reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko po mm i kiedy?

Dołączył(a)
13 Luty 2018
Postów
1
Hej mamusie:)

Moja niunia ma 13miesiecy i pije mleko modyfikowane ok 6 nad ranem, i kaszke biobim na noc reszta posiłków są normalne. I chciałam zapytać kiedy odstawić mm? I jeśli odstawić to jakie mleko podawać jej na noc czy nad ranem? Dziękuję za pomoc!

Mama Laurki
 
reklama
Hej mamusie:)

Moja niunia ma 13miesiecy i pije mleko modyfikowane ok 6 nad ranem, i kaszke biobim na noc reszta posiłków są normalne. I chciałam zapytać kiedy odstawić mm? I jeśli odstawić to jakie mleko podawać jej na noc czy nad ranem? Dziękuję za pomoc!

Mama Laurki

Moja mama podawała na noc kaszkę mleczną malinową i wystarczało mi, bratu i siostrze.
 
Możesz zacząć podawać zwykle mleko od krowy. Tylko nie UHT. Najlepiej takie, które ma krótka datę ważności (są w butelkach). Moja ma 17 miesięcy i dalej pije mm bo zwykłego nie chce.
 
Moje corki pily mm do poki same nie oznajmily ze juz tego mleka nie chca. To bylo przed 2 urodzinami i po mm juz nie dawalam w ogole mleka na noc Jedynie w ciagu dnia za rada pediatry podawalam produkty mleczne minimum 3 takie na dobe. Czyli jakis jogurt jakas kaszka na mleku krowim ugotowanym albo platki kukurydziane. Teraz maja 3 lata i z kolei upodobaly sobie picie mleka w ciagu dnia. Nie codziennie ale bardzo.czesto prosza o mleko. Oczywiscie dostaja krowie uht 3.2.
 
Hej mamusie:)

Moja niunia ma 13miesiecy i pije mleko modyfikowane ok 6 nad ranem, i kaszke biobim na noc reszta posiłków są normalne. I chciałam zapytać kiedy odstawić mm? I jeśli odstawić to jakie mleko podawać jej na noc czy nad ranem? Dziękuję za pomoc!

Mama Laurki


Kiedy? Można już po roku. Ale pamiętaj, że nie musi pić po prostu mleka (np. z kubka). Może to być porcja mleczna, np. jogurt itd.

Polecam głos dietetyka dziecięcego (czyli specjalisty w tej dziedzinie) na temat mleka po roku ;)

 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry