytuł i autorów
może znajdziesz gdzieś w internecie albo w antykwariacie
ja ją kupiłam w dużej księgarni w Krakowie ale 6 lat temu
 
loli dzięki wielkie może uda mi się znależdz ta książkę jak będę miała tytuł (zawsze łatwiej). A koleżance pogratuluj maleństwa :). Pozdrawiam




 
tytuł tej ksiazeczki:
"Oto jestem"
autorzy:
Włodzimierz Fijałkowski
Roksana Jędrzejewska-Wróbel
 
reklama
Do góry