reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy?

reklama
Witam.
Hmm, przeglądnąłem od kilku dni olbżymiom ilość opisów i opinii i dalej mam problem z fotelikiem który wybrać :confused::zawstydzona/y:. Wyselekcjonowałem trochę, może ktoś mi pomoże w ocenie:
Chicco Key 1X plus.
Roemer (Romer) King Plus
Maxi Cosi Tobi
Roemer (Romer) Eclipse
Graco Logico M
Bebe Confort Iseos TT.
Kolejność jest tutaj przypadkowa, mam jedynie wątpliwości co do Maxi Cosi :sorry2:, bo nowe modele mają nieciekawą kolorystykę, a w tej samej cenie ciekawszy jest Roemer, który zapewnia podobne bezbieczeństwo, wygodę, a nawet w ocenach jest wygodniejszy do czyszczenia.
Minusem jest, że do kilku fotelików nie było aktualnych testów ADAC, choć wyglądają ciekawie i wcześniejsze modele miały b.dobre opinie.
Byłbym wdzięczny więc za jakąś pomoc. :confused:
Zależy nam zwłaszcza na bezpieczeństwie i komforcie, bo dość dużo podróżujemy z małym Bartusiem :sorry2:.
 
Fajny jest ten Roamer King polecały mi go dziewczyny na forum!
A maxi cosi Tobi podobno jest bardzo wąski:tak: Takie usłyszałam opinie! Ja kupię chicco Key 1X plus - ma dobre opinie, w testach wychodzi ok i kolorki są śliczne!
 
Kolejność jest tutaj przypadkowa, mam jedynie wątpliwości co do Maxi Cosi :sorry2:, bo nowe modele mają nieciekawą kolorystykę, .

Mi udało sie tydzien temu kupic nowego Tobi + pokrowiec frotte w kolorze z 2008r Trial za 700zł :-). Kolor mi odpowiada, miałam taki sam w foteliku Cabrio Fix :tak:. Najlepiej wziasc dziecko do sklepu i niech sam wybierze, nasz mały nie chciał z Tobi wysiadac :-D, a z innych które bralismy pod uwage uciekał :eek: lub siedział niespokojnie.
 
Dziewczyny, co fotelik to opinia. Ja właściwie z każdego który miałam to byłam niezadowolona, od kołyski (którą dostałam) do takiego do 36 kg który mąż pieczołowicie na allegro wybierał. Ale człowiek uczy się na własnych błędach. Teraz już wiem, że powinno się sprawdzić certyfikat bezpieczeństwa lub znak homologacji, przejrzeć jak wypada na testach zderzeniowych itp. Dużo fajnych informacji na ten temat znalazłam na Fotelik - jak wybierać? | MamyBaby, może i Wam się przyda. No i warto jeśli kupujecie na allegro pójść do normalnego sklepu i "poprzymierzać" dziecko. Pozdrawiam
 
Witam
W końcu zakupiliśmy fotelik samochodowy 9-18 kg. Wybraliśmy Chicco Key X-Plus. :-)
Dość długo przeglądałem wszystkie strony, testy i opinie i stwierdzililiśmy, że jest to optymalny wybór zarówno bezpieczeństwa ceny, jak i komfortu i estetyki. Fotelik ma dobre oceny bezpieczeństwa w testach zderzeniowych, jak i pozostałem oceny i przy tym cena jest dość przystępna. Co prawda lepiej tu wypada King Plus firmy Roemer :-D, jednak cena jest podwójna co troszkę odstrasza.
Co do Maxi Cosi, to fotelik chyba odpadł ze względu na gamę kolorystyczną z 2009 :sorry2:. Myślę że w tej cenie lepiej decydwać się na Kinga, ma lepsze opinie i ładniejszą kolorystykę :-D.
Jak dotąd fotelik Chicco używaliśmy kilkakrotnie, na trasach 150 km, 1000 km i kilku krótszych. Bartuś z fotelika jest zadowolony, zwłaszcza, że siedzi przodem i może popatrzeć.
W foteliku też dobrze śpi:tak: i wydaje się nam że jest mu w nim wygodnie.
Wadą jest, że ma dość małą główkę i jeszcze fotelik nie stabilizuje go tutaj dobrze.:zawstydzona/y: Jak dla mnie fotelik również powinien uchylać się bardziej. Jednak wszystkie foteliki 9/18 mają mały zakres uchylania do spania.
Jak dotad jesteśmy więc bardzo zadowoleni. Zobaczymy jak dalej nam będzie się sprawował.
Acha wadą było, że zauważyliśmy, że czerwony pokrowiec farbuje troszeczkę. Chcemy spróbować go wyprać i wtedy zobaczymy jaki będzie efekt.
Ciekawi mnie też wciąż fotelik Ramatti z krzyżowymi pasami nad którym się zastanawialiśmy. Wielkim plusem jest tu zwłaszcza szybka i prosta medoda zapinania i sam fakt, że nic nie gniecie przy ptaszku, dziecko się też mniej poci. Wielką wadą jest fakt, że fotelik nie ma testów ADAC, nie można więc mieć pewności do bezpieczeństwa mimo zapewnień producenta. Bo kto nie podał by wyników ADAC jeśli byłyby dobre, pomimo, że nie pełne. :cool:
 
mazitatusto cieszę się, bo my też taki planujemy kupić dla małej! jaki masz kolorek??
Co do spania w foteliku ... ja mam takie zdanie, że ma być bezpieczny a wiadomo w pozycji leżącej jest mniej bezpieczny...
 
Witam
Kupiliśmy dla Bartusia kolor czerwony i przyznam, że się świetnie prezentuje. :-D Fotelik jest wygodny i z dość miękkim siedziskiem. Dość dużo podrużujemy,ostatnio mieliśmy przejazd 1000 km, ponad 10h w samochodzie i Bartuś dobrze w nim spał. Przespał prawie całą podruż, bo jechaliśmy w nocy, więc jemu co do wygodny chyba było ok.
Przyznam jedynie, ze musielibsmy poszukać jakiegoś pokrofca frote, bo to dobra rzecz. Mamy taki do pierwszego nosidełka Maxi Cosi i fajnie się sprawdzał w upalne dni :tak:, a z klimą trzeba bardzo ostrożnie.
Kupowaliśmy na allegro, we wtorek zamawialiśmy i w czwartek mieliśmy w domu, więc jesteśmy zadowoleni. Zwłaszcza, że na pt już wyjeżdżaliśmy, więc wzorowy sprzedawca. :-)
 
reklama
Witam:-)
Ja dziś oglądałam foteliki samochodowe. szczególnie spodobał mi się Fotel samochodowy Proxima Chicco - wystarcza na dłużej,a mi zależy, żeby noworodka już w nim przewieść.
Co o nim myślicie?
 
Do góry