reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butlą

asiunia no ni cholipa nie leci nic do tego laktatora zero...:baffled:
mi lepiej szlo jak robilam to recznie. Pozatym slyszalam ze to pierwsze co udalo ci sie (i mi kiedys) sciagnac to to jest pierwsze mleczko, do wycigniecia tego wlasciwego trzeba wiekszej sily ssania w naszym przypadku -wiec moze warto zainwestowac w elektryczny one niby maja wieksza sile ssania... Ja nie kupowalam bo sie poddalam bo tylko sie denerwowalam jak mialam cos odciagnac, ale jak tobie zalezy to moze...?
 
reklama
Moj jak w szpitalu przysnal przy butli to zapomniej zeby go obudzic nie bylo takiej opcji i bite 3h snu, a w domu zapomnij zeby zasnal przy butli dlatego obawiam sie jak mleko w cycach mi sie skonczy jak on bedzie spal ?? Dziewczyny mam laktator do bani czy jak ze nie moge sciagnac mleka?? Po prostu 20ml i koniec a nie wierze w to ze mlody sie 20ml najada skoro z butli 80 ml potrafi. W przyszylym tyg szykuje mi sie wyjazd sprawy do pozalatwiania i z samym mm go nie zostawie bo mu nie starczy.

pamiętaj, że ściagając laktatorem zawsze wyjdzie mniej niż zje samo dziecko, bo ono pobudza bierzącą produkcję, laktator tego nie potrafi, spróbuj zaraz po nakarmieniu małego odciągać laktatorem przez 7 min jedna pierś potem 7 min druga, 5 jedna, 5 druga, 3 jedna, 3 druga bez względu na to czy będzie coś lecieć czy nie i przy następnym razie powinno być już więcej mleka, no i trzeba dużo pić, podczas odciągania i później też, co najmniej 3 litry płynów dziennie, najlepiej wody niegazowanej, spróbuj też przed odciąganiem wziąć ciepły prysznic polewając dokładnie piersi ciepłą wodą, to ułatwia wypływ mleka
 
asiulka wlasnie reka wiecej sciagne jak laktatorem, w szpitalu mieli takei dojarki to tez nie szlo :(
baby ja to chyba z 5l pije, i herbatki na laktacje i masuje te dydle...
 
Dziewczyny, a powiedzcie mi, ile karmicie piersią, tzn. czasowo? 20 minut? pół godziny? i podczas jednego karmienia tylko z jednej piersi czy z dwóch? kurcze, chciałabym karmić tylko piersią...może ja coś źle robię?
czekam na Wasze porady ;)
 
petinko i po takim karmieniu przez ile Marta nie chce jeść? na ile jej to wystarcza?
ja karmię 15-20 minut z piersi i potem jeszcze butla :/
 
Jankesowa no wlasnie mi tez lapka lepiej szlo, a i tak marne efekty... Coz ja tego nie potrafie i tyle.

Mitaginka ja karmilam nawet godzine na poczatku, jedna piers jedno karmienie. Dopiero potem jak byl starszy to 15-20min wystarczalo...
Z Maddoxem karmienie butla trwa srednio 45min. Gdzie w teori powinno trwac krocej niz cycem. Baa maly jeszcze musi miec przerwe czasami 5-10min i dopiero je reszte.
Moje dzieci to leniwce do jedzenia. Moze Martynka taka poprostu jest. Wiem ze to meczace zwlaszcza po takich przezyciach i w depresji jeszcze bardziej dokucza, ale to minie. Z czasem zacznie jest wiecej, krocej i na dluzej jej to wystarczy.
 
Dziewczyny, które dokarmiacie
czy podajecie zawsze najpierw pierś, potem butlę, czy zamiennie co drugie karmienie: np. 0 7:00 pierś a o 9:00 butlę, potem 11:00 pierś i o 13:00 znów butlę (godziny orientacyjne)
ja słyszałam różne porady, jedni radzą dokarmiać butlą po każdym karmieniu piersią, inni wymiennie i nie wiem, co lepsze...a dokarmiać muszę, bo w cycusiach za mało pokarmu niestety
 
ja jak przechodzilam na butelke to karmilam naprzemiennie czyli np 7.00 - piers, 11.00 - butla i tak z czasem coraz wiecej karmien zastepowalam butla.

Natomiast jezeli zalezy nam na zachowaniu laktacji to mysle ze butla po uprzednim podaniu cyca bedzie najodpowiedniejszym rozwiazaniem :-)
 
ja jak przechodzilam na butelke to karmilam naprzemiennie czyli np 7.00 - piers, 11.00 - butla i tak z czasem coraz wiecej karmien zastepowalam butla.

Natomiast jezeli zalezy nam na zachowaniu laktacji to mysle ze butla po uprzednim podaniu cyca bedzie najodpowiedniejszym rozwiazaniem :-)

a w międzyczasie polecam ściąganie laktatorem, nawet jak nic nie leci, najlepiej 7-7, 5-5, 3-3 :)
 
reklama
z tym moim karmieniem to w ogóle jest dziwnie- czasem nakarmię tylko piersią i jest ok, a czasem to nie wystarcza i muszę butelką, nie wiem, od czego to zależy...
moim problemem jest to, że ja nie umiem odróżnić, kiedy pierś jest już pusta...
jak Wasze maluszki się zachowują podczas karmienia? ssą aktywnie cały czas? przysypiają? puszczają pierś, kiedy skończą?
 
Do góry