reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jasnoróżowe plamienie

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2018
Postów
3
Witam, otóż wczoraj zrobiłam test ciążowy, który jak się okazało wyszedł pozytywny. Byłam bardzo zaskoczona i zszokowana tym wynikiem dlatego dziś rano zrobiłam jeszcze dwa dodatkowe. Również wynik był pozytywny. Stad moje pytanie ponieważ ostatnia miesiączka była od 27.04-03.05 i dopiero wczoraj dowiedziałam się, ze jestem w ciąży, a kiedy się załatwiam to później na papierze widzę lekko ale dosłownie lekko jasnoróżowa krew, lekarza mam dopiero w poniedziałek, aby mógł potwierdzić ciąże. Czy powinnam się obawiać, czy jechać do szpitala? Dodam, ze mieszkam od kilku miesięcy w Belgii i tez nie potrafię jeszcze tak wszystkiego tutaj załatwić od razu. Aha co do miesiączek to milam nieregularne, zdarzało się, ze czasem po miesiącu występowały. Ponad dwa lata temu miałam zabieg na usuwanie torbielą z jajnika. Proszę pomóżcie, boje się, Ze może być to coś złego. Wiem, ze tylko lekarz, ale na te chwile szukam odpowiedzi.
 
reklama
Takie plamienia mogą być implantacyjne. Testy ciążowe zazwyczaj się w tę stronę nie mylą. Odczuwasz ból jak na miesiaczke?
 
Dopiero będę w poniedziałek miała robiony ten test ☺️A jest to możliwe, ze test pokazuje pozytywny a zarodek się dopiero zagnieżdża ?
 
Jakim cudem?
Hcg przenika do krwi, a dalej do moczu dopiero po zagniezdzeniu. Jak fizycznie jest to możliwe aby zarodek, który wędruje w macicy wydzielał hormon do krwi?
Chyba raczej nie. Implantacja ma miejsce przed wydzielaniem przez zarodek beta hcg, więc to nie było plamienie implantacyjne.
Testy się robi z moczu nie z krwi a zmiany hormonalne zaczynają sie już po zaplodnieniu jajeczka... jeśli testy sikane są w stanie wykryć ciążę 14 dni po zapłodnienia mimo że sam pecherzyk płodowy uwidacznia się dopiero po 6 tygodniach plus minus... to moim zdaniem TAK. Ale nie jestem lekarzem.
 
reklama
Testy się robi z moczu nie z krwi a zmiany hormonalne zaczynają sie już po zaplodnieniu jajeczka... jeśli testy sikane są w stanie wykryć ciążę 14 dni po zapłodnienia mimo że sam pecherzyk płodowy uwidacznia się dopiero po 6 tygodniach plus minus... to moim zdaniem TAK. Ale nie jestem lekarzem.
Absolutna bzdura! Hormon beta hcg wytwarzany jest dopiero ok 48h po zagnieżdzeniu i wynosi tylko 1mlU/ml .. a testy ciazkowe najczulsze nie wylapia takiej sladowej ilosci.
 
Do góry