reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik kulinarny

mysle że można dać wiecej proszku zamiast sody bo właściwości mają te same, powinno wyrosnąć choć nigdy nie próbowałam, ale to jest bardzo wdzięczne ciasto, które zawsze wychodzi pyszne
 
reklama
A ja mam taki problem, że mój piekarnik zaczął mi ostatnio ciągle coś przypalać ;/ Ciasto albo mi wychodzi spalone u góry, albo z zakalcem (na samym dole oczywiście:p). Szykujemy się właśnie to tego, żeby kupić jakiś nowy sprzęcior, ale ja sama nie wiem na jaki się tym razem zdecydować. Tutaj są dwa które biorę pod uwagę: Piekarniki - 123klik.pl , a mianowicie model whirlpool AKZ 236 IX i WHIRLPOOL AKZM 765 IX. Miał ktoś może któryś z nich? Macie jakieś rady czy opinie?
 
Sałatka łatwa szybka i pyszna:krewetki koktailowe,groszek z marchewką ze słoika,majonez ,duzo swiezego kopru...sól pieprz do smaku;)
 
Danie mało świateczne ale jakie pyszne:)
Pizza na cienkim spodzie
-300g mąki
-120 ml wody
-40 ml mleka
-łyżeczka soli
-2g drożdży
-2łyżki oliwy z oliwek
Mąke wymieszać z wodą i solą. Drożdże rozpuścić w mleku i dodać do mąki i wody. Całość dokładnie wymieszać następnie dodać oliwę i wyraabiać aż będzie gładkie i elastyczne. Z ciasta zrobić kulę i umieścić w zamkniętym naczyniu (ja biorę taką zamykaną plastikową miskę) na 6 godzin. Potem wyłożyć na dużą blachę (taką co jest standardowo na wyposażeniu piekarnika) i dodać ulubione rzeczy wedle własnegi pomysłu. Piec około 15 minut na 200 stopni.
Smacznego
 
PIECZONY PSTRĄG W WARZYWACH
2 pstrągi
2 duże marchewki
2 duże pietruszki
2 ząbki czosnku
Przyprawa do ryb
2 łyżeczki masła
2 gałązki natki pietruszki
2 łyżki natki pietruszki
cytryna
Umyte, wypatroszone i osuszone pstrągi natrzeć przyprawą do ryb i skropić sokiem z cytryny. Środek ryby rozsmarować wyciśniętym czosnkiem, włożyć gałązkę natki pietruszki i łyżeczkę masła.
Czystą ,obraną marchew, pietruszkę zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
Folie aluminiową posmarować lekko oliwą ,ułożyć rybę, obłożyć warzywami i natką pietruszki zawinąć folię i piec w nagrzanym piekarniku (180 stopni) ok.40 minut.
 
Ostatnia edycja:
reklama
PĘCZAK NA SŁODKO Z MAKIEM I BAKALIAMI
2 szklanki kaszy pęczak
4 szklanki wody
szczypta soli
1,5 szklanki suchego maku
1/2 szklanki płynnego miodu
1/4 szklanki mielonych orzechów
1/4 szklanki mielonych migdałów
1/2 szklanki cukru(lub mniej)
10 kropli aromatu migdałowego
opcjonalnie, rodzynki i skórka pomarańczowa.

Pęczak umyć , dodać szczyptę soli, zalać 4 szklankami wody i ugotować na bardzo małym ogniu (każde ziarenko musi być osobno).
Mak namoczyć wcześniej, najlepiej na noc, opłukać, zalać wodą i ugotować, mak musi po naciśnięciu palcami pękać (gotować ok.50 min na bardzo małym ogniu).
Ugotowany mak odcedzić, miód rozpuścić w rondlu, dodać cukier i dokładnie rozpuścić. Dodać pęczak, mak, (można zmielić przez maszynkę) aromat, orzechy, migdały i wszystko dokładnie wymieszać - jeżeli ktoś lubi to można dodać jeszcze skórkę pomarańczową i rodzynki.

 
Do góry