reklama

jogurty i serki

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez aga 31, 23 Styczeń 2009.

1. aga 31

aga 31 Zaciekawiona BB

czy 8 miesiecznemu dziecku można podawać jogurty i serki?jakie?mój synek pije bebilon pepti,miał skazę białkową.poradźcie drogie mamuśki

2. e-stera

e-stera Fan(ka)

Nabiał zdrowym dzieciom wprowadza sie po 9 miesiacu......a skoro ma skazę i jest na Bebilonie.........Oli jest na Nutramigenie i dopiero od miesiaca wprowadzam mu nabiał.......
    ja bym ;poczekął do 9, 10 miesiacs i zaczełą pomalutku wprowadzać......................
    Ale chyba njelpej będzie jak Ci pediatra doradzi

3. reklama
  4. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

po 10miesiącu daje się nabiał i skonsultowała bymto z pediatrą bo piszesz że miał skazę białkową i na poczatek bym spróbowała dać łyżeczkę i zobaczyła jaka bedzie reakcja ...

5. asiacur

asiacur Mama Filipa

Dobry jest "Misowy jogurcik" Nestle. Innych bym się bała podać dziecku, które jeszcze nie skończyło roku.

6. Kamylka

Kamylka Entuzjast(k)a

Najlepiej zapytac pediatre,ale osobiscie uwazam,ze jezeli ma skaze to trzeba poczekac i to jak najdluzej.Czytalam gdzies czy slyszalam w Mamo to ja na TVN ze nawet do 1.5 roku nalezy sie wstrzymac z takimi eksperymentami przy dziecku ze skaza.Pozdrawiam.

7. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Jogurt to jedna z ostatnich rzeczy , które wprowadzamy do jadłospisu malucha...

Jeśli dziecko je mleko, matki lub modyfikowane, nabiał można sobie odpuścić, a nawet jest to wskazane. Ze względu na ryzyko skazy białkowej oraz problemów trawiennych.

Tym bardziej odradzam jogurty i serki z wysoka ilością cukru, jak danonki np

8. aga 31

aga 31 Zaciekawiona BB

a czym się różni ten misiowy jogurcik od innych?

9. elżbieta79

elżbieta79 mama Paulinki i Majeczki

Ja też bym poczekała z wprowadzeniem jogurtów i serków w szczególności jeśli dziecko ma stwierdzoną skazę białkową. My wprowadziliśmy Paulince jogurty w 10 miesiącu ale ona na szczęście nie jest alergiczką.. Podajemy tylko jogurty przeznaczone dla niemowląt,. Preferujemy dania owocowo-jogurtowe Hippa. Bardzo smaczne. Serków jeszcze nie podawaliśmy i myślę że nie ma co się spieszyć.

10. reklama
  11. asiacur

asiacur Mama Filipa

Misiowe jogurty są specjalnie przeznaczone dla niemowląt.

12. e-stera

e-stera Fan(ka)

A mojemu dziekcu misiowy jogurcik nie smakuje........wogole nic che jogurtow...................ma już 13 miesiecy i dopiero od miesiaca wprowadzam......woli bialy serek na kanapke.ale an razie 1, 2 w tygodniu dostaje.....bo jetan Nuteamigenie.................nic się nie dzieje....zoabczymy jak za jakis czas bedzie

Poleć forum