reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy?

Musze kupic synkowi drugi fotelik do 2 auta. Mamy juz roemara duo plus, zastanawiam sie nad Ramatti Formula isofix, taki z krzyzowymi pasami. Czy ktos zna opinie na jego temat, nigdzie nic nie moge znalezc. Cena nie gra roli, bo duzo jezdzimy i bezpieczenstwo jest najwazniejsze.
 
reklama
Musze kupic synkowi drugi fotelik do 2 auta. Mamy juz roemara duo plus, zastanawiam sie nad Ramatti Formula isofix, taki z krzyzowymi pasami. Czy ktos zna opinie na jego temat, nigdzie nic nie moge znalezc. Cena nie gra roli, bo duzo jezdzimy i bezpieczenstwo jest najwazniejsze.[/QUOTE
Jeśli bezpieczeństwo nie gra roli w takim razie polecałabym znacznie lepsze i bezpieczniejsze foteliki. Roemar czy ramatti nie naleza do najbezpieczniejszych. Rozejrzyj sie za Maxi Cosi lub Recaro (najwyższe noty w crash testach) z tym ze nie wszystkie modele np Maxi Cosi maja najwyższa punktacje trzeba dokladnie porozgladac się pozdrawiam
 
Roemera Duo plus z isofixem juz mam, a o ramatti chodzilo mi o te nowe foteliki z krzyzowymi pasami. W razie czego mozna dzoecko z nich szybciej wyciagnac niz z fotelikow o standardowych pasach. Podejrzewam, ze dziecko jest podobnie bezpieczne w foteliku roemer jak i ramatti. Obydwa maja isofix i odpowiednie atesty, a ramatti ma nowy typ pasow, ktory jest bezpieczniejszy od tradycyjnych.
 
Aha jeszcze co do bezpieczenstwa, to jak wybieralam fotelik dla synka, to patrzylam , ktory ma najlepsze noty w testach ADAC i dlatego padlo na Roemera duo plus z isofixem a nie np chicco tobi, bo nie ma isofix.
 
Musze kupic synkowi drugi fotelik do 2 auta. Mamy juz roemara duo plus, zastanawiam sie nad Ramatti Formula isofix, taki z krzyzowymi pasami. Czy ktos zna opinie na jego temat, nigdzie nic nie moge znalezc. Cena nie gra roli, bo duzo jezdzimy i bezpieczenstwo jest najwazniejsze.

My przesiedliśmy się do tego fotelika niedawno i jest naprawdę ok. Co do bezpieczeństwa to przekonał mnie ten filmik:
ram00s.wrzuta.pl/film/0PNnUEKIknH/raport_o_bezpieczenstwie_fotelikow_dzieciecych
I jeszcze jedna rzecz: w drugim samochodzie mam inny fotelik, który jest wyściełany ceratką i synek strasznie się w nim poci, nawet po krótkiej podróży ma całe plecki mokre. Ramatti jest welurowy i nie ma takiego problemu..
 
a ja dziś widziałam ten fotelik na tvn turbo - mąż ma wolne :)))
i bardzo mi się spodobał, chyba pojadę i obejrzę w sklepie - a jak on cenowo?
 
Ja tez slyszalam ze Ramatti jest najlepszy dla chlopców!
A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to juz lepiej zainwestować niz pozniej plakac.chyba wyciagne meza na zakupy:)
 
Jak wczesniej pisalam, ze zamierzam kupic fotelik ramatti formula isofix i tak tez zrobilam. Juz jakis czas go codziennie uzywamy. Generalni ejestem z niego zadowolona. Mialam troche klopotow z montazem, glownie z baza, ale generalnie nie bylo zle. W uzyciu fotelik jest dobry, trzeba sie tylko przyzwyczaic do zapiecia, ktore jest schowane w fotelu przez to gorzej dostepne, ale to z czasem tez kwestia przyzwyczaenia. Pasy przeklada sie dosc szybko i nie ma rowniez problemow z odpinaniem. Na poczatku zapinanie w pasy wyglada dosc skomplikowanie i czasochlonnie, ale tak nie jest. Duza zaleta fotelika jest to, iz jest wysoki, duzo wyzszy i chyba tez szerszy od innych fotelikow (zwlaszcza ze ma doswiadczenie z römerem no i widzialam tez ramatti w sklepie posrod innych fotrlikow w wadze 9-18kg). Tapicerka jest bardzo ladna i dobrej jakosci. Choc ja kupilam kolor czerwony i na zdjeciach ten kolor wyglada na bardzo nasycony, w rzeczywistrosci jest bardziej borod, ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia. Fotelik moge z czystym sercem polecic, zwlaszcza chlopcom. Za swoj zaplacilam 879zl. Kupowalam w internecie. W sklepie widzialam za 999.
 
reklama
Do góry