reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?!

Ja rowniez polecam termometr Brauna, szybko bo w sekunde i bezstresu daje dokladny pomiar. Dosc drogi ale sluzyc bedzie dlugo. U nas smoczek sie nie sparawdzil bo jego ksztalt nie pasowal malej. Natomiast zwykly elektroniczny byl dobry tylko na samym poczatku, jak Maja byla mala dalo sie ja przytrzymac zrobic pomiar w pupie, przy ostatnich temperaturach juz nie dalo rady... pisk i placz a i tak bylo mi zal ze musi zmagac sie z temperatura, kupilam Brauna i po klopocie, zaluje ze wczesniej go nie kupilam.
 
reklama
cześć!ja też mam problem jaki użyć termometr.mój maluszek ma 6 tyg i nie lubi jak mu mierze temperature w pupci.a wydaje mi sie że jest jakiś ciepły i boje sie że ma gorączke?czy w aptece można dostać termometry paskowe i czy to są tylko jednorazowe termometry?
 
a ja polecam termometry firmy Mescomp Technologies :cool2: jest 2 opcji : AC 322 - do ucha i do czoła z kolorowym wyświetlaczem, który daje precyzyjne pomiary dosłownie w 2sec .
Drugi termometr AC 880 jest droższy, bo bezdotykowy; ale mierzy jeszcze dokładniej i również można zmierzyc temperaturę w pomieszczeniu i temperaturę płynów ! Gorąco polecam oba!:tak::tak::tak:
 
testowałem już sporo termometrów dla dzieci. Generalnie większość opiera się na tych samych modelach referencyjnych pod różnymi nazwami. Przy termometrach na podczerwień (wspominałem o tym już tu kiedyś) duże znaczenie mają czynniki tj. czystość końcówki pomiarowej, stabilność temperatury w pomieszczeniu przed pomiarem itp. Dodatkowo najlepiej "nauczyć" się na zdrowym dziecku wykonywać pomiary i sprawdzać o różnych porach jaka jest temperatura. Bo chyba nikt nie wierzy, że tylko 36,6 st.C jest prawidłowa ? :)
 
polecam termometry skanujące, albo dotykowe na podczerwień, tylko markowe, mam taki ciekawy ac 322 mescomp, kupiłem w aptece za 120 zł, ale na allegro widziałem po 95 zł. Idelane , pstrykasz -2 sekundy i masz pomiar ( co najwazniejsze prawdziwy ).
 
my kupiliśmy termometr TECH MED i jestem bardzo zadowolona :)
mierzy tmp w sekundę
jest bardzo czytelny
można mierzyć w uchu i na skroni :) mierzy też tmp wody, powietrza :)
 
Te termometry na podczerwień maja bardzo dobra opinię. Podobno są jednymi z bardziej skutecznych. Z racji tego, ze teraz bardzo ciężko kupić te zwykłe, wydaje mi się nawet, że je wycofali ze sprzedaży - trzeba jakiś termometr w domu mieć, a ten jest naprawdę świetny. Widziałam cos takiego na stronie Entliczka i był tam znacznie tańszy niż w aptece. Normalnie takie termometry nie są za tanie, wiec nawet jak zaoszczędzi się te kilka złotych, to będzie dobrze.
 
Hej,
widzę,że dawno nikt tu nic nie pisał i nie wiem, czy w ogóle ten wątek jest jeszcze aktualny, ale nie chcę śmiecić i robić innych, skoro TAKI już jest.
Otóż, przeczytałam opinie o tych termometrach i strasznie się dziwie, mojemu. Posiadam elektroniczny termometr BabyOno i jestem z niego strasznie niezadowolona. Nie dość,że kosztował nieco ponad 100 zł, to nie mierzy dobrze temperatury. Sprawdzając go na mnie, kiedy miałam gorączkę ponad 38 termometr ten wykazywał raz 36 raz 38, czasami 35 w zależności gdzie dostawiłam, czy do ucha czy na czoło, stwierdziłam więc,że skoro u mnie tak szwankuje, to na pewno dobrze nie zmierzy gorączki u dziecka...
Mojej 10 miesięcznej córki rtęciowym pod paszkę zmierzyć się nie da, włożyć do pupci się boję, więc kupiłam póki co ten paskowy...no, ale nie jest on dokładny...
Nie chcę wydać kolejnych 100 zł na chłam i nie mam zielonego pojęcia, czemu ten termometr, który mam okazał się taki do d....
 
reklama
kiedyś już pisałem, i musze powiedzieć, że użytkuję go cały czas i cały czas zadowolony z jego pomiarów, co prawda coraz mniej mam potrzebę go sprawdzania ( całe szczęście ), ale nadal jest dokładny, polecam termometr elektroniczny do ucha i do czoła AC 322 Mescomp.
 
Do góry