reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?!

Ciapaczek

Fanka BB :)
Jakich termometrów używacie: zwykłych, elektronicznych, do uszka, w smoczku...? A może konkretnej firmy? Proszę, polećcie mi coś.

reklama

stasia

Zaciekawiona BB
Do niedawna używałam zwykłego termometru i mieżyłam w nim temperaturę w pupie (trzeba odjąc 5 kresek), najgorzej było wykonac to pierwszy raz bo się jakoś bałam, ale to nie jest takie straszne, temperatura szybko sie mierzy. ;)

nikita33

Fan(ka)
Teray uzwamy już zwykłego, pod pachę, ale jeszcze do niedawna w użyciu był taki do pupy. Nasz był Canpola, ale generalnie chodzi o to, że elektroniczy - dawał sygnał dźwiękowy, jak już temperatura była zmierzona, a co najważniejsze, miał taką giętką końcówkę od strony, którą się wkłada do pupci. Dzięki niej maluch lepiej znosił mierzenie no i nie było obawy, że się mu zrobi krzywdę niechcący - nawet jak się wiercił, to nie było problemu. Cały termometr był z plastiku, no i ta końcóweczka, - żadnego szkła.
Nie był jakoś strasznie drogi - niecałe 20pln. Polecam dla malucha.

pozdrawiam
nikita

aga75

My używamy zwykłego - wbrew pozorom szybko mierzy temp.
Używaliśmy elektronicznego, ale jak go czyściłam to złamała się końcówka, całe szczęście, że nie złamała się w pupci!!!

Sorbuś

Mama Majci i Patrycji
Ja używam elektronicznego ,mierzy ok minutę temperaturę i daje sygnał że koniec. Polecam kosztował 11 zł na allegro już z wysyłką

nikita33

Fan(ka)
Ja kupiłam też ostatnio taki termometr - pasek, który przykłada się do czoła. Mierzy ponoć z dokładnością do 0,3 stopnia. Przede wszystkim jest wygodny w użyciu - można szybko i bez rozbierania malucha i wszystkich tych ceregieli sprawdzić, czy ma gorączkę i jak wysoką. Dla mnie super, bo mój synuś przeważnie dostaje gorączki w nocy, więc termometru mogę użyc, kiedy on śpi i nie muszę go wybudzać. Kosztował 5 pln.

pozdrawiam
nikita

elusia79

mama Fabianka i Kamilka
Ja też używam tego paska na czoło i dla mnie to rewelacja, szybko , łatwo i bezpiecznie... :)

bbb223

Miasto
Warszawa
my też mamy pasek i elektroniczny canpola. 6 i 20 zł
ten pasek wg mnie nie jest zbyt dokładny, bo pokazuje tzw całe stopnie, a jesli pokazuje dwa sąsiednie pola tzn, ze jest +0,5 stopnia. ale na pewno b. szybko mozna sprawdzic czy dziecko ma temp, trwa to tylko 10 sekund.
natomiast dokładniej mierzy elektroniczny i tak jak tu juz mamy pisały, daje sygnał dzwiekowy, ze temp. juz zmierzona, a takze sygnał, ze temp. przekroczyła tzw. granice bezpieczną.
ja nie mierzyłam Oskarowi temp. nigdy w pupie, zawsze pod paszką, i o ile jak był malutki nie było z tym problemu, o tyle pózniej bardzo przydał mi się ten paskowy.
teraz juz daje sobie zmierzyc normalnie.
dla maluchów dobry jest też podobno w smoczku, ale chyba tylko takich małych, które nie wyciagna same smoka z buzi, bo trwa to ok. 5 minut.
a oczywiscie bezapelacyjnie najlepszy wg mnie jest douszny, no ale te ceny. miałam okazje mierzyc takim termometrem, wkładasz do ucha i pik- juz zmierzone.
tylko trzeba chyba te końcówki dokupować.

EWCIK100

My używamy ThermoScanu Brauna. Kupiłam go jak urodziłam starszego syna. Nie bardzo wyobrażałam sobie mierzenie temperatury w pupce czy pod pachą. Używam go więc już 8 lat i jestem bardzo zadowolona. Wystarczy 1 sekunda by zmierzyć temperaturę. Wkładamy końcówkę do ucha (nie ma możliwości zrobienia dziecku krzywdy, bo końcówka jest gruba i nie wkładamy jej głęboko), pstryk i zaraz mamy wynik pomiaru.
Jedyny mankament to konieczność kupowania końcówek jednorazowych w aptece. Ale opakowanie (26 zł) zawiera 2 razy po 20 kapturków i wystarcza na długo. Nie mierzymy w końcu temperatury codziennie. Poza tym, w razie choroby i koniecznosci częstszych pomiarów, dla jednej osoby można używać tej samej końcówki kilkakrotnie. Tak robią nawet w szpitalu, w którym rodziłam. Każda mama dostaje swój kapturek i przy mierzeniu temperatury położna tylko nakłada go na termometr.

reklama

emillinka

Mama lipcowa'06 mamamartynki
Miasto
Warszawa
zastanawiam się nad tymi dwoma może ktoś ma taki??
Termometr douszno-doczołowy firmy BABYONO(ok125,-) lub Famidoc (ok 60,-):confused:

Do góry