reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy?

reklama
Piotrze, my zdecydowaliśmy się na fotelik Coneco Zenith dla dzieci o wadze 9-25 kg. Na razie synek jest zapinany w pięciopunktowe pasy. A większe dzieci zapina się już zwykłym samochodowym pasem.
 
Jeżeli bezpieczeństwo jest najważniejsze to sugerowałabym się wynikami testów zderzeniowych przeprowadzanych przez uprawnioną organizację np. ADAC.
Dla mnie kryterium w tym przypadku jest ilość gwiazdek przyznawanych za bezpieczeństwo dziecka. Minimum i niestety jak na razie maksimum to cztery gwiazdki. Do tej grupy zaliczają się następujące foteliki:
Roemer: Duo, Duo Plus oraz King TS i TS Plus
Bebe Confort: Iseos Safe Side Isofix
Maxi Cosi: Priorifix i Tobi

Te które zostały przetestowane i osiągnęły trzy lub mniej gwiazdek w bezpieczeństwie:
Chicco Key 1 oraz Zenith
Casualplay: Beat Fix
Roemer: Lord, Lord Plus, Prince
Maxi Cosi Priori SPS i XP (stare modele)
Bebecar: Urban
Wawo: Kind II

Jak widać nie ważna jest firma a konkretny model. :tak:
Pozdrawiam serdecznie
 
Witam serdecznie Wszystkie Mamy i Tatusiów. Otóż czy ktoś z Was używa fotelika Cybex Solution lub Cybex Solutions X i mógłby podzielić się uwagami? z góry dziękuję.
 
Jeżeli bezpieczeństwo jest najważniejsze to sugerowałabym się wynikami testów zderzeniowych przeprowadzanych przez uprawnioną organizację np. ADAC.
Dla mnie kryterium w tym przypadku jest ilość gwiazdek przyznawanych za bezpieczeństwo dziecka. Minimum i niestety jak na razie maksimum to cztery gwiazdki. Do tej grupy zaliczają się następujące foteliki:
Roemer: Duo, Duo Plus oraz King TS i TS Plus
Bebe Confort: Iseos Safe Side Isofix
Maxi Cosi: Priorifix i Tobi

Te które zostały przetestowane i osiągnęły trzy lub mniej gwiazdek w bezpieczeństwie:
Chicco Key 1 oraz Zenith
Casualplay: Beat Fix
Roemer: Lord, Lord Plus, Prince
Maxi Cosi Priori SPS i XP (stare modele)
Bebecar: Urban
Wawo: Kind II

Jak widać nie ważna jest firma a konkretny model. :tak:
Pozdrawiam serdecznie

:tak::tak::tak::tak::tak::tak:i jeszcze raz :tak:
Zosia obecnie podróżuje właśnie w Bebe Confort: Iseos. Wcześniej mieliśmy Maxi Cosi Cabrio Fix. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka to cena nie gra roli.
 
Czesc

My uzywamy Maxi Cosi Cabrio Fix i jestesmy zadowoleni (solidne nosidelko- nie jest lekkie- ale to nie zaden styropian udajacy fotelik) Z niedlugo przesiadziemy sie do wiekszego (Recaro Young Expert)i musze przyznac ze jest porzadny, solidny i ma boczny system ochrony (tak jak maxi cosi cabrio fix). Pozdrawiam
 
My pierwszy fotelik mamy maxi cosi cabrio fix, bezpieczny bo 5 gwiadek i wygodny dla malca :-)
Ostatnio mierzylismy wiekszy fotelik, bralismy pod uwage 3 modele:
recaro young sport (3 gwiazdki) - moim zdaniem i dziecka strasznie nie wygodny, sekundy nie posiedział :no:,
maxi cosi priori tu ok, ale jednak wybór podał na ...
maxi cosi tobi - mały wychodzic nie chciał :-D, super jest ten fotelik, obudowany, a przedewszystkim wygodny i 4 gwiazdki ma :-)
 
tez polecam Coneco Zenith bardzo dobra jakość za rozsądna cene:-)

a ja miałam ten fotelik i jak dla mnie tragedia, żałowałam, że go kupiłam, mogłam dołożyć trochę i kupić bezpieczniejszy
teraz mamy Cybex- to jest jakosc za rozsądną cenę ok 350 zł, 4 gwiazdki
nie ma porównania do fotelików Coneco:no:
 
reklama
Witam serdecznie Wszystkie Mamy i Tatusiów. Otóż czy ktoś z Was używa fotelika Cybex Solution lub Cybex Solutions X i mógłby podzielić się uwagami? z góry dziękuję.

Ja mam Cybex Solution i jak dla mnie rewelacja, super!
wykonany z porządnych materiałów i moim zdaniem bezpieczny, łatwy montaż, pas nie ma stycznosci z szyją dziecka, wygodny, nic tylko polecić:happy2:
 
Do góry