reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Jakie Przedszkole wybrać???

Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Przymierzam się do poszukiwań Przedszkola dla Mojej Malej (chce ją tam dać dopiero na przyszłą jesień, ale że trzeba się zapisywać z kilku miesięcznym wyprzedzeniem - przynajmniej tak słyszałam odnośnie Przedszkoli w Olsztynie, więc rozglądam się już teraz).

Czym najlepiej się kierować przy wyborze Przedszkola?
Jakie Przedszkola polecacie?
Jakie wybrać Miejskie czy Prywatnie (Niepubliczne)? Które rodzaj lepszy i dlaczego?

Czy są tu może Mamy z Olsztyna? Jakie konkretnie (nazwa, adres) Przedszkole wybrałyście i dlaczego akurat te?
Co sądzicie o Przedszkolu "Skrzaty" na ul. Artyleryjskiej? Jaką ma opinie?

z góry dziękuję za odp.
pozdrawiam

reklama
Rozwiązania
0
Witam Cię Serdecznie !
Na wstępie wyboru przedszkola trzeba udać się do kilku placówek w Twoim mieście najlepiej blisko domu bo trzeba założyć że nie zawsze rodzice prowadzą dzieci do przedszkola.Przyjmujemy 4-5 przedszkoli blisko domu jeśli to możliwe i do dzieła.Najlepiej (jeśli się pracuje) dzień wolny od pracy i udać się do przedszkola jak dobrze pójdzie to można to załatwić jednego dnia.Bardzo ważny jest pierwszy kontakt z panią dyrektor musi to być osoba o bardzo miłej aparycji ,cierpliwie odpowiadająca na Wasze pytania bo będzie ich wiele, pamiętaj że to szef przedszkola i decyduje o wszystkim ,jako mama będziesz czuła czy to jest osoba której możesz powierzyć swoje dziecko.Trzeba brać pod uwagę dosłownie wszystko nawet to jak duże jest przedszkole bo w tych jest kilka grup maluchów 25 dzieci w grupie a to dla nauczyciela jest trudne objąć je wszystkie uwagą zwłaszcza że to pierwszy raz są w przedszkole.Mniejsze przedszkola są korzystniejsze jest jedna grupa maluchów dwie panie do nich i jest szansa że mogą je objąć uwagą.Wśród przedszkoli są publiczne i prywatne te drugi to tylko płacisz więcej kasy ok. nawet 600 zł. na miesiąc a program jest podobny zaś do tych pierwszych jest się trudno dostać.Nie wiem jak jest a raczej jak będzie w Twoim mieście natomiast w moim od tego roku jest nabór internetowy i wypełniamy wniosek do max 3-ech przedszkoli składany do 30 kwietnia (kolejność składania wniosków nie miała znaczenia)a kuratorium decyduje o tym kto i gdzie się dostanie i powiadamia rodziców na maila 30 maja o przydziale przedszkola. Trochę to skomplikowane co ? ale tak jest u nas a jak w Twoim mieście to możesz się dowiedzieć ze strony w necie Twojego miasta na pewno będzie.Na razie to tyle jak chcesz wiedzieć więcej na temat przedszkola napisz wymienimy się doświadczeniami dotyczącymi naszych dzieci.

Pozdrawiam Piotr.

Kamuzo

Zasiedziana ...;P
Rozwiązania
0
Czy są jakieś mamy ze Śląska - poszukuje opini na temat przedszkoli w Katowicach, Chorzowie i Świętochłowicach?

Rozwiązania
0
w wawie niby system elektroniczny, ale też ułomny, aplikacje już złożyłam, ale nie jestem pewna, rozwiązanie już wkrótce !!

Rozwiązania
0
przedszkole w katowicach na drozdów...młoda dyrektorka i w ogóle bardzo dobre opinie-ale to zalezy czy nie za daleko,ja moja córe tam teraz zapisałam chociaz w marcu skonczyla 2 latka bo potem zlobek do lat 3 a do przedszkola z "ulicy"nie biora-nie chca..bo miejsc malo....
zlobek na tysiacleciu tez sie sprawdził i jestem bardzo zadowolona tym bardziej ze moj maluszek byl szczesliwy i codziennie wchodzi z radoscia i jak widzi mamusie lub ciocie jak odbieramy na zmiane ze zlobka jest rownie wesola i pogodna...mam tylko nadzieje ze w przedszkolu tez polubi nowe dzieciaki i bedzie z taka sama przyjemnoscia tam chodzic-i mamy blizej....
pozdrawiam bardzo cieplutko..

Rozwiązania
0
Wiadomosc dla Kamuzo odnosnie przedszkoli.W Chorzowie jest super przedszkole nr 13 na ulicy Sobieskiego.Bardzo polecam tam zapisanie dzieciaczka.Dyrektorka super, opiekunki grup tez super panie:) Nie dałabym dziecka do przedszkola na ulicy powstańców przy kościele św. Jadwigi, gdyż dyrektorka bardzo niesympatyczna.Ale to tylko moja opinia a kazdy twierdzi inaczej.Ale osobiscie polecam tą 13:)Co do Katowic to nie bardzo wiem.Mój syn chodzi do przedszkola w Szopienicach i bardzo sobie chwale to przedszkole.Wolne miejsca są w każdej chwili.Ja sie załapałam na wolne miejsce pod koniec stycznia bo akurat ktos zrezygnował, bo były te masowe zwolnienia z pracy, to ludzie zabierali swoje poiechy do domów.

Gaaabi

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja szukam w miare taniego ale dobre przedszkola w Warszawie, a dokladniej Targowek i okolice... moze ktos z was moglby mi jakies doradzic?

Kamuzo

Zasiedziana ...;P
Rozwiązania
0
Dzięki za podpowiedzi - najbardziej mi odpowiada coś bliżej Klimozowca - ale zbieram opinie bo czasem warto odrobinę dalej a lepiej - w sumie pod nosem ( 3 minuty od domu ) mam przedszkole na przy kosciele na długiej w Batorym ale tam chodzą głównie dzieci z dzielnicy a towarzystwo raczej mało ciekawe - do podejścia rodziców mam dużo "ale"... patologia, kombinatorstwo,wóda , zasiłki na porządku dziennym - to czego w takim towarzystwie nauczy sie mój maluch od innych dzieci ( nie ubliżając nikomu )

Ostatnia edycja:
reklama

Kamuzo

Zasiedziana ...;P
Rozwiązania
0
Mamusia 5086 a które przedszkole dokładnie masz na myśli bo na 1000leciu jest kilka prawda...??

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry