reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JEDZONKO !!!

Ale po co Ci średnio-twardo:confused: U mnie jest to nieporządany efekt gotowania jajek na miękko przez mojego męża:tak:
Ja mam dwie specjalności kulinarne w domu: rosół i jajka na miękko:-) - te dwie rzeczy wychodzą mi rzeczywiście lepiej niż mojemu męzowi - do innych się nie dotykam (nawet jajecznica mie nie wychodzi tak jak jemu:baffled:)
 
reklama
Chyba to zrobię. No ale ja mam zboczenie na punkcie białej kiełbasy ;p
A może mąż nie pozna ;p

Piersi z kurczaka faszerowane białą kiełbasą

4 piersi kurczaka ,

biała kiełbasa (surowa oczywiście, wystarczą 2 kawałki),
8 plastrów polędwicy wędzonej,
grzyby (pieczarki – 1 kubek pokrojonych, ale dobrze dokupić prawdziwki czy podgrzybki)
kubek smietany 22%,
masło (5 łyżek),
mąka (3 łyzki),
można wesprzeć się połową kubka czerwonego wina i świeżym tymiankiem (albo suszonym)
oraz ząbkiem czosnku
1-2 cebule
pół litra bulionu (może być z kostki- drobiowy lub warzywny)

Piersi rozbijamy i oprószamy pieprzem- uwaga: bez soli! Wyciskamy kiełbasę z flaków i rozsmarowujemy ją grubą warstwą na filecie z piersi. Na to kładziemy plaster polędwicy. Zostawiamy jakiś centymetr wolnej przestrzeni od krawędzi rozbitej piersi. Zwijamy rulon jak do zrazów. Możemy spiąc go wykałaczką, związać nitką albo chwycić klamrami do zrazów. Jesli ktoś nie ma klamer, a nie używał wcześniej metalowych wykałaczek, lepiej niech zwiąże nitką. Oczywiście bawełnianą, niebarwioną.
Piersi obsmażamy krótko na oleju (mocny ogień) i przekładamy do brytfanny lub garnka z grubym dnem. Zalewamy bulionem i dusimy na wolnym ogniu.
Sok, który puściły piersi w trakcie obsmażania zlewamy do kubka i nie wylewamy.
Na patelni obsmażamy cebulę pokrojoną w piórka (do zrumienienia), a potem dodajemy grzyby. Grzyby puszczą sok- dusimy wszystko kilka minut, dodajemy sok z piersi, wino i smietanę. Dusimy dalej na wolniutkim ogniu. W drugim garnku robimy zasmażkę z mąki i masła- zagęszczamy nią sos grzybowy. Do sosu dodajemy tymianek i czosnek, doprawiamy vegetą. Sos ma się jeszcze wolno gotować i lekko odparować.
No i to wszystko- sos podajemy do uduszonych piersi.

Wyszukane na stronach Pychotki, forum kobiet
 
Dziewczyny macie jakis fajny przepis na jakas salatke na swieta. Nie moge patrzec na salatke ziemniaczana wiec mam powiedziala zebym cos wymyslila ale jakos nic mi nie pasuje jak szukam w googlach.
 
a to znaczy, że co? Ma być zielona?

Ja ostatnio mam fazę na rukolę i kaszę kuskus (to akurat jako wypełniacz, a nie trzeba gotować, tylko sie wrzątkiem zalewa).
A potem hulaj dusza - jajko, ogórek, pomidor, żółty ser, ser feta, seler naciowy, kapary, papryka, ogórki kiszone i co Ci jeszcze do głowy przyjdzie - o! Kukurydza, ciecierzyca (to z puszki). Tylko ja nie daję poślizgu w stylu majonez, czy jogurt, bo akurat wolę takie "suche" sałatki

Aha - ostatnio też zaczęłam ścierać trochę skórki z cytryny do sałatek.

A rukola nadaje taki fajny inny smak sałatkom
 
A ja się tylko wtrącę, że makaron ze szpinakiem Joaśki jest bomba! Od razu zrobiłam więcej sosu po uwagach Woloszki i dodałam boczek. Rewelka!! Choć bałam się tych ilości czosnku, nigdy do niczego nie dodawałam go aż tyle. No i Julek i Tomek też pokochali.
 
I prawda ze tego czosnku az sie tak nie odczuwa?
Ja chcialam dzis rodzince zaserwowac ale jak uslyszeli ze to bedzie szpinak to niechcieli :-:)-:)-( Zrobie jak Darek wroci.
A Maja zre jak smok dzis zabraklo zupy na jutro, bo czesto robie wiecej zeby chociaz ona miala na anstepny dzien. A gdzie by zostalo jak zjadla przed spaniem 1,5 miski a po spacerze po spanku znow jedna micha z miesem.

Magda pewnie slyszalas ze w Legionowie niezle sniegiem zasypalo, nie wiem jak u was w miescie ale na BUkowcu podobno zasypane.
 
No to się cieszę, że mój przysmak robi taką furorę :)
I jaki zdrowy :D

A zapach czosnku najlepiej zabija guma cynamonowa (to tak, jeśli byście musiały gdzieś wyjść ;-))
 
Dziewczynki powiem wam że makaron ze szpinakiem w ersji Joaski jest niebio w gębie.
Ja wczoraj z siostą robiłam ale dodaliśmy jeszcze kiełbaske.
A kupiłam szpinak razem już ze śmietaną.w LIDLU koszt jego 1,99, za 450g

Tylko powiedzcie Kochane czy skutki uboczne po zjedzeniu takiej zapiekanki jest kupa śmiechu i niezły chumorek.My wczoraj z siorką to zwijałyśmy boki ze wszystkiego.
 
reklama
Do góry