reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak sypiają Wasze dzieci

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 433
Cześć, jestem mamą 12tygodniowej Ady. Moje dziecko zazwyczaj spalo od 20-20:30 do 7-8, z 3 przerwami na karmienie i mialo w dzien kilka drzemek, w tym co najmniej 1 okolo 2-3h. A od jakis 1.5tygodnia cos sie jej przestawilo i w nocy spi od 20-20;30 do nawet 9, ma karmienia, na ktore sama sie budzi mniej wiecej o stalej porze (1:30, 5), czasem wpada karmienie o 6-7 jak sie przebudzi, ale zazwyczaj jeszcze przysypia. Niestety w ciagu dnia ma aktywnosc 1
5-2h i potem dzemka okolo 30-40min. Nie ma juz dluzszego spania. Czy taki tryb jest zdrowy dla takiego maluszka? W ciagu doby wychodzi 14-15 godzin snu.
 
reklama
Moja córka ma 15 tygodni i jak tylko skończyła około 4-5 tygodni to skończyły się też dłuższe drzemki w ciągu dnia. Teraz śpi w dzień około pół godziny 2-3 razy. Myślę, że nie ma w tym jakiejś nieprawidłowości, dziecko się zmienia cały czas.
 
U nas jest tak samo. Zosia ma 20 tygodni i śpi kilka razy dziennie po 30-40minut, A w nocy budzi się 1-2 razy. Wydaje mi się, że im maluch starszy, tym drzemki w dzien są krótsze, bo coraz więcej bodźców do niej dociera i szkoda jej czasu na sen, jak tyle ma do poznawania:-) ja to nazywam ekspresową regeneracją:-)
 
Moja też ma 12 tygodni, jutro dokładnie skończy i mogę was pocieszyć, bo nie śpi w ciągu dnia praktycznie wcale. Co parę dni mi się zdarzy, ze pośpi ze 2h w ciągu dnia, ale najczęściej jest to niecała godzina. A zasypia mi dopiero po 22 do 6-7 rano, gdzieś z dwoma przerwami na karmienie.
 
Do góry