reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaka pościel dla małego alergika

Witam, jeżeli chodzi o pościel antyalergiczną to raczej nie polecałabym wełnianej bo i wełna i lanolina mogą uczulać.Nawet jeżeli jeszcze nie ma alergii to zawsze może się niestety pojawić.Najlepiej kupić pościel oznaczoną jako antyalergiczna, wypełnieniem są z reguły jakieś włókna poliestrowe.Dodatkowo dobrze jest się zaopatrzyć w tzw. powłoczki antyalergiczne na poduszkę , kołdrę i materac.Szczególnie przy alergii na roztocza.Ja znalazłam dwie firmy produkujące te powłoczki Allergocover i Argo (polska - tańsza).
Co do pluszaków to wyprałam w 70 stopniach i pochowałam do pojemników.Wyciągamy np dwie zabawki reszta leży w pudłach.Po zabawie, do zamrażarki na noc.Nie ma co wyrzucać, szkoda stresować dziecko.
Pozdrawiam i powodzenia.
 
reklama
Ja mam sprawdzoną pościel dla swojego malucha, która jest wypełniona włóknami niealergizującymi i do tego zawiera składnik hamujący rozwój bakterii i roztoczy. Można zamówić przez internet w Sklepie alergika. pozdrawiam
 
A ja zwróciłam uwagę na materac, jest tak samo ważny jak pościel. Dla swojego małego alergika kupiłam specjalny materac z kanałami wentylacyjnymi, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz, nie gromadzą się bakterie i grzyby . Wzięłam w pokrowcu z włóknem Bamboo , to włókno ma także właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne, nie powoduje alergii skóry . produkty z tym włóknem są np. w materacach babys-zone.
Baby's Zone
 
A ja zwróciłam uwagę na materac, jest tak samo ważny jak pościel. Dla swojego małego alergika kupiłam specjalny materac z kanałami wentylacyjnymi, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz, nie gromadzą się bakterie i grzyby . Wzięłam w pokrowcu z włóknem Bamboo , to włókno ma także właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne, nie powoduje alergii skóry . produkty z tym włóknem są np. w materacach babys-zone.
Baby's Zone

Też zadbałam o dobry materac i pokrowiec dla alergików ,a do tego kupiłam kołdrę i poduszkę wykonane z silikonowanych włókien poliestrowych, wszystko tak samo z Babys-zone. produkt ma świadectwo PZH. Pluszaki zamrażam, a zimną wykorzystuję pogodę , gdy pojawi się silny mróz , zabawki pluszowe, kocyki wystawiam na zewnątrz na parę godzin.
 
Ja kupiłam najpierw dla dzieciaczka a potem dla całej rodziny pościele z wełny. Wiem, że tego jest sporo i ceny też są niemałe, jednak znalazłam stronę coconti.com i tam ceny są naprawdę przystępne, także polecam wszystkim mamom małych alergików. Ja na początku zakupiłam kocyk i jaśka, potem dopiero dokupowałam kolejne części. Oczywiście stosujemy także inne leczenia, ale widać, że mój Adaś śpi lepiej;-)
Dla zainteresowanych podaję link do strony. www.coconti.com
 
Ostatnia edycja:
Ja zawsze kupuję pościel przez internet. Np. sklep sennyraj.pl - nie ma problemów z jakością, zawsze byłam zadowolona.
 
od lat używam pokrowców na materace - według mnie to niezwykle ważne bo to także profilkatyka rozwoju alergii
 
reklama
Ja zawsze też pościel piorę powyżej 90 stopni. Ręczniki tak samo, żeby wszystko wygotować. Pościeli nie mam jakiejś specjalnej, zwykła zamówiona w internecie, (ze stronki agajtex), ale problemów z nią nie mamy. Moja córeczka ma alergię mą kurz, ale mówię, żadnej specjalnej pościeli nie mamy.
 
reklama
Do góry