reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?!

Ja mialam bardzo duzy problem z mierzeniem temp. Milenei jak byla chora,no nie bylo sily by jej zmierzyc termometrem rteciowym.Kupilam taki paskowy na czolo,no ale jeszcze wieksza masakra,ani sobie nie da przylozyc do czola a nie mowi juz o odczycie tego paskudztwa,nigdy nie wiedzialam ile tam jest.W koncu sie zdecydowalam,poodkladalam chwile i kupilam elektroniczny do ucha Famidoc ,na poczatku bylam nastawiona do niego z dystansem,na czole nie mierzyl dokladnie bo sie mieszla temp czola z temp otoczenia (co pozniej zauwazylam jest napisane w ulotce ze sie tak moze zdarzyc),ale w uchu mierzy dokladnie i to bardzo szybciutko,Mila nawet nie zauwaza kiedy i sie nie budzi podczas mierzenia.Mam nadzieje ze cos pomoglam.Pozdrawiam
 
reklama
Ja mam termometr do ucha firmy BRAUN ThermoScan i dobrze sie sprawuje szybciutko i sprawnie:tak:
 
a ja mam najzwyklejszy termometr elektroniczny z gietka koncowka i uwazam ze jest rewelacyjny...kupilam go na allegro za 9 zl, mierzy temp w 60 sec jak zmierzy to daje sygnal dzwiekowy i pamieta ostatni pomiar.
 
My na początku używaliśmy paskowego na czoło, a teraz kupiliśmy z Rossmanna taki elektroniczny z giętką końcówką-w sumie oba są dobre ale ten paskowy mniej dokładny.
 
Ja sobie chwalę elektroniczny Actiwave. Mierzy temp. w uszku, na czole a dodatkowo w pomieszczeniu. Kupiłam go na allegro za ok. 100zl z przesyłką.
 
Ja mam też elektroniczny HARTMANN nie ma giętkiej końcówki ( bo jak go kupowałam to zapomniałam że takie są, a pani w aptece też na to nie wpadła i mi nie pokazała, a może akurat takich nie miała :confused: ) ale też jest bardzo dobry :tak:Temperaturę mierzy w 40, 60 sekund, daje sygnał dźwiękowy i pokazuje ostatnie pomiary. No i najważniejsze jest bardzo dokładny :tak:
 
Ja kupiłam Canpola ale okazało się że to straszny bubel - pokazywał temperaturę z kosmosu, w sumie żaden produkt tej firmy mi się nie sprawdził niestety, więc specjalnie się nie rozczarowałam. Dodam, że nie chodziło o nieumiejętne mierzenie temperatury u dziecka, ale nawe jak mierzyłam ją sobie to okazywało się że na zmianę mam 35,7 i 37,2.. Na allegro kupiłam douszny "Omron". Niezła zabawa, bo zanim wsadzę Nelce do ucha to kręci głową prawie dookoła, ale mierzy w sekundę. Polecam!
 
Zdecydowanie odradzam termometr w smoczku firmy Canpol - jak to któraś z moich przedmówczyń ujęła - wskazuje temperaturę z kosmosu. Nie sprawdził się też zwykły termometr elektroniczny, taki za 15 zł z reala,-. Najlepszy okazał się szklany ale nie rtęciowy (bo trochę się bałam) ale alkoholowy. Teraz zastanawiam się nad paskowym na czoło. Mimo, że nie jest dokładny to jednak pozwala się zorientować, czy dziecko ma temperaturę czy nie.
 
Polecam termometr do ucha Braun IRT 4520-jest naprawde szybki- wynik pokazuje po 2 sekundach-jest odpowiedni do kazdego wieku, dzieki specjalnym, wymiennym nakladka moze z niego kozystac wiele osob.Jest prosty w uzyciu i ma wiele ciekawych funkcji...
 
reklama
Do góry