reklama

Jezyk Niemowlat... - Ksiazka ''zaklinaczki dzieci''

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez aniay, 22 Sierpień 2006.

1. aniay

aniay Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka Członek załogi

Moze jeszcze za wczesnie, ale kiedy urodza nam sie dzieciaczki mozemy juz nie miec czasu.

http://satfilm.net.pl/~avalon/jezyk_niemowlat.pdf

Ksiazka napisana min przez Tracy Hogg - telewizyjna zaklinaczke dzieci. Sama jestem w trakcie czytania i uwazam ze jest genialnym poradnikiem dla mam, szczegolnie dla tych ktore same nie sa pewne jakimi mamami beda...

Czytajcie i dzielcie sie opiniami co o niej sadzicie, jak dla mnie pozycja obowiazkowa dla kazdej mamy, przyszlej aktualnej (i nawet mojej;))

Dostalam ja na innym forum, jest na prywatnym serweze wiec moga byc male problemy z jej sciagnieciem czasem, po prostu odczekajcie do nastepnego dnia ze sciagnieciem :p

2. Monika77

Monika77 Fanka BB :)

Aniay ja też mam tę książkę!!!!!! Mój Maciek gdzieś ją wyczaił w necie i mi ją wydrukował. Ale jeszcze nie zaczęłam jej czytać, na pewno zdążę przed porodem. Ja po prostu chlonę książki. Ostatnio czytam różne rzeczy: gazetki o dzieciach, artkuly w internecie a dla oderwania myśli od dziecka czytam ksiązki przygodowe. Taką właśnie zaczęłam czytać przedwczoraj. Doszłam do wniosku, że muszę zrobić sobie przerwę w czytaniu o dzieciach, bo za dużo później myślę, jak to będzie ... No wiesz, poród, jaką mamą będę, czy podołam wszystkim obowiązkom i takie tam ???

3. reklama
  4. MariaOla

MariaOla Gość

Monika ... a co jeszcze w necie czytasz ... wrzuć linki

5. Monika77

MariaOla oj, czytam różne rzeczy. Temat, który mnie interesuje wrzucam do wyszukiwarki Google i później patrzę co mi wyszukało. Ale nie zawsze zachowuję linki. Ostatnio szukałam coś co dotyczy rozwoju piersi w trakcie ciąży. A dokładniej mówiąc rozwoju brodawek i otoczki. Ale nic nie znalazłam co by mnie interesowało. A może w tych twoich mądrych książeczkach masz coś na ten temat ???

6. MariaOla

MariaOla Gość

Coś by się znalazło, a co cię szczególnie interesuje, bo - jak pamiętam - mam info i ciemniejących sutkach, o białych guzkach na sutkach, o wrażliwości piersi ... muszę tylko poszukać, gdzie to czytałam.

7. Monika77

MariaOla chodzi mi oto kiedy dokladnie brodawki i otoczki się powiększają. Bo moje poza barwą nie zmienily się wcale. A martwię się, że są za małe, by później bez problemu karmić piersią. Chyba że to nie ma znaczenia przy karmieniu.

8. MariaOla

MariaOla Gość

Już melduję Monika :D
    "Otoczki twoich sutków prawdopodobnie zaczęły ciemnieć od pierwszego trymestru. Od trzeciego trymestru (od ok. 27 tyg) ciemna skóra może wychodzić poza otoczkę i pokryć nawet połowę Twoich piersi. Stanowi ona swego rodzaju cel, dzięki czamu dziecku łatwiej jest znaleźć sutek przy karmieniu piersią."

9. Monika77

MariaOla dziękuję ci bardzo! Uspokoiłaś mnie :-* Nigdzie w necie nie mogłam znaleźć takich informacji. Wszędzie było o wklęsłych brodawkach, a o tym nic. Wielkie dzięki!

10. reklama
  11. MariaOla

MariaOla Gość

A proszę bardzo Monika ;D od początku twierdzę, że w kupie raźniej ;)

12. annamaria

annamaria MAJOWA MAMA 06` Zadomowiona(y)

Poleć forum