reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy?

Witam,
mam pewien problem i licze na jakąkolwiek podpowiedź w tym temacie. Otóż mój maluch ma obecnie 10 miesięcy i wazy nieco ponad 9 kg. Jeździ w foteliku dla dzieci w przedziale wagowym 0-13 kg. Ostatnio zauważyłam że podczas jazdy ma zgięte nóżki a tym samym odpycha się nimi od fotela samochodu. Jak uważacie czy powinnam zaopatrzyć się w fotelik 9-18/25 kg? czy poczekać aż bedzie miał 15 kg i kupic taki juz na dłuższy okres czasu. Nie chcę zbytnio inwestować pieniędzy w przejsciowe foteliki ale nie wiem czy nie bede musiala tego zrobić....
 
reklama
nata_shka nie mozesz czekac az maly bedzie mial 15 kg skoro fotelik masz do 13 kg to pierwsza sprawa.Fotelik-kolyska jest mala nie gdy dziecko ma podwiniete czy zgiete nogi a wtedy gdy glowa wystaje z fotelika.Widze,ze nie chcesz kupowac tylko I grupy wiec zostaja ci 2 wyjscia.Ogladniesz foteliki I-II lub I-III.Przegladnij ten watek duzo nas tu juz pisalo o zaletach roznych fotelikow wlasnie z grup laczonych.Pamietaj jednak,ze najlepiej jak juz zdecydujesz sie na fotelik to fajnie aby z maluchem isc i przymierzyc bo nie zawsze pasuje naszym pociechom to co nam sie spodobalo a najwazniejsze aby jemu przypadl do gustu.My pokonujemy bardzo duzo km i zaraz po kolysce nasz syn przesiadl sie w fotelik I-III czyli do 36 kg.Jest zadowolony i uwielbia go mimo dlugich i nieraz meczacych tras nie marudzi i siedzi i spi w nim.
Ja proponuje rozgladnac sie juz za fotelikiem i zmienic odrazu.Nie czekac az wyrosnie z kolyski i tak juz ma 10 mies i wage przekraczajaca 9 kg.Spokojnie zmien fotelik a oboje bedziecie zadowoleni.
 
Doszłam do wniosku ze jeżeli moje prawie roczne dziecko przesiadzie się do fotelika dla dzieci od 3 lat (tak doradziła mi moja szwagierka )to ja jako rodzic jest w tym momencie nie dopowiedzialna bo możliwość przyczynienia się do kalectwa lub śmierci dziecka powinna skłonić nas rodziców lub opiekunów do tego, by dziecko zawsze, nawet na najkrótszej trasie, jechało w specjalnym foteliku czyli odpowiednim do jego wieku i wagi czyli fotelik 9-18 kg (gabaryty i cała reszta przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia), a fotelik 15-36 kg rocznemu dziecku bezpieczeństwa nie daje. I jednak wole wydać pieniążki na pośredni fotelik niż potem żałować że tego nie zrobiłam i świadomie narażałam zdrowie i życie mojego syna. Z resztą chcę mieć jeszcze dzieci wiec napewno sie jeszcze przyda.
 
Dobre podejscie a szwagierka to raczek w glowe powinna sie puknac;-) Ja zrozumialam,ze myslisz nad fotelikiem 9-18 lub 9-25kg no i jest 3 propozycja juz trzy grupowa 9-36 kg.Jaki wybierzesz to twoja decyzja ale na bank nie moze byc od 15 kg tylko od 9.Ja polecam grupy laczone ale to moje prywatne zdanie.Pokrowiec zawsze mozna wyprac ,fotel jest regulowany i tak jak w przypadku kolyski foteliki jak dla mnie musza miec 5 punktowe pasy dla dzieci do 4roku zycia a sam fotelik powinien sie zapinac pasem z auta.Ja jak juz wspomnialam mam grupe I-III czyli 9-36 kg i tez z pasami 5 punktowymi i sie sprawdza.Nasz syn szybko rosnie przez co to wyjscie wydalo mi sie najbardziej adekwatne.Pasy musialam juz wymontowac bo byly za niskie i teraz juz jezdzi zapinany pasem 3 punktowym.Regulacja jest super i bardzo latwo mozna przestawic na wyzsze dziecko.
nata_shka milego szukania fotelika zycze :-)
 
Rozważam zakup fotelika 9-18kg z tego względu iż mam uprzedzenie do grup łączonych po tym jak kupiliśmy wózek wielofunkcyjny a i tak musieliśmy kupić spacerówkę :/ A szwagierka stwierdzila że kupno przejściowego fotelika to strata pieniędzy a doradzając mi jeszcze dodała żebym zwróciła uwagę na testy bo dziecko ma być bezpieczne w foteliku....
 
Witam ponownie,
nadal jesteśmy na etapie poszukiwań. Dziś odwiedziliśmy w sumie największy sklep z artykułami dziecięcymi. Generalnie mniej więcej byliśmy nastawieni już na Chicco Key 1 X-Plus lub Maxi Cosi Tobi, ale okazało się że żaden z tych fotelików nie pasuje do fotela samochodu, mówiąc w skrócie po zamontowaniu latają. Po przymierzeniu prawie wszystkich fotelików najlepiej sprawdził sie Maxi Cosi Priori XP (9-18kg) oraz któryś model Recaro (9-36kg). Czy ktos słyszał opinie na temat tch fotelików? a głownie Maxi Cosi?
 
My mamy recaro young sport wiec tylko o nim moge napisac.My zadowoleni ,maly tez,tapicerka super nie poci sie i jest wygodny dla niego.Pod wzgledem bezpieczenstwa oba stoja wysoko.Negatywow o maxi cosi nie slyszalam i podobno tez wygodne dla dzieciakow.Poszukaj w necie opini uzytkownikow na pewno tego dosc sporo jest.No i podejzewam,ze maxi cosi ma lepsza regulacje do spoczynku(spania) bo recaro ma mala.
 
my używamy Maxi Cosi priori xp w wadze 9- 18 kg i szczerze polecamy.
im mniejsza rozpiętość wagowa tym lepiej. sama wiesz bo kupiłaś wózek wielofunkcyjny a i tak musieliście kupić spacerówkę.
niestety i w tym przypadku potwierdza się stare powiedzenie ... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.....
 
reklama
Framama nie do konca zgadzam sie z teza jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.W tym przypadku ta teza nie jest prawdziwa.U nas Victor szybko rosnie i szybko wyrasta ze wszystkiego i dlatego padla decyzja na fotelik laczonych grup.W takim przypadku to jest najkozystniejsze bo nie latam po sklepach co rok za fotelikiem.A on jest zadowolony.
MalwinaP odradzam kupno uzywanych fotelikow jesli nie znasz wlasciciela i nie wiesze jak byl uzywany,czy nie bral udzialu w wypadku czy sltuczce.Po takim zdarzeniu kazdy fotelik powinien byc wymieniony lub przynajmniej sprawdzony przez firme zajmujaca sie takimi rzeczymi.Nasz maly jezdzi odkad skonczyl 2 miesiace na poczatku w kolysce 0-13 kg a po tym przesiadl sie w 9-36 kg i jezdzi w nim nadal.Nawet odleglosc ponad 1400km nie jest problemem (oczywiscie z przerwami)
 
Do góry