reklama

Jakie serki, jogurty najlepsze dla niemowląt ??

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez agamal, 21 Październik 2008.

1. agamal

agamal kociara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Synek ma stwierdzoną skazę białkową. Pani doktor kazała jednak zacząć podawać nabiał - serki, jogurty.
    W związku z tym chciałabym zapytać jakie serki, jogurty Wy podajecie, czy są jakieś specjalne dla niemowląt, jakie firmy są najlepsze, nie wiem czy np. mogłabym mu dać serek homo z "Biedronki", czy kupować nie patrząc na firmę czy smak????
    A ser twarogowy - jaki ????
    Ostatnio kupiłam synkowi "danonki", ale są tak maleńkie, że zjadłby chyba ze 3 szt.
    Po ostatnim doświadczeniu ze sokiem "Pysio", po którym dostał mocnej wysypki, teraz nie chce aby dostał wysypki po nabiale.

I może znajdą się mamy, które wypowiedzą się jak ich "skazowe" dzieci tolerowały nabiał ????

Ostatnia edycja: 21 Październik 2008
  2. sarina

sarina Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    gerberki dla malucha sa zdecydowanie najlepsze :) i dla mamusi tez ;D

3. reklama
  4. masebi

masebi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak masz skazę białkową, to nie podawaj nabiału.

Mleko też powinno dziecko pić specjalne na receptę - dopiero jak się skaza podleczy, można wystawić na działanie mlecznych różności i broń boże danonków - co jest z tymi danonkami - one nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia. ( nie ufaj za bardzo reklamowanym produktom)

Jak już chcesz cos dawać, to lepiej serek biały, żółty, naturalny jogurt z owocami.

Skaza często przechodzi po roku, 2,3, ale trzeba kontrolować, bo dziecko w przyszłości może mieć poważniejszą alergię, np astmę.

5. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dziecko ma stwierdzona skazę białkową i jesteśmy po pozytywnej próbie prowokacyjnej przetworami mlecznymi.
    Są różne szkoły leczenia alergii....al nie o tym ten wątek.

Ja proponuje na początek zwykły jogurt naturalny (jakiejs regionalnej produkcji)zmieszany z owocami(ale naprawdę niewiele) lub Bielucha..
    Być może Danonki są kontrowersyjne,ale mój maluch moze jej jeśc w niewielkiej ilośći i zupełnie nic mu nie jest(a po twarogach,maśle,serach go wysypuje...:baffled:)
    Jeżeli alergolog zalecił próbę prowokacyjna nabiałem,to bym zaufała.Tylko szkoda,że nie powiedział jak to zrobić....:baffled:
    Powodzenia.
    Acha i w próbie prowokacyjnej nie chodzio to ,by dziecko sie najadło nabiałem,jest to powolne wprowadzanie białka i obserwacja(skóry,kupek,czasu snu,zachowania...)

Ostatnia edycja: 22 Październik 2008
  6. grzechotka

grzechotka Grudniowa mamusia Kubusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój syn też ma nietlerancje nabiału od urodzenia jest na diecie bezmlecznej i pije obecnie nutramigen a apteki nie podaje mu żadnych przetworów nabiałowych bo ma zakazane przez alergologa a też ma 10 miesięcy

raz juz mielismy próbę ale skończyło sie bólami brzucha :baffled::baffled::baffled:

dużo jest deserków z twarożkiem lub jogurtem z owsianka mleczną z bobovity i gerbera
    nie podawaj danonków ani dorosłych jogurtów bo zawieraja za duzo wapnia który odkłada się w nerkach u takiegomalucha co może mu zaszkodzić

7. masebi

masebi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Prowokacja oczywiście że oznacza po troszkę przez dłuższy okres czasu - u nas skończyło się powrotem do diety ( nie super ścisłej, ale z mlekiem aptecznym bez białka) , bo małą po 3 miesiącach picia mleczka i wcinania różności znów zaczęło jej wysypywać buzie ( mamy AZS)

Lekarka tłumaczyła mi że to co jest w mleczku jest silniejsze od tego co je z jogurtami i serkami i dlatego taka reakcje dostała dopiero po wprowdzeniu mleka modyfikowanego.

Sama zastanawiam sie nad sposobem, ponoć sa 2:
    1. Kompletna scisła dieta, by organizm "zapomniał" alegren
    2. Podawanie niewielkich ilości by organizm się przywyczaił

no i bądź tu mądry

Ale danonkom i wszekim kolorowym przetworom i sokom mówię nie ( ba, no oczywiście w rosądnych ilosciach można, ale znam takie które codziennie pakuja danonki, pysie i inne kolorowe reklamy w dziecko, ech)

8. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgadzam sie w 100%.
    My mieliśmy system,ponad rok eliminacja alergenu by organizm zapomniał(podobno do roku to najbardziej prawdopodobne z białkiem krowim),a potem prowokacja.
    I zgadzam sie,że wszystko w rozsądnych ilościach.:tak:

9. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córka tez miała coś w rodzaju nietolerancji :baffled::zawstydzona/y:, w każdym bądź razie, lekarka przez rok przepisywała bebilon pepti, nie kazała nic mlecznego dawać :no:, a prowokację rozpocząć po ukończeniu roku. Tak tez zrobiliśmy. Podobno wiele dzieci wyrasta z wszelkich rodzajów alergii pokarmowych, więc należy dać czas :tak::-D.
    Po roku zaczęłam wprowadzać deserki z jogurtem lub twarożkiem z gerbera. Jak dawałam coś innego i za dużo, bolał ją brzuch :-:)wściekła/y::szok:, miała też różne wysypki na twarzy. Spróbowałam więc za jakieś 1.5 m-ca i udało się :tak:. Natala nadal pije bebilon, ale zjada bez problemu jogurty, zółty ser (ale malutko), serki homogenizowane, nawet kaszki mleczno - ryżowe :szok: (lekarka kazała wprowadzić je, bo mają normalne mleko modyfikowane, czyli są dla niej najgorzej tolerowane, ale nic się nie dzieje :-)), czasem czekoladę, kakao. Nic juz się nie dzieje, tak więc pewnie niedługo sko
    ńczymy kupować bebilon.

Myślę, że lepiej odczekać swoje, nie podawać za wiele mlecznych nowości, no i wszystko konsultować ze specjalistą :tak:. Ja,jak podawałam np. jogurt, pomimo, żelekarz nie kazał (ale myślałam, że kilka łyżeczek nie zasezkodzi :baffled::sorry2::-p), różne cuda się działy :zawstydzona/y:, więc dałam spokój i opłaciło się :-D

10. reklama
  11. Ewelina88

Ewelina88 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mojej malej stwierdzono skaze bialkowa,przepisali nutramigen,niestety nie najada sie tym mlekiem<i niezbyt chce je jesc>:-:)-:)-(.wczesniej nauczona byla picie bibilona comort 1 ,bardziej zageszczone mleko.nie wiem co robic;:)zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

12. e-stera

e-stera Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A ile mala ma?Mozesz jej zageszczac kleikiem ryzowym badz kukurydzianym jesli ma 4 miesiace

Poleć forum