reklama

Jak wprowadzac mleko z „2”

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Owca70, 28 Styczeń 2009.

1. Owca70

Owca70 Zaciekawiona BB

Witam wszystkie mamusie i tatusiow takze :-)
    Mam pytanie dotyczace przechodzenia z mleka (u mnie bebilon pepti) poczatkowego 1 na 2. Czy trzeba na poczatku mieszac jedno z drugim czy od razu drugie? Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam, Ania.

2. malinka1

malinka1 3* MAMA

Mój pediatra doleca na początku mieszać bo to powoduje łagodniejsze przejście;-)pozdrawiam

3. reklama
  4. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

jak moja była mniejsza to akurat zabrakło mi nan 1 w domu i nie było nigdzie w sklepach i musiałam odrazu dać 2 ale wolałam dać 2 niż inne;-)

ale polecam codziennie lub co drugi dzień zamieniać 1 łyżeczke bebilonu1- na bebilon2:tak:

5. welonka12

welonka12 maj 02 :)) wrzesień 08

ja też mam bebilion pepti ale jeszcze troszeczke czasu do wprowadzenia 2 i na pewno bedzie to powoli i mieszając z 1 :-D:-D:-D powodzenia ja za jakieś 2 tygodnie :-D:-D

6. joasiek1977

joasiek1977 Mamusia Oleńki :)

Wprowadzasz jak nowe pokarmy, stopniowo.
    Np na 180ml wody dajesz pięć miarek "1" i jedna "2" - tak cały dzień. Następnego dnia zwiększasz na 180ml - dajesz cztery "1" i dwie "2" itd przez kolejne dni zwiększasz "2", zmniejszasz ilość "1", aż całkowicie przejdziesz na "2" :tak: Powodzenia! :-)
    Ja niestety o tym nie wiedziałam i dałam od razu "2" no i zafundowałam małej rewolucje w brzuszku, kupki brzydkie :-( na szczęście po kilku dniach wszystko wróciło do normy ;-)

7. Owca70

Owca70 Zaciekawiona BB

Dzieki wielkie :-) dobrze czasem zapytac zeby uniknac klopotow :-) Pozdrawiam cieplo!

8. diankus

diankus mama Neli 12.12.2007

u nas co prawda było Nan ale na tej samej zasadzie wprowadzałam kolejne ,tzn co 2-3 dni jedną miarkę "nowego" więcej a jedną "starego" mniej, tak przeszłyśmy bez problemów z 1 na 2, potem z 2 na 3, a miesiąc temu z 3 na junior :-)

Poleć forum