reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko modyfikowane polecacie

Może i fakt. Nie przytomna jestem:)
Kubuś mój pierwszy syn zawsze pił ponad normę i lekarze się trochę czepiali o wagę

Mój Kuba jak był maleńki 90ml potrafił pić 2h... do dzisiaj je powoli, wodę potrafi gryźć. Z kolei mój brat jak dostał flaszkę, a miał wtedy z miesiąc (nie pamiętam dokładnie), ciamknął dwa razy i 120ml nie było, był z niego pulpecik dopóki nie zaczął chodzić. Dziś jest długi jak miesiąc i chudy jak wypłata. Także bez stresu daj Szymkowi 120 przy następnym karmieniu, jak zje całe ok, zostawi 10ml, też ok. po prostu obserwuj :)

Się ze mnie domorosły ekspert zrobił. Ale myślę, że źle nie doradzam :)
 
reklama
mój bratanek miał tak po bebiko, znowu bebilon też go zapierał. Spóbuj tego nanu optipro PLUS. tu moga byc zielonkawe kupy bo nan ma sporo żelaza. A tego hippa czemu nie dajesz?
 
Nigdy mm nie karmiłam ale nan ha nie jest to na pewno mleko dla alergików. Ogólnie mleka z napisem ha nie są dla alergików. Nawet na opakowaniu to pisze.
 
mamakubusia87 orientuje się trochę bo mój mały miał alergie na mleko krowie. Karmiłam piersią ale jak skończył pół roku chciałam mu robić kaszki na mm. Pediatra przepisała nam bebilon pepti. Niestety po wypiciu zaledwie jakichś 30 ml nawet on małego uczulił. Także bebilon pepti też może uczulac jak alergia jest moocno nasilona bo zawiera chyba cukier z mleka krowiego. Lepszy pod tym względem jest nutramigen lub neocate ale smaki mają ponoć ochydne. Ale przecież mnóstwo dzieci je popija więc może i Twój mały by ten smak zaakceptował, mój to taki smakosz że nie było nawet o tym mowy ale on był już starszy i chytrzejszy:) mleka ha to mleka które są częściowo przystosowane dla dzieci które mają np lekką nietolerancje zwykłego mm albo zwiększone ryzyko alergii. Na pewno byś nim krzywdy nie zrobiła, ale też by nie pomogło jeśli mały faktycznie ma alergie. Może pogadaj o tym z pediatrą, może warto zrobić badania krwi i kupy pod kątem alergii zanim zmieni się mleko.
 
Mam pytanie w imieniu mojej siostry-jakie mleko modyfikowane polecacie? Oczywiście wiemy ze mleko matki jest najlepsze ale ona dokonała innego wyboru. Jej syn ma 3 mce, przez prawie 2 mce pił enfamil 0 lac bezlaktozowe ze względu na stwierdzona nietolerancje.W tym tygodniu powtórzyła badanie kalu i ciała redukujace są 0%, także chce zacząć dawać mu już zwykle mleko modyfikowane; pytanie tylko jakie.Tomus jest zdrowy a jedyny jego kłopot to nadmierna ilość gazów. Co macie sprawdzonego? Lekarz od niechcenia polecił bebiko albo bebilon.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
A może mleko od wiejskiej krowy? Według mnie to najlepszy sposób, mieszać pół na pół z wodą. Mleko musi być ze sprawdzonego źródła ☺️ modyfikowane to syf, wiem bo moje dziecko przeszło już wszystkie możliwe. Wymęczona tymi mlekami niedługo mam zamiar właśnie podać krowie , kiedyś byliśmy wszyscy tak karmieni i alergii nikt nie miał. Teraz wszystko jest napędzane na mleka modyfikowane alby firmy miały zarobek. Wiadomo , aby najpierw spróbować delikatnie czy nic się nie dzieje z dzieckiem a potem gdy już wszystko dobrze to można spokojnie karmić. Mam znajome , które podają dziecku mleko od krowy i dzieciaki zdrowe jak rybki, nie ma żadnych problemów. Pewnie wiele matek teraz by mnie skwitowało , smiało wyraźcie opinie :-)
 
Wiesz, nikt ci nic tu gadać nie będzie. Bynaj mniej ja:) każda matka robi wedle swojego uznania:) mam znajomego, który hoduje krowy i jak twierdzi woli kupić w sklepie jak dziecku podawać prosto od krowy.
Fakt kiedyś dzieci były karmione mlekiem krowim i było wszystko ok, tylko zaznaczamy, ze to było Kiedyś. Kiedyś było wszystko inne, zdrowo przede wszystkim i naturalnie. Teraz chemia jest wszędzie. Niestety.
To samo z mięsem wieprzowym, każdy mówi swoje mięso najlepsze. To fakt, bez żadnych EEEEE, ale nie wiem czy masz świadomość ile chemii w nie się ładuje, żeby były dobre i przede wszystkim gotowe do uboju przez pół roku.
Zboże dostaje takie dawki chemii, że również w głowie się nie mieści i my to wszystko jemy, niby zdrowo ale nie do końca.
Zawsze można wybrać lepsze zło :-) dlatego mówię, że musi być mleczko ze sprawdzonego źródła - a można takowe znaleźć :-)
 
Ja przeryłam temat dokładnie, porównałam wszystkie niemal mleka na rynku i wyszły mi tylko dwa mleka godne uwagi, Bebilon ProFutura i Capricare, kozie mleko modyfikowane. Tylko te dwa nie mają w składzie oleju palmowego i sztucznego cukru. Ja wybrałam akurat Capricare bo kozie mleko to lepsza baza dla mleka dla niemowląt bo kozie mleko z natury jest bliższe mleku matki niż krowie. Czytanie etykiet nie jest takie trudne i naprawde zachęcam. Składy mlek po prostu są straszne, i to nie jest tak ze wszystkie są takie same. Np Bebiko i Humana ukrywaja olej palmowy w składzie, musiałam do nich napisać na FB i dopiero się dowiedziałam :/
 
U nas sprawdziło się mleko BebikoPro+. Dzięki niemu odstawiłam synka od piersi. Po kilku próbach, smak sztucznego mleka, został przez niego zaakceptowany.Teraz chętnie pije swoje porcje i nie marudzi;D Najważniejsze, że nie pojawiły się problemy z brzuszkiem i alergia ,bo tego się najbardziej obawiałam. A po za tym to mleko ma dobry skład i nie powoduje ulewania.
 
reklama
Do góry