reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele dzieciaczków

Efilo ja myję za uszkiem przed każdą kąpielą - razem z myciem buzi. Po prostu wacikiem z przegotowaną wodą. I jest ok :-)
 
reklama
Efilo ja też nie od razu odkryłam że to miejsce za uszami samo się nie oczyszcza i byłam przerażona co tam było :szok:, a teraz wacikiem przecieram przed albo po kąpieli.

Muszę wam się pochwalić że moje dziecko już całkiem polubiło kąpiele, po nich serwujemy masaż podczas których aż wzdycha z zachwytu, no i ostatnie cztery noce przespało całe :-):-):-) Trzy nocki od 10 do 5, a dzisiaj spał do 6:30 :rofl2:
 
Moczyliśmy zaraz po odpadnięciu - a odpadł jakoś jak Piotruś miał 1,5 tygodnia. No i przemywaliśmy kilka razy dziennie przez jakieś 3-4 dni a teraz to co kilka dni. Ale staram się tam zaglądać codziennie przed kąpielą. No i wszystko jest pięknie :-)
 
Kotek, mi położna kazała wstrzymać się 2 dni od moczenia pępka, tak więc przez 2 dni po odpadnięciu nie kąpaliśmy go, plusem było to, że były chłodne dni wtedy i mały się tak nie pocił jak teraz, tak więc uważaj na ten pępuszek bo to jest otwarta rana jakby nie było.. i ok. 2 tyg. po odpadnięciu należy go przemywać rozcieńczonym spirytusem aż sie całkowicie zagoi.
 
Najlepiej sprawdzić wodą utlenioną. Jeśli się pieni to znaczy że się jeszcze nie zagoił i nadal trzeba przemywać spirytusem i uważać, jeśli nie to rana jest już zagojona :-)
 
reklama
Gożdziczku u nas lekarka powiedziała na odwrót - że po odpadnieciu nie wolno juz stosowac spirytusu. Zreszta jestesmy przykladem tej teorii. Wyladowalismy u lekarza z krwawieniem z pepuszka. Babka nas niezle zrypala za ten spirytus. Kazala sie od pepka odwalic i nie ruszac. I natychmiast sie zagoił. :tak:
 
Do góry